Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!
Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Το φορουμ λειτουργει πλεων ως βιβλιοθηκη πληροφοριων χωρις δυνατοτητα νεας συζητησης.Ευχαριστουμε για την συμμετοχη σας και την στηριξη σας ολα αυτα τα χρονια.
Αναζήτηση
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
Καλησπέρα στην ομάδα Κυρ 5 Μαρ - 15:58:24dimitris
ΕΥΧΕΣΔευ 2 Ιαν - 0:16:41angelos7577
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Σαβ 31 Δεκ - 17:21:13Channa7
Ενυδρειο 750λτΠεμ 29 Δεκ - 23:55:21Kostas
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΚυρ 25 Δεκ - 12:31:57alekos
Χρόνια πολλά στο Νίκο Τετ 7 Δεκ - 21:30:06xostel77
Τιμές προϊόντωνΠεμ 17 Νοε - 18:04:52Kostas
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣΠαρ 14 Οκτ - 22:15:28xostel77
Enydreio 1300litraΤρι 13 Σεπ - 10:35:31kostasgold
Χρόνια Πολλά στους Γιωργηδες Δευ 2 Μάης - 22:41:14xostel77
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑΤετ 27 Απρ - 16:16:35Channa7
Για χαρά σας χομπιστεςΤετ 20 Απρ - 18:27:53amazonios
Αλλαγή διεύθυνσης του ForumΠαρ 15 Απρ - 9:12:55Kostas
Καλό ΜήναΠαρ 1 Απρ - 22:08:51Giannhs ray
Εκπληκτικό ενυδρείοΤετ 30 Μαρ - 22:06:57Kostas
Ομαδα ''The Keeper''Κυρ 20 Μαρ - 21:48:30beast 2
Χρόνια πολλα.Κυρ 13 Μαρ - 22:04:39Kostas
Καλησπέρα σε όλους ! Τετ 9 Μαρ - 18:52:59xostel77
Προτεινομενες συνδεσεις:

Πήγαινε κάτω
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Τετ 27 Νοε - 17:30:32
Αλλο να στηριζεις το φορουμ Αποστολε και αλλο να το αναλαβεις, να το προχωρησεις και να το πας παραπερα.
Ας μην παιζουμε με τις λεξεις, δεν ειναι το ιδιο πραγμα.

Ξερεις πολλους που να θελουνε το δευτερο?
Το πρωτο ναι, καποιοι το κρατανε και απο αυτους ζει το φορουμ αυτη τη στιγμη, δεν αντιλεγω.
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Τετ 27 Νοε - 19:18:16
Ένα είναι αυτό που λέτε , ότι πρέπει να προσέχουμε πως γράφουμε , γιατί γίνονται εύκολα παρεξηγήσεις και πρέπει να βρισκόμαστε από κοντά.
Πέρα όμως από αυτόν που γράφει και αυτός που διαβάζει πρέπει να προσέχει , να μην παρεξηγεί αμέσως και να μην είναι προκατελλημένος , να μην στραβώνει και να μην παρεξηγείται.

Συμπάθειες , υποστηρίξεις ανάμεσα σε χομπίστες ή και μαγαζιά υπήρξαν και υπάρχουν παντού και εδώ εμφανίστηκαν και σε άλλα φόρουμ και σε ολόκληρη την κοινωνία , μας αρέσει , δεν μας αρέσει. Εμένα προσωπικά στο βαθμό που γίνεται , δεν μου αρέσει.
Άλλο υποστήριξη , άλλο όμως εκμετάλλευση , καθοδήγηση και χειραγώγηση.
Όλα έχουν τα όριά τους και πρέπει όλοι να είμαστε τίμιοι και προσεκτικοί.

Όταν αρχίσαμε να αποκτούμε γνώσεις και εμπειρίες , σε αντίθεση με το ξεκίνημα , αρχίσαμε πολλοί να μην δεχόμαστε κριτική , να αρπαζόμαστε εύκολα , να υποστηρίζουμε με μεγάλο εγωισμό ότι λέγαμε και να απορρίπτουμε ότι μας έλεγαν , άλλος περισσότερο , άλλος λιγότερο.

Ο τομέας ενασχόλησης με τα συγκεκριμένα ψάρια είναι περιορισμένος.
Κανονικά θα έπρεπε να είμαστε όλοι μαζί , δυστυχώς όμως αποδεδειγμένα δεν γίνεται και δεν φταίει μόνο ένας για αυτό , όπως προείπα πολλοί....

Για τον απλούστατο λόγο ότι και άλλος θέλει πχ να φτιάξει αντίστοιχο φόρουμ γιατί πιστεύει ότι και εκείνος μπορεί να το στηρίξει , το ίδιο ή και καλύτερα.

Άλλος νιώθει "Ο KEEPER" , η αυθεντία σε κάποιο ή κάποια ψάρια ή σε ενυδρεία.

Άλλος είναι "Ο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΊΑΣ" .

Άλλος είναι "Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ"

Άλλος νιώθει πως πρέπει να συντονίζει ενώ δεν και ότι άλλο......

Ουσιαστικά προσπαθούμε να πιαστούμε από ότι μπορούμε , είτε για προσωπικό όφελος είτε για τον ίδιο τον εγωισμό μας , αυτή είναι η πραγματικότητα και έτσι χάνουμε όλο το νόημα.

Η παραπάνω πρόταση πιστεύω είναι απόλυτη αλήθεια για ότι συμβαίνει.

Κοινώς , ΚΟΥΛΟΥΒΑΧΑΤΑ.....


Υ.Γ. Εγώ θέλω σε ένα φόρουμ να βρίσκονται πολλοί και διαφορετικοί χομπίστες , πιο έμπειροι ή λιγότερο και ας διαφωνούν , να μην το δείχνουν , ας προσέχουν τι γράφουν και ας το λύσουν μεταξύ τους. Να υπάρχουν και να λειτουργούν για το καλό στο χόμπυ , τα άλλα για πάρτη τους.
Θέλω να υπάρχουν διαφορετικοί και όσο περισσότεροι επαγγελματίες , μιας και κάνω και εγώ το επάγγελμα αυτό , έτσι μόνο καλύτεροι μπορούμε να γίνουμε , αντί να πάει η λασπολογία και η τρικλοποδιά σύννεφο.

Αλλά δεν βλέπω να είναι αυτό εφικτό , γιατί είναι πολλοί πλέον που έχουν δείξει εμπράκτως ότι δεν το θέλουν αυτό....... ή κάνω λάθος?























avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Τετ 27 Νοε - 20:59:10
Αυτό ειναι το καλύτερο ποστ που έχεις γραψει Αγγελε, προσωπική εκτίμηση.Δεν εχει μέσα πολλους εχθρούς...

Κανένας δεν εχει πει ότι φταίει μόνο ένας.

Και αυτο το να προχωρήσει παραπέρα το φόρουμ δεν το καταλαβαινω επίσης,τι θέλεις να πεις Κώστα;;
Μπορείς να μας το εξηγήσεις λίγο;

Κανένας δεν μπορει να αμφισβητήσει αυτα που έχεις προσφέρει,ειναι όμως άσχημο να το προβάλεις συνεχώς και με αυτήν την ευκολία να παρουσιάζεις τους αλλους σαν ανεπαρκείς η σχεδόν άχρηστους.
Εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα φόρουμ και όχι με μια επιχείριση,δεν υπάρχουν υποχρεώσεις για κανένα. Όποιος θέλει γράφει (καμιά φορά γράφει και ότι θέλει) χωρις να εχει υποχρέωση να το
κανει.

Πιστεύω οτι και αυτού του ειδους τα θέματα που ανοίγουν,μόνο μεγαλύτερο κακό κάνουν.
Αναλωνόμαστε στο να επαναλαμβανόμαστε.Θα πρεπε να αφήσουμε τα πραγματα οπως ειναι,
οποιος έβαλε μυαλό έβαλε....

Δεν ειναι αδυναμία το να μην απαντήσεις σε κάποιον Κώστα,ο αδύναμος σπεύδει να απαντήσει για να μην τον θεωρήσουν αδύναμο... Αυτός που εχει αυτοέλεγχο παντα βρίσκει τον τρόπο και ισορροπεί τα πραγματα.

Θέλω να πιστεύω οτι απο εδώ και πέρα ολα θα ειναι καλύτερα,ακόμα κει αν ειμαστε λίγοι.
Δεν με πειραζει που δεν έχουμε κόσμο,δεν με πειραζει που δεν γράφουν στα θέματά μου,
με ευχαριστεί που ειμαι εδώ και αυτο μου φτάνει.

Ας αφήσουμε το παρελθόν ήσυχο ποια,μήπως και καταφέρουμε και ξεχάσουμε τα λάθη που εχουν γίνει  επιτέλους.
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Τετ 27 Νοε - 23:43:22
xostel77 έγραψε:Αυτό ειναι το καλύτερο ποστ που έχεις γραψει Αγγελε, προσωπική εκτίμηση.Δεν εχει μέσα πολλους εχθρούς...

Κανένας δεν εχει πει ότι φταίει μόνο ένας.

Και αυτο το να προχωρήσει παραπέρα το φόρουμ δεν το καταλαβαινω επίσης,τι θέλεις να πεις Κώστα;;
Μπορείς να μας το εξηγήσεις λίγο;
Φυσικα.
Δεν μιλαω για αυτα που προσεφερα εγω σαν Κωστας.
Μιλαω για αυτα που καταφεραμε ολοι μαζι με την δικη μου καθοδηγηση.
Αν αμφιβαλει καποιος οτι εγω καθοδηγουσα το φορουμ για 3 χρονια, θα ηθελα να μου το πει.
Αυτον ψαχνουμε να βρουμε τωρα, που εγω πια αδυνατω.
Τον αντικαταστατη καθοδηγητη.
Θελει να αναλαβει κανενας αυτον τον ρολο?
Ανοιχτη προσκληση.

Αυτος ειναι ολος ο νταλκας ο δικος μου για οποιον δεν το εχει ακομα καταλαβει.
Να το παει παραπερα λοιπον εννοω, να το κανει να τρεξει το ιδιο και γιατι οχι και καλητερα απο οταν ετρεχε με χιλια.
Γιατι τωρα δεν νομιζω να αμφιβαλλει κανεις οτι το φορουμ φυτοζωει.
Τους εδιωξα ολους εγω θα μου πειτε.
Το δεχομαι μεσα σε καποια πλαισια.
Αν δεν τους ειχα διωξει δηλαδη, δεν θα τους ειχε γεννηθει ποτε η επιθυμια να κανουν κατι δικο τους γιατι απλα πιστευουν οτι μπορουν να το κανουν καλητερα θελετε να μου πειτε?
Το πιστευει καποιος πραγματικα αυτο?
Πιστευετε οτι τους γεννησα μεσα τους αυτην την επιθυμια?
Καταρχην αν ηταν ετσι θα ημασταν ακομη στην εποχη που υπηρχε ενα και μοναδικο Ελληνικο ψαροφορουμ.
Αυτες οι εποχες περασανε.
Εκει εστιαζω εγω λοιπον τα προβληματα τα σημερινα.
Τωρα αν τα βλεπετε και εσεις ειναι ενα αλλο θεμα.




Εσυ Νικο, ανοιχτα και ξαστερα πλεων, τι κανεις παλι πισω εκει που εριξες μαυρη πετρα για ενα διαστημα, και συντονιζες κιολας αλλου κατευθειαν φευγωντας απο εδω?
Με εσενα τι επρεπε να κανω και γιατι εισαι ακομη εδω μαζι μας?
Η φαντασια μου μου λεει πως κατι δεν ενεκρινες, δεν ασπαστηκες, και με κατι διαφωνισες....ΠΟΛΥ περισσοτερο απο οσο διαφωνεις με τις δικες μου ''παρατυπιες''.
Ξερεις πολυ καλα ποιος κανει (εκανε) χομπυ, και ποιος κανει κατι αλλο....
Ποιος το διδαξε και προσπαθει ακομη να μην χαθει.
Ετσι δεν ειναι?
Επειδη ξερω οτι ξερεις γιατι σε πιανω πολυ καλα απο τα γραπτα σου, γι'αυτον ακριβως το λογο εισαι ακομη εδω...
Κανω λαθος?
Apostolis
Apostolis
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 480
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Καρδίτσα

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Πεμ 28 Νοε - 0:23:50
Κώστα, το φόρουμ δε γίνεται αυτή τη στιγμή να τρέξει με χίλια, γιατί πολύ απλά δεν υπάρχουν πια αρκετά μέλη, όπως είπες κι εσύ.

Αυτό που μπορεί να γίνει, είναι να συνεχίσει με όσες δυνάμεις του έχουν απομείνει και στην πορεία με προσπάθεια, εγκυρότητα και σοβαρότητα να ενισχυθεί, όσο είναι αυτό δυνατό.

Ως καθοδηγητή και δικό σου αντικαταστάτη, τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου;

Κάποιον που να έχει γενικές ενυδρειακές γνώσεις, ειδικές γνώσεις πάνω σε συγκεκριμένα είδη, να έχει σπάνια ψάρια να παρουσιάσει, να διατηρεί με επιτυχία τα ενυδρεία του, να μπορεί να διαχειρίζεται τις εντάσεις, να γράφει σωστά;

Όλα τα παραπάνω, μερικά από αυτά, κάτι άλλο, τι τέλος πάντων;

Εσύ, πέρα από την καταλληλότητα του διαδόχου σου, θέτεις και άλλες προϋποθέσεις για να παραδώσεις τα ηνία, ή όχι;
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Πεμ 28 Νοε - 0:36:08
Apostolis έγραψε:Ως καθοδηγητή και δικό σου αντικαταστάτη, τι ακριβώς έχεις στο μυαλό σου;

Κάποιον που να έχει γενικές ενυδρειακές γνώσεις, ειδικές γνώσεις πάνω σε συγκεκριμένα είδη, να έχει σπάνια ψάρια να παρουσιάσει, να διατηρεί με επιτυχία τα ενυδρεία του, να μπορεί να διαχειρίζεται τις εντάσεις, να γράφει σωστά;

Όλα τα παραπάνω, μερικά από αυτά, κάτι άλλο, τι τέλος πάντων;

Εσύ, πέρα από την καταλληλότητα του διαδόχου σου, θέτεις και άλλες προϋποθέσεις για να παραδώσεις τα ηνία, ή όχι;
Μακαρι να ειχαμε την πολυτελεια για ΟΟΟΟΟΛΑ αυτα και ακομη περισσοτερα.
Δεν την εχουμε ομως.
Οποτε σε πρωτη φαση, ψαχνουμε καποιον με κεφι και ορεξη να ασχοληθει, να συντονισει και να αναλαβει πληρη διαχειρηση.
Υπαρχει?


Υ.Γ.
Προς κορακια:
ΜΗΝ φατε, εχουμε ψαροσουπα.
Το φορουμ δεν θα κλησει ΠΟΤΕ.
Apostolis
Apostolis
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 480
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Καρδίτσα

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Πεμ 28 Νοε - 0:51:42
Δε μου απάντησες αν θέτεις συγκεκριμένους όρους για τη διαδοχή.

Ρωτάω δημόσια, γιατί είπες να το συζητήσουμε δημόσια.
4fun
4fun
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1529
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθηνα

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Πεμ 28 Νοε - 4:21:50
Κωστα δεν ξερω αν αυτο παει για μενα "Μην κρυβεστε πισω απο το δαχτυλο σας, μην πετατε απλα καρφια και ξανα μπαινετε στο καβουκι σας και μιληστε επιτελους οσοι εχετε κατι να πειτε ΦΑΝΕΡΑ επιτελους για μια φορα." αλλα θα πω ξανα 2-3 πραγματα παροτι δεν ειμαι σε διαθεση προσωπικης αντιπαραθεσης με κανεναν.

Με λυπη διαπιστωνω οτι παλι εσκεμμενα(?) παραβλεπεις να σχολιασεις αυτα που σου τονιζουμε ποσα ατομα. Οτι ακομα και αν εχεις δικιο σε ολα τα θεματα που ανεβαινουν εδω μεσα με το να μειωνεις τον αλλον δεν καταφερνεις τπτ περισσοτερο απο το να τον ξενερωνεις. Στο κατω κατω δεν γινεται να συμφωνουμε σε ολα τα θεματα. Σε αυτο που σου λεμε εχεις να πεις κατι? Ειναι παραλογο αυτο που λεμε μηπως ή σου φορτωνουμε κατι αδικα? Exclamation 
Καπως ετσι εχεις ανοιξει για ψυλλου πηδημα "βεντετες" με πολλα ατομα που εχουν δωσει γενικα καλα δειγματα (Alekos,kostasgold,kouman και αλλους που δεν μου ερχονται τωρα). Ολο αυτο χτυπαει αρνητικα και τελικα δημιουργει δυσφημιση στο φορουμ.

Δευτερον στα ατομα που ανεφερες ενα-ενα και τους λογους που εφυγαν εγω προσωπικα δεν πειθομαι. Μονο στο δικο μου μυαλο γεννιεται η απορια αν αν η ατακα "Δεν εχω χρονο κτλ" κρυβει κατι περισσοτερο απο πισω?? Οι περισσοτεροι εδω μεσα ειτε δουλευουν, αλλοι εχουν οικογενεια και γενικα υποχρεωσεις παρολα αυτα για ενα διαστημα εγραφαν μια χαρα. Επαγγελμα φορουμιστας δεν υπαρχει οποτε ειναι θεμα επιλογης τελικα που επιλεγει να περασει κανεις τον (ελαχιστο εστω) ελευθερο χρονο που εχει. Αυτες τις 1-2 ελευθερες ωρες την ημερα. Και απ'οτι φαινεται ολα αυτα τα ατομα που ανεφερες (μην αναφερουμε ξανα τα ιδια) προτιμανε πλεον να κανουν κατι αλλο. Δλδ εκει που αφιερωναν εστω και μια ωρα την εβδομαδα πλεον δεν το κανουν ουτε αυτο. Εκτος και αν αυτοι που ανεφερες οτι εφυγαν λογω ελειψης χρονου βρηκαν δουλειες που τους τρωνε 16 ωρες την ημερα... Suspect 

Τελος αν πιστευεις οτι εχεις διαχειριστει τα παντα εδω μεσα τελεια ασε εμας να ειμαστε οι παραλογοι που πεταμε καρφια και σου γυρναμε την πλατη στα δυσκολα. Αν παλι βλεπεις εστω και ψεγαδια αληθειας σε αυτα που λεω, βαλε στην ακρη εγωισμους και κανε κατι. Εγω προτεινα κατι για συναντηση που επελεξες να μην σχολιασεις. Το να γραφουμε εδω μεσα για ατομα που δεν εχουν καν τη δυνατοτα να απαντησουν δεν θα φερει κανεναν πισω, και καταλαβετε ολοι οτι η κοινοτητα ειναι μικρη, οποτε δεν υπαρχουν περιθωρια για εγωισμους και μικροπρεπειες.Exclamation Exclamation 

ΥΓ: συμφωνω με ολα οσα ειπε ο Νικος με μια μικρη παρατηρηση. το φορουμ δεν ειναι επιχειρηση οπως σωστα ειπωθηκε, αλλα αν θες να το τρεξεις σωστα πρεπει να τρεχει "επαγγελματικα", δλδ ο admin να συμπεριφερεται στους αλλους σαν να ειναι πελατες. Γνωμη μου παντα thumbsup
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Πεμ 28 Νοε - 8:53:21
φτου κι απ'την αρχή λοιπόν...ξανά μανά τα ίδια...!!!τι θα γίνει ρε παιδιά,για κανένα ψάρι θα μηλίσουμε ή δεν υπάρχει λόγος???άνοιξες ένα θέμα ρε κώστα για να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα και αρχίζουμε πάλι αντιπαραθέσεις και κόντρες και εγωισμούς?κλείστω να πάει να γ....στο διάολο μη πω τίποτα χειρότερο!!!ένα φόρουμ για ψάρια θηρευτές είναι αμαν ήμαρτων ρε σε όλους σας.για να κατινιάζουμε μαζευώμαστε 20 για να γράψουμε ούτε 5!!!!τέλος κόφτετο εδώ όλοι σας!!!τι απάντήσεις ψάχνετε και κουραφέξαλα,αυτό είναι το χόμπυ?αυτο είναι φόρουμ?ειλικρινά έχω βγει έξω από τα ρούχα μου...irked irked irked irked 
δουλεύω από τις 17:30 το απόγευμα έρχωμαι σπίτι μου 8:15 και μπαίνω για να χαλαρώσω χαζεύωντας το φόρουμ και τα θεματά του και αντί να ηρεμήσω από τη κούραση και το κρύο όλη τη νύχτα πίνω καφέ για να ηρεμίσω με μαλακισμένα πόστ!!!!
αυτό λέγετε κατάντια...up up up 
κλείσε το θέμα κώστα και άσε όσους μείναμε να κάνουμε ότι μπορούμε..γράφωντας εδώ μέσα θέλω να πω για αν μην λένε κάποιοι ή ονειρεύονται δόξες!!!
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Πεμ 28 Νοε - 12:14:08
Apostolis έγραψε:Δε μου απάντησες αν θέτεις συγκεκριμένους όρους για τη διαδοχή.

Ρωτάω δημόσια, γιατί είπες να το συζητήσουμε δημόσια.
Καλα κανεις αλλα σου απαντησα Αποστολε.
Οι προδιαγραφες αυτη τη στιγμη ειναι αυτες που προανεφερα.

4fun έγραψε:Κωστα δεν ξερω αν αυτο παει για μενα "Μην κρυβεστε πισω απο το δαχτυλο σας, μην πετατε απλα καρφια και ξανα μπαινετε στο καβουκι σας και μιληστε επιτελους οσοι εχετε κατι να πειτε ΦΑΝΕΡΑ επιτελους για μια φορα." αλλα θα πω ξανα 2-3 πραγματα παροτι δεν ειμαι σε διαθεση προσωπικης αντιπαραθεσης με κανεναν.

Ναι για σενα ηταν και χωρις ιχνος προσωπικης αντιπαραθεσης, απλη κουβεντα.
Απλα επειδη εχεις αποψη για πολλα πραγματα στα οποια εισαι ανενημερωτος, με πειραζει που μου εχεις κολλησει ορισμενες ταμπελιτσες.
Επισης θα ηθελα να μου απευθυνεσαι χωρις τοση εριστηκοτητα και χωρις να νομιζεις οτι απολογουμε για κατι.
Δεν ειναι αυτο το ζητουμενο του παρωντως αλλωστε.


Με λυπη διαπιστωνω οτι παλι εσκεμμενα(?) παραβλεπεις να σχολιασεις αυτα που σου τονιζουμε ποσα ατομα. Οτι ακομα και αν εχεις δικιο σε ολα τα θεματα που ανεβαινουν εδω μεσα με το να μειωνεις τον αλλον δεν καταφερνεις τπτ περισσοτερο απο το να τον ξενερωνεις. Στο κατω κατω δεν γινεται να συμφωνουμε σε ολα τα θεματα. Σε αυτο που σου λεμε εχεις να πεις κατι? Ειναι παραλογο αυτο που λεμε μηπως ή σου φορτωνουμε κατι αδικα? Exclamation 
Καπως ετσι εχεις ανοιξει για ψυλλου πηδημα "βεντετες" με πολλα ατομα που εχουν δωσει γενικα καλα δειγματα (Alekos,kostasgold,kouman και αλλους που δεν μου ερχονται τωρα). Ολο αυτο χτυπαει αρνητικα και τελικα δημιουργει δυσφημιση στο φορουμ.

Εσυ το λες βεντετες.Εγω το λεω αλλιως.
Οποιος δεν μπορει να ακολουθησει μια συγκεκριμενη ιδεολογια που υπαρχει εδω, οσα κι αν εχει να προσφερει, δεν μπορει να ακολουθησει και κανει περισσοτερο κακο παρα καλο.
Οπως και σε αλλα φορουμ, οσο ''καλος'' χομπυστας κι αν εισαι, τολμα να πεις οτι ταίζεις ζωντανα στα ψαρια σου πχ και εφυγες απο την πισω πορτα χωρις τυψεις.
Εδω συμβαινει το αντιθετο.
Οποιος δεν μπορει να αποδεχτει το αντιθετο του δειχνουμε την πορτα.
Τον Αλεκο μην τον πιανεις, ποτε δεν ειχαμε την παραμικρη προστριβη.
Ο Κωστας κατεκρινε τα υβριδια σε ενα φορουμ που τα κανει ολα αποδεκτα.
Του εξηγησα πως αυτο ισως ενοχλησει καποιους που τα συμπαθουνε και ειναι εδω για αυτα και με αποκαλεσε αντιδημοκρατικο.
Σε μια εποχη που τελουσε και χρεη συντονιστη.
Δεν το αποδεχτηκε και μας τελειωσε.
Ο κουμαν χλευαζε συνεχως τις προτασεις μας περι θηρευτων γυρω απο συγκατοικησεις με αλλα ψαρια.
Συγκεκριμενα εβγαζε αφρους οταν προτεινα πολυπτερους με φροντοζες και αντιπροτεινε εκεινος καλβους μονιμως.
Λυπαμαι αλλα εδω απεχθανομαστε τις κλασσικες παραδοσιακες συνταγες και ψαχνωμαστε.
Το εξηγσα επανηλημενως, δεν το καταλαβε, τελος.
Πες μου, για ποιον αλλον αποφευγω να σου απαντησω εσκεμενα?
Το αν αποδεχεσαι τις απαντησεις η οχ επειδη ξερεις κατι αλλο (οτι βολευει τον καθε ενα παντα), δεν σημενει οτι εγω υπεκφευγω παντως, να το ξερεις....


Τελος αν πιστευεις οτι εχεις διαχειριστει τα παντα εδω μεσα τελεια ασε εμας να ειμαστε οι παραλογοι που πεταμε καρφια και σου γυρναμε την πλατη στα δυσκολα. Αν παλι βλεπεις εστω και ψεγαδια αληθειας σε αυτα που λεω, βαλε στην ακρη εγωισμους και κανε κατι. Εγω προτεινα κατι για συναντηση που επελεξες να μην σχολιασεις. Το να γραφουμε εδω μεσα για ατομα που δεν εχουν καν τη δυνατοτα να απαντησουν δεν θα φερει κανεναν πισω, και καταλαβετε ολοι οτι η κοινοτητα ειναι μικρη, οποτε δεν υπαρχουν περιθωρια για εγωισμους και μικροπρεπειες.Exclamation Exclamation 

Δεν πιστευω πως τα διαχειρηστηκα ολα σωστα η αληθεια ειναι.
Πιστευω πως παρα ασχοληθηκα και μου γυρισε μπουμερανγκ...
Τεσπα, περσινα ξυνα σταφυλια.
Αν νομιζεις πως εχω εγωϊσμο φενεται απο το οτι καθομαι και σας απανταω ακομα.
Δεν βλεπω ψεγαδια αληθειας σε αυτα που λες, γιατι εγω ξερω αλλες αληθειες που εσυ δεν γνωριζεις.
Αδυνατω να παρευρεθω σε συναντηση δυστηχως.
Πλεων ειναι εκτως Αττικης.

Δεν ξερω αν σε καληψα, αν οχι θα συνεχισω να προσπαθω σε οτι κι αν με ρωτησεις εσυ, η ο οποιοσδηποτε, αλλα οχι σε βαθμο απολογιας.
Ειμαι εδω για να σας εξηγησω και να σας καθοδηγησω σε οτι θελησετε.




alekos έγραψε:κλείσε το θέμα κώστα και άσε όσους μείναμε να κάνουμε ότι μπορούμε..γράφωντας εδώ μέσα θέλω να πω για αν μην λένε κάποιοι ή ονειρεύονται δόξες!!!
Το κανεις κατα καιρους αυτο.
Μου λες παντα τι να κλεισω και τι να αφησω ανοιχτο συμφωνα με την κριση σου.
Θα σε παρακαλεσω να το σταματησεις.
Αν δεν σε αφορα, προσπερνα το και πιες το καφεδακι σου ησυχα και ομορφα διαβαζωντας κατι αλλο.
Εδω κατι προσπαθουμε να λυσουμε, σεβασου το.
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 29 Νοε - 0:18:04
kwstas_original έγραψε:Φυσικα.
Δεν μιλαω για αυτα που προσεφερα εγω σαν Κωστας.
Μιλαω για αυτα που καταφεραμε ολοι μαζι με την δικη μου καθοδηγηση.
Αν αμφιβαλει καποιος οτι εγω καθοδηγουσα το φορουμ για 3 χρονια, θα ηθελα να μου το πει.
Αυτον ψαχνουμε να βρουμε τωρα, που εγω πια αδυνατω.
Τον αντικαταστατη καθοδηγητη.
Θελει να αναλαβει κανενας αυτον τον ρολο?
Ανοιχτη προσκληση.

Αυτος ειναι ολος ο νταλκας ο δικος μου για οποιον δεν το εχει ακομα καταλαβει.
Να το παει παραπερα λοιπον εννοω, να το κανει να τρεξει το ιδιο και γιατι οχι και καλητερα απο οταν ετρεχε με χιλια.
Γιατι τωρα δεν νομιζω να αμφιβαλλει κανεις οτι το φορουμ φυτοζωεί.
Τους εδιωξα ολους εγω θα μου πειτε.
Το δεχομαι μεσα σε καποια πλαισια.
Αν δεν τους ειχα διωξει δηλαδη, δεν θα τους ειχε γεννηθει ποτε η επιθυμια να κανουν κατι δικο τους γιατι απλα πιστευουν οτι μπορουν να το κανουν καλητερα θελετε να μου πειτε?
Το πιστευει καποιος πραγματικα αυτο?
Πιστευετε οτι τους γεννησα μεσα τους αυτην την επιθυμια?
Καταρχην αν ηταν ετσι θα ημασταν ακομη στην εποχη που υπηρχε ενα και μοναδικο Ελληνικο ψαροφορουμ.
Αυτες οι εποχες περασανε.
Εκει εστιαζω εγω λοιπον τα προβληματα τα σημερινα.
Τωρα αν τα βλεπετε και εσεις ειναι ενα αλλο θεμα.




Εσυ Νικο, ανοιχτα και ξαστερα πλεων, τι κανεις παλι πισω εκει που εριξες μαυρη πετρα για ενα διαστημα, και συντονιζες κιολας αλλου κατευθειαν φευγωντας απο εδω?
Με εσενα τι επρεπε να κανω και γιατι εισαι ακομη εδω μαζι μας?
Η φαντασια μου μου λεει πως κατι δεν ενεκρινες, δεν ασπαστηκες, και με κατι διαφωνισες....ΠΟΛΥ περισσοτερο απο οσο διαφωνεις με τις δικες μου ''παρατυπιες''.
Ξερεις πολυ καλα ποιος κανει (εκανε) χομπυ, και ποιος κανει κατι αλλο....
Ποιος το διδαξε και προσπαθει ακομη να μην χαθει.
Ετσι δεν ειναι?
Επειδη ξερω οτι ξερεις γιατι σε πιανω πολυ καλα απο τα γραπτα σου, γι'αυτον ακριβως το λογο εισαι ακομη εδω...
Κανω λαθος?



Παντού έχουμε μια κάμψη και εδώ ακόμα.Εγώ πιστεύω ότι δεν ασχολούνται πολλοί με τους θηρευτες,δεν υπάρχουν χρήματα ποια να ξοδευτουν σε χόμπι γενικότερα. Το φόρουμ λοιπον  φυτοζωεί γιατι η κοινωνια ειναι σε καταρρεύσει και όχι γιατι λειπεις εσύ η δεν έχουμε άτομα να προσπαθούν.. Οι συνθήκες πλέον δεν ευνοούν για να παει το φόρουμ παραπέρα.

Όσο για μένα που ειμαι παλι εδώ! Σκόπιμα δεν έχω μπει στην διαδικασία να απαντήσω,πάνω σε αυτο το θεμα.
Ο Άγγελος με το θεμα του φόρουμ του,έδωσε την αφορμή να ξεκαθαρίσουν πολλα πραγματα για τα οποία εγώ αυταπατόμουν ολον αυτο τον καιρό και δεν τα έβλεπα. Και για να το ξεκαθαρισουμε δεν εχει καμία σχέσει ο Σταύρος για την διαγραφή του ποστ του Αγγελου η
για την αποχώρησή μου από το φόρουμ εκείνο. Ξέρεις ότι ειμαι αρκετα περιεργο άτομο και ότι μου αρέσει οι κανόνες να ισχύουν για όλους και ολα...
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 29 Νοε - 0:21:45
Ξέχασα να συμπληρώσω οτι και απο εδώ θα το εσβηνα αν ακόμα ημουν mod.
Όχι μόνο του Αγγελου αλλά οποιουδήποτε!
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 29 Νοε - 0:35:44
thumbsup
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Τετ 4 Δεκ - 21:51:18
μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει τι γίνεται?τι αποφασίστηκε και ποια κατεύθηνση θα ακολουθήσει το φόρουμ?θα αλλάξει admin,θα ξαναγράψουν κάποιοι ή θα μπαίνουν θα κράζουν και άντε γεια?
Προς Κωστα:τι θα κάνεις,θα μας βοηθήσεις με τη παρουσία σου ή όχι?έχεις αποφασίσει τι θα το κάνεις?πες μας τι γίνεται να ξέρουμε!θα παραμείνει έτσι?
Προς 4fun:ξέρεις ότι σου είχα πάρα πολύ εκτίμηση και σαν χομπύστα και σαν άνθρωπο αλλά...αυτό το τελευταίο που είπες έπεσες πολύ στα μάτια μου(αν δεν ξαναγυρίσει η παλιά φουρνιά δε ξαναγράφω)εμείς σου κάναμε κάτι,σε προσβάλαμε σε βρίσαμε ή δεν είμαστε άξιοι να σταθούμε απεναντί σου και να πούμε 2 κουβέντες???κρίμα ειλικρινά...απογοητεύτηκα!!!Mad Mad Mad 
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Τετ 4 Δεκ - 23:54:24
Που το είδες αυτο γραμμένο Αλέκο από το 4fun;;
Σε ρωτάω γιατι εγώ δεν το είδα! Όχι οτι θα αλλαζε κάτι
αλλά γιατι νομιζω οτι το πολυ τραβάμε το θεμα απλά.
Σίγουρα αυτο το έχουμε σκεφτει ολοι μας καποια στιγμή,ανεξάρτητα
αν ειμαστε ακόμα εδώ.
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Πεμ 5 Δεκ - 14:06:33
alekos έγραψε:μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει τι γίνεται?τι αποφασίστηκε και ποια κατεύθηνση θα ακολουθήσει το φόρουμ?θα αλλάξει admin,θα ξαναγράψουν κάποιοι ή θα μπαίνουν θα κράζουν και άντε γεια?
Προς Κωστα:τι θα κάνεις,θα μας βοηθήσεις με τη παρουσία σου ή όχι?έχεις αποφασίσει τι θα το κάνεις?πες μας τι γίνεται να ξέρουμε!θα παραμείνει έτσι?
Προς 4fun:ξέρεις ότι σου είχα πάρα πολύ εκτίμηση και σαν χομπύστα και σαν άνθρωπο αλλά...αυτό το τελευταίο που είπες έπεσες πολύ στα μάτια μου(αν δεν ξαναγυρίσει η παλιά φουρνιά δε ξαναγράφω)εμείς σου κάναμε κάτι,σε προσβάλαμε σε βρίσαμε ή δεν είμαστε άξιοι να σταθούμε απεναντί σου και να πούμε 2 κουβέντες???κρίμα ειλικρινά...απογοητεύτηκα!!!Mad Mad Mad 
Ακομα ενα ποστ που δεν βοηθαει καθολου την ηδη μπαρουτιασμενη ατμοσφαιρα.
Καμια χρησιμη προταση.
Καμια ιδεα και καμια προθεση η αναληψη καποιας ευθυνης ισως....

Καποιος παλι, ζηταει τα ''ρεστα'' στον admin (αναθεμα..) και κανει ερωτησεις που αν γνωριζε θα ειχε ηδη απαντησει.

ΔΕΝ μπορει ενας μονος του να αποφασισει για την κατευθυνση που θα ακολουθησει το φορουμ Αλεκο.
Περιμενεις να παρω καποια αποφαση παλι και να σας την ανακοινωσω απλα?
Και εσεις τι θα εχετε κανει?
ΠΑΛΙ εμενα περιμενετε???

Η παρουσια μου δεν βοηθαει, το αντιθετο.
Αλλα ειναι απαραιτητη ακομα, αυτο το εχουμε καληψει.

Κατι αλλο, πιο σημαντικο και χρησιμο στην παρουσα φαση?

4fun εχεις καποια απαντηση για μενα η καποια αλλη απορια να σου λυσω η ειπες να ριξεις μαυρη πετρα και εσυ γιατι απλα ''δεν σε καλυπτω''?
4fun
4fun
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1529
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθηνα

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 6 Δεκ - 21:00:03
Kωστα δεν βλεπω να καταληγει καπου η συζητηση και γιαυτο δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο. Τουλαχιστον εγω ειπα ανοιχτα για το τι πιστευω οτι φταει (τα μαζικα ban εν ολιγοις για οποιον δεν το καταλαβε). Απο κει και περα βηματα στο να επιλυθει το συγκεκριμενο ζητημα δεν βλεπω να γινονται απο καμια πλευρα, οποτε συνεχιζει ο καθενας οπως νομιζει.

(Οσον αφορα σε αυτα που με κατηγορει ο Αλεκος οτι ειπα, αν θελει ας τα βρει επακριβως στις προηγουμενες απαντησεις μου και να τα βαλει αυτουσια που ισχυριζεται οτι ειπα.)
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 6 Δεκ - 21:10:42
οπότε με λίγα λόγια θες να σταματήσεις να είσαι admin και να μην έχεις ευθύνη ούτε να είσαι καν μέλος!!!οκ..
αν έχεις καταλάβει γράφουμε το τελευταίο καιρό 3-4 άτομα!!!εγώ,αποστόλης,xostel,crazy beaver και ο Άγγελος!
Ανοιχτά λοιπόν δηλώνω ότι ενδιαφέρομαι για την διαχείρηση του φόρουμ αλλά όχι μόνος μου...
προτείνω στον Νίκο και στον Αποστόλη να αναλάβουμε τα ηνία!!!
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 6 Δεκ - 21:14:41
το πρώτο που έγραψες.....
Δεν σκοπευω να συμμετεχω ενεργα αν δεν γινουν τα πραγματα οπως ηταν πριν. Αμα ειναι να γραφω κατι για αν το διαβαζουν 2-3 ατομα, τοτε απλα δεν με γεμιζει. Στο κατω κατω η παρεα που υπηρχε καποτε εδω, πλεον δεν υπαρχει.
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 6 Δεκ - 21:16:39
alekos έγραψε:το πρώτο που έγραψες.....
Δεν σκοπευω να συμμετεχω ενεργα αν δεν γινουν τα πραγματα οπως ηταν πριν. Αμα ειναι να γραφω κατι για αν το διαβαζουν 2-3 ατομα, τοτε απλα δεν με γεμιζει. Στο κατω κατω η παρεα που υπηρχε καποτε εδω, πλεον δεν υπαρχει.



Συνεπεια του 1ου ήταν και ειναι τα παρα πολλα ban. Σε ενα φορουμ με τοσα μελη (δεν ειναι δα και χιλιαδες) οταν πεφτουν 20-30 ban κατι δεν παει καλα. Δεν μπορει να ειναι ολοι περιεργοι. Και ενταξει καποιοι που μπαινουνεδω και πουλουσαν τρελα ή για το χαβαλε τους καλως το τσιμπησαν το ban. Αλλα μελη που εχουν προσφερει πολλα εδω μεσα, και επειδη εχω μαθει να μιλαω ανοιχτα και με ονοματα, οπως ο Vagvader (κοι περισσοτεροι δεν τον προλαβατε καν), ο petrosarowana,o christos (απο Κυπρο), ο Τhanasis76 και αλλοι τοσοι συμπεριλαμβανομενου και εμενα που ειτε εφαγαν ban ειτε ξενερωσαν, ολοι μας ειχαμε αδικο? Για μενα δεν νοειται MFG χωρις αυτα τα μελη.


νομίζω ότι σε κάλυψα!!!
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 6 Δεκ - 21:30:55
Δεν λέει οτι δεν θα ξανά γραψει αλλά οτι δεν θα συμμετέχει ενεργά.Άρα θα γράφει
όποτε νομιζει οτι εχει κάτι να γραψει και όχι οπως έγραφε παλιά.Δηλαδή όταν ηταν ενεργό
μέλος. Συνέχεια λεω να διαβάζουμε ποιο προσεκτικά αλλά δεν με ακούει κανεις!

Ας πάρουμε μερικές βαθιες ανάσες lol! 
Apostolis
Apostolis
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 480
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Καρδίτσα

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 7 Δεκ - 0:36:41
alekos έγραψε:οπότε με λίγα λόγια θες να σταματήσεις να είσαι admin και να μην έχεις ευθύνη ούτε να είσαι καν μέλος!!!οκ..
αν έχεις καταλάβει γράφουμε το τελευταίο καιρό 3-4 άτομα!!!εγώ,αποστόλης,xostel,crazy beaver και ο Άγγελος!
Ανοιχτά λοιπόν δηλώνω ότι ενδιαφέρομαι για την διαχείρηση του φόρουμ αλλά όχι μόνος μου...
προτείνω στον Νίκο και στον Αποστόλη να αναλάβουμε τα ηνία!!!
Αλέκο, άποψή μου είναι ότι δε γίνεται να υπάρξει συνδιαχείριση, θα προκύψουν διαφωνίες αργά ή γρήγορα.
Ένας πρέπει να είναι ο admin, αν είναι δυνατόν κοινής αποδοχής.
Να έχει κερδίσει το σεβασμό των υπόλοιπων, αλλά και ο ίδιος να λειτουργεί με σεβασμό προς όλα τα μέλη.

Η κατάσταση βέβαια έχει φτάσει στο απροχώρητο, είναι πραγματικά απογοητευτική.
Κάποιες στιγμές αναρωτιέμαι (φαντάζομαι ότι και οι λίγοι άλλοι που γράφετε εδώ, το ίδιο νιώθετε), για πιο λόγο κάθομαι και γράφω για τα ψάρια μου, ανεβάζω φωτογραφίες, βίντεο, μοιράζομαι τις όποιες γνώσεις και εμπειρίες μου, αφού δεν υπάρχει ανταπόκριση.
Υποτίθεται ότι εδώ είναι φόρουμ, αν ήταν να κάνω blog θα το είχα κάνει ήδη.
Στην τελική, υπάρχει το facebook και το youtube, αν είναι να βλέπουμε μόνο, χωρίς να συζητάμε...

Και κάτι ακόμη:
Καταλαβαίνω και σέβομαι ότι πολλοί δε γράφουν πλέον εδώ εξαιτίας του Κώστα, είτε λόγω ban, είτε λόγω προσωπικής διαφωνίας.
Οι υπόλοιποι, έχουν κάποιο σοβαρό λόγο και δεν το κάνουν;
Δε σας αρέσουν αυτά που γράφουμε, δεν έχετε κάτι να πείτε, ή συμβαίνει κάτι άλλο;
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 7 Δεκ - 2:25:26
4fun έγραψε:Kωστα δεν βλεπω να καταληγει καπου η συζητηση και γιαυτο δεν εχω να προσθεσω κατι αλλο. Τουλαχιστον εγω ειπα ανοιχτα για το τι πιστευω οτι φταει (τα μαζικα ban εν ολιγοις για οποιον δεν το καταλαβε). Απο κει και περα βηματα στο να επιλυθει το συγκεκριμενο ζητημα δεν βλεπω να γινονται απο καμια πλευρα, οποτε συνεχιζει ο καθενας οπως νομιζει.

(Οσον αφορα σε αυτα που με κατηγορει ο Αλεκος οτι ειπα, αν θελει ας τα βρει επακριβως στις προηγουμενες απαντησεις μου και να τα βαλει αυτουσια που ισχυριζεται οτι ειπα.)
Απαντησεις δωθηκαν και απο τις δυο πλευερες και επιτελους καποιος εξεφρασε την διαφορετικη του αποψη με ειλικρινεια και ωριμοτητα.
Δεν του πηραμε το κεφαλι.
Ο καθε ενας εβγαλε το συμπερασματα του.
Το εκτιμω Θανο.thumbsup 

alekos έγραψε:οπότε με λίγα λόγια θες να σταματήσεις να είσαι admin και να μην έχεις ευθύνη ούτε να είσαι καν μέλος!!!οκ..
αν έχεις καταλάβει γράφουμε το τελευταίο καιρό 3-4 άτομα!!!εγώ,αποστόλης,xostel,crazy beaver και ο Άγγελος!
Ανοιχτά λοιπόν δηλώνω ότι ενδιαφέρομαι για την διαχείρηση του φόρουμ αλλά όχι μόνος μου...
προτείνω στον Νίκο και στον Αποστόλη να αναλάβουμε τα ηνία!!!
Πριν ενα χρονο σχεδον εκανα αυτο το ποστ:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Αν εσυ τωρα αρχιζεις να το καταλαβεινεις ειναι δικαιωμα σου.
Δεν ειπα ποτε πως δεν θα ειμαι ουτε καν μελος, δεν γινεται αλλωστε.

Οταν ξεκινησα το φορου ημουνα μονος μου Αλεκο.
Εσυ βαζεις ορους στην ιδια προταση που μου το ζητας.
Οτι εκανα το εκανα γιατι γεμιζε πρωτα εμενα, και μετα για να γεμισει και μερικα αδεια κεφαλια και να μοιρασει γνωση.
Το εκανα γιατι ετσι γουσταρα και το εκανα δηλαδη.
Δεν ρωτησα κανεναν αν με ακολουθαει ουτε αναγκασα κανεναν.

alekos έγραψε:το πρώτο που έγραψες.....
Δεν σκοπευω να συμμετεχω ενεργα αν δεν γινουν τα πραγματα οπως ηταν πριν. Αμα ειναι να γραφω κατι για αν το διαβαζουν 2-3 ατομα, τοτε απλα δεν με γεμιζει. Στο κατω κατω η παρεα που υπηρχε καποτε εδω, πλεον δεν υπαρχει.
Σου απαντησα παραπανω τι γεμιζε εμενα.....
Τωρα αν δεν σε γεμιζει, μαλλων δεν μπορεις να το διαχειρηστεις κιολας.

alekos έγραψε:
Συνεπεια του 1ου ήταν και ειναι τα παρα πολλα ban. Σε ενα φορουμ με τοσα μελη (δεν ειναι δα και χιλιαδες) οταν πεφτουν 20-30 ban κατι δεν παει καλα. Δεν μπορει να ειναι ολοι περιεργοι. Και ενταξει καποιοι που μπαινουνεδω και πουλουσαν τρελα ή για το χαβαλε τους καλως το τσιμπησαν το ban. Αλλα μελη που εχουν προσφερει πολλα εδω μεσα, και επειδη εχω μαθει να μιλαω ανοιχτα και με ονοματα, οπως ο Vagvader (κοι περισσοτεροι δεν τον προλαβατε καν), ο petrosarowana,o christos (απο Κυπρο), ο Τhanasis76 και αλλοι τοσοι συμπεριλαμβανομενου και εμενα που ειτε εφαγαν ban ειτε ξενερωσαν, ολοι μας ειχαμε αδικο? Για μενα δεν νοειται MFG χωρις αυτα τα μελη.


νομίζω ότι σε κάλυψα!!!
Εξηγηθηκα εναν εναν για ολους οσους αναφερεις αναλητικα.
Πηγαινε στις προηγουμενες σελιδες.

ΑΝ δεν σε καληψα με οσα ειπα, ρωτα κατι ποιο συγκεκριμενο και οχι γιατι μπαναρα καποιον που αποτελουσε ενοχληση και προβλημα στην κοινωτητα.
Και εσυ αν ησουν διαχειρηστης, το ιδιο θα εκανες.
Αν δεν το εκενες θα ειχες σοβαροτερο προβλημα απο την ελειψη ενεργων μελων...

Apostolis έγραψε:Και κάτι ακόμη:
Καταλαβαίνω και σέβομαι ότι πολλοί δε γράφουν πλέον εδώ εξαιτίας του Κώστα, είτε λόγω ban, είτε λόγω προσωπικής διαφωνίας.
Οι υπόλοιποι, έχουν κάποιο σοβαρό λόγο και δεν το κάνουν;
Δε σας αρέσουν αυτά που γράφουμε, δεν έχετε κάτι να πείτε, ή συμβαίνει κάτι άλλο;
Θα σταθω για λιγο εδω.

Πρεπει να καταλαβουν ΟΛΟΙ ανεξερετως τα εξης:
Το να στερειτε τον γραπτο σας λογο, τις γνωσεις σας, τις εμπειριες σας, τα βιοματα σας με το χομπυ κτλπ κτλπ, δεν τιμωρειτε εμενα.
Εμενα καλα κανετε και δεν με γουσταρετε οσοι δεν με γουσταρετε.
Κακο στο χομπυ κανετε.
Εγω προσωπικα χ......α ποσοι με γουσταρετε η οχι!
Νομιζετε οτι εχω μεγαλη φαγουρα?
Εγω το χομπυ οταν το εκανα το εκανα και το απεδειξα, αν εχει κανενας αποριες.
ΑΝ θελω να το ξανα κανω, το ξανα ξεκιναω αυριο το πρωι και ουτε λογαριασμο δινω, ουτε η γνωση μου ληπει για να το υποστηριξω.
Νομιζετε οτι τιμωρειτε εμενα?
Το φορουμ?
Σε ποιον κανετε μεγαλητερο κακο?
Στο χομπυ το ιδιο το κανετε.

Απλα ξανα σκεφτειτε το..........gigas
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 7 Δεκ - 12:57:24
Το φόρουμ έφτασε εδώ που έφτασε , όπως έχω ξαναπεί για πολλούς λόγους , οι οποίοι συνοψίζονται στο ότι εδώ και καιρό σταμάτησε το επίκεντρο να είναι το ΧΟΜΠΥ.
Τόσο απλά.
Είναι πολύ μεγάλη ευθύνη η διαχείριση και συντονισμός ενός φόρουμ , όπως μεγάλη ευθύνη έχουν όλοι όσοι γράφουν , είτε χομπίστες , ή επαγγελματίες. Και έχω κάνει και εγώ λάθη.
Την αυτοκριτική μου την κάνω.Δεν βγάζω τον εαυτό μου από τη μέση και να λέω φταίει ο ένας και ο άλλος.Όντως φταίνε πολλοί αλλά και εγώ.Είναι άδικο να πέφτει όλη η ευθύνη στον Κώστα , ότι και να έχει γίνει.

Το φόρουμ θέλει , ακριβοδίκαιους κανονισμούς , ομάδα υποστήριξης , δεν φτάνει πλέον μόνο ένας διαχειριστής. Σε κανέναν εύνοια αλλά και τρικλοποδιές.Ξεκάθαρα πράγματα.

Ιστότοπος δημόσιας συζήτησης είναι , όχι κέντρο εκμετάλλευσης και χειραγώγησης.
Και αναφέρομαι γενικά στην έννοια ενός φόρουμ.

Χωρίς εγωισμούς , διαφωνίες θα υπάρξουν , όσοι έχουν να τις λύνουν μεταξύ τους.

Και όλα αυτά που συνεχίζονται και λέγονται δημόσια μόνο κακό κάνουν στο φόρουμ.
Δεν θα βγει άκρη έτσι , ποτέ.
Πίσω από ένα πληκτρολόγιο και γράφουμε , γράφουμε , γράφουμε.
Δεν γίνεται έτσι .
Συνάντηση από κοντά όποιος ενδιαφέρεται.
Και το ξαναλέω , επιτέλους να γίνει επίκεντρο το χόμπυ και τα ψάρια.

avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. - Σελίδα 2 Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 7 Δεκ - 21:38:40
Δεν έχω καταλαβει γιατι Κώστα απαντάς σε αυτα που γράφει ο 4fun και τα εχει
βάλει ο Αλέκος σε παράθεση! Αυτά τα έχεις απαντήσει νομιζω. Έχω αρχισει και μπερδεύουμε,
ειλικρινα...Πόσες σελίδες πρεπει να γράψουμε για να καταλάβουμε αυτο που
συμβαίνει;;;

Δεν μου αρεσει καθόλου που μπαίνεις και γραφεις σε αυτο το θεμα, μόνο όταν εχει γραψει κάποιος και όταν για καιρό
δεν γράφει κανενας,μπαίνεις και γραφεις εσύ, με τρόπο που μοιαζει σαν να θες να πυροδοτήσεις αντιδράσεις.

Μήπως να κανεις καποια πρόταση εσύ Κώστα; Μπορεί αν έχεις κάτι να προτείνεις που
δεν έχουμε σκεφτει.

Με καποιο τρόπο ολο αυτο το "πράγμα" πρεπει να σταματησει,όχι από σήμερα αλλά από χθες!
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης