Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!
Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Το φορουμ λειτουργει πλεων ως βιβλιοθηκη πληροφοριων χωρις δυνατοτητα νεας συζητησης.Ευχαριστουμε για την συμμετοχη σας και την στηριξη σας ολα αυτα τα χρονια.
Αναζήτηση
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
Καλησπέρα στην ομάδα Κυρ 5 Μαρ - 15:58:24dimitris
ΕΥΧΕΣΔευ 2 Ιαν - 0:16:41angelos7577
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Σαβ 31 Δεκ - 17:21:13Channa7
Ενυδρειο 750λτΠεμ 29 Δεκ - 23:55:21Kostas
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΚυρ 25 Δεκ - 12:31:57alekos
Χρόνια πολλά στο Νίκο Τετ 7 Δεκ - 21:30:06xostel77
Τιμές προϊόντωνΠεμ 17 Νοε - 18:04:52Kostas
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣΠαρ 14 Οκτ - 22:15:28xostel77
Enydreio 1300litraΤρι 13 Σεπ - 10:35:31kostasgold
Χρόνια Πολλά στους Γιωργηδες Δευ 2 Μάης - 22:41:14xostel77
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑΤετ 27 Απρ - 16:16:35Channa7
Για χαρά σας χομπιστεςΤετ 20 Απρ - 18:27:53amazonios
Αλλαγή διεύθυνσης του ForumΠαρ 15 Απρ - 9:12:55Kostas
Καλό ΜήναΠαρ 1 Απρ - 22:08:51Giannhs ray
Εκπληκτικό ενυδρείοΤετ 30 Μαρ - 22:06:57Kostas
Ομαδα ''The Keeper''Κυρ 20 Μαρ - 21:48:30beast 2
Χρόνια πολλα.Κυρ 13 Μαρ - 22:04:39Kostas
Καλησπέρα σε όλους ! Τετ 9 Μαρ - 18:52:59xostel77
Προτεινομενες συνδεσεις:

Πήγαινε κάτω
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 15 Νοε - 2:43:58
Σας αφησα ενα μεγαλο χρονικο διαστημα πραγματικα ελευθερους να κανετε οτι θελετε.
Καποιοι καποτε υποστηριξατε οτι εγω ο ιδιος ημουνα το μεγαλο σας προβλημα αλλα και ολοκληρου του χομπυ και αποφασισα να παραμερισω και να σας αφησω το πεδιο ελευθερο.
Ειχατε ΟΛΟΙ σας τα ηνια στα χερια σας να βαλετε το λιθαρακι σας και να στηριξετε τη φαση και το χομπυ μας.

ΠΛΕΩΝ, ελπιζω να εξαφανιστηκε και η παραμικρη σας αμφιβολια για το αν εγω ημουνα το κακο σας η το καλο σας, και για το ποιος γα..*..σε αυτη τη φαση και την καταδικασε.
Οσοι εχετε ακομη καποιο προβλημα με την παρτη μου, παρτε το και βαλτε το εκει που ξερετε για να μην σας πω τιποτα χειροτερο.


Θελω να βαλετε το χερι σας στην καρδια σας και να μου απαντησετε με την μικροτερη ειλικρινια που σας διακρινει.
Τα εχω παρατησει σχετικα απο τον Φεβρουαριο και ειμαι χωρις ψαρια & ενυδρεια απο το καλοκαιρι.
Θελω να μου πειτε λοιπον, αν απο τοτε που τα παρατησα εγω και απομακρυνθηκα, τα πραγματα πανε καλητερα, χειροτερα η το ιδιο με πριν χωρις καμια διαφορα απο οτι οταν ημουνα παρων.
Δεν μιλαω αποκλειστικα για το φορουμ, μιλαω για το Monsterfishkeeping στην Ελλαδα.
Παρακαλω καντε αυτη τη χαρη στον εαυτο σας και παραδεχτητε τουλαχιστων αυτο.

Οταν το απαντησετε, αναρωτηθειτε ποιοι και πως εχουνε φταιξει.
Ποιος εχει μεριδιο ευθυνης και γιατι.
Εσεις που ακομη ασχοληστε με το χομπυ, ειστε ικανοποιημενοι?
Αμφιβαλλω.
Αμφιβαλλω ακομη και για αυτους που το ''παιζουν'' οτι ειναι ευχαριστημενοι απο τον εαυτο τους γιατι κατα βαθος ξερουνε τι εχουνε κανει....


Ολα τα ειχαμε, τωρα εχουμε και ξεκατινιασμα επαγγελματιων εδω μεσα.
Το ειδαμε και αυτο!
Μηπως φταιω εγω ακομη μια φορα?
Ας με κατηγορησει καποιος!

Το φορουμ δεν υποστηριζει ξεχωριστα ΚΑΝΕΝΑΝ.
Ειστε ολοι το ιδιο για εμας, η ''ακρη'' του να βρισκει ο χομπυστας αυτο που θελει.
Ειμαστε ολοι το ιδιο για εσας, ''φραγκα'' και μονο φραγκα και οσο σας τα σκαμε ειμαστε καλοι, αν αλλαξουμε προμηθευτη αρχιζουνε οι ιντριγκες.
Ξερετε κατι?

ΧΕΣΤΗΚΕ ο κοσμος ποιος εχει κανει την πρωτη ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΗ γεννα σαλαχιων στην Ελλαδα!
Το μονο που τον ενδιαφερει ειναι απο το που μπορει να να βρει ΚΑΛΑ και ΦΤΗΝΑ ζωντανα να κανει την πλακα του.
Αν τα δινατε και τζαμπα θα σας κουναγε και σημαιακια σε οποιον του χαριζε περισσοτερα!!!

Εσεις που αγαπατε τα ζωντανα σας λοιπον, γινεται να τα ΞΕΦΤΥΛΙΖΕΤΕ ετσι δημοσια, για χαρη της προβολης και το ποιος θα βγει πρωτος μπροστα?
Που θελετε να βρισκετε ο πηχης του χομπυ μετα?
Πως θελετε να συγκεριθειτε με το εξωτερικο?
Ειδατε ποτε κανεναν προμηθευτη να ξεκατινιαζεται πουθενα για το τι εκανε η δεν εκανε πρωτος?!

Στην τελικη βρειτε τα η μην τα βρισκετε, μεταξη σας ιδιαιτερως.
Προβλημα σας.
Εμας τι μας ενδιαφερει?
Υποστηριζουμε κανεναν απο τους δυο σας περισσοτερο η μηπως μας τα σκατε και δεν το ξερω?
Μαλλων το αντιθετο.
Και ερχεστε εδω μεσα τωρα πλεων ΚΑΙ τα καταστηματα να δημιουργησετε θεματα?
Κανονικοτατο ΧΕΣΙΜΟ εκει που τρωμε δηλαδη.

Δεν εχω ξαναδει ΠΟΤΕ σε κανενα φορουμ μαγαζια να ξεκατινιαζωνται μεταξη τους δημοσια.
Καταφερατε και με εντυπωσιασατε.
Αν νομιζετε οτι επειδη ειστε μετρημενοι στα δαχτυλα της μιας παλαμης εσεις που μπορειτε να προμηθευσετε, θα σας προσεχουμε πως και πως μην σας χασουμε, ειστε πολυ γελασμενοι.

Τελος με αυτο.
Παμε παρακατω.

Τι θα γινει?
Θα συνεχιστει ακομη για πολυ η κατασταση που βιωνουμε εδω και κοντα ενα χρονο?
Εγω παραμεριστηκα ειπαμε, για χιλιαδες λογους, εσας τι σας χωριζει και δεν μπορειτε να πιειτε ουτε ενα καφε ρε παιδια?
Εχετε και μεταξη σας υποχθονιες ιντριγκες????
Με το φορουμ τι θα γινει?
Να γκρινιαζετε μονο ξερετε και να εχετε παραπονα?
Να παρετε καμια ευθυνη και να το βοηθησετε τωρα που ποναει κολυεστε?
Θελετε να κλεισουμε να χαρουνε και καποιοι και να ησυχασουμε ολοι?
Να πηγαινετε αλλου μετα να βγαζετε τα ματια σας και να διαλυσετε κανενος αλλουνου τους κοπους....
Να δειτε πως διαλυονται τα ''παρεακια''.

Τι θελετε να κανουμε?
Για πειτε καμια κουβεντα...
Εγω ο αντιδημοκρατικος κοιταξτε σε τι ζηταω τη γνωμη σας...
Για πειτε να ξερουμε, και μετα για οτι αποφασιστει να εχετε μεριδιο ΟΛΟΙ εσεις και οχι εγω ομως.

Τα υπολοιπα φαντασματα του παρελθοντως που σας κραταμε αναμεσα μας, ναι εσεις που μπαινετε αλλα εχετε κουλαθει να γραψετε εδω περα μεσα, για καποιο λογο δεν ειστε ΜΠΑΝ και υπαρχετε ακομη εδω περα...
Σας εχω ελενξει εναν εναν προσεκτικοτατα και ξερω τι ειστε σε θεση να προσφερετε.
Να σας κραταω απλα σαν παρατηρητες, δεν κερδιζω κατι.
Ειστε εδω η απλα θελετε να εχετε αποψη απο το MFG τυπου κατινιας?
Θα προσφερετε κατι οπως κανατε καποτε?
Δεν παρακαλαμε ξερετε αλλα πρεπει να μπουνε καποια πραγματα σε μια σειρα γιατι μαμηθηκε το συμπαν εδω μεσα...

ΑΝ αποφασισετε ΟΧΙ, παρακαλω να εχετε τα κοτσια και να το δηλωσετε ΕΔΩ:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Παμε και στο θεμα χομπυ.
Το χομπυ εχει χασει την ουσια του νομιζω πλεων.
Οσο το παρακολουθω τουλαχιστων.
Το προσφατο θεμα του Αγγελου δεν ηταν καθολου αστοχο νομιζω.
Φυσικα ο καθε ενας το κανει για τους δικους του λογους, αλλα ειναι σαν να χαθηκε η αγαπη.
Τα ζωντανα γιναν αντικειμενα, αλλαζουνε χερια συνεχως και το μονο που εχει ενδιαφερων πλεων ειναι ξεκαθαρα το μεγεθος και η αναπτυξη να επιτευχθει οσο πιο γρηγορα.
Λες και τα παμε για βρωση.
Κανενα ενδιαφερων για συμπεριφορες, συγκατοικησεις, λιγο βιοτοπο εστω οπου μπορουμε και μας περνει απο την συνθεση, λιγη φροντιδα παραπανω ρε παιδι μου.
Δεν βγαινει κατι τετοιο, αν και μπορει να λεω και κατι λαθος και να μην εχω πιασει καλα το προηγουμενο θεμα.

Τι να πω, απο παντου μπαζει το πραγμα.
Δεν ξερω τι ακριβως ειναι αυτο που κανετε εσεις σημερα, ΓΙΑΤΙ το αποκαλειται Monsterfishkeeping και που βαδιζει, απλα ξερω οτι δεν εχει ΚΑΜΙΑ απολυτως σχεση με αυτο που καποτε εγω ξεκινησα και με τις βλεψεις που ειχα να φτασει.

Σκετη απογοητευση παντου.
Τα συγχαριτηρια μου σε ολους σας, καταστρεψατε κατι υπεροχο.

Φτανω σε σημειο να πω και αναθεμα την ωρα πολλες φορες, καλητερα ηταν το χομπυ οταν δεν το ηξερε κανενας και το εβριζαν ολοι....

Περαστικα σας.
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 15 Νοε - 9:17:40
μη τα ισοπεδώνεις όλα!!!πολλά πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά!!!ότι έχουμε προβλήματα σαν φορουμ είναι ξεκάθαρο αλλά να βγούμε ποιο δυνατοί από αυτό είναι πιστεύω το σημαντικότερο.
το λάθος σου Κώστα είναι ότι τα παράτησες...όχι με το χόμπυ,μη μπερδεύεσαι αλλά με το φορουμ.μην περιμένεις λοιπόν να προχωρήση κάτι αν δεν υπάρχει ο δημιουργός του.σωστό ότι έχεις προσφέρει στο monster δεν μπορείς να το δεις ψηλά αν δεν είσαι..είναι απλό!έδωσες ότι είχες οκ δε σε κατηγορώ για αυτο είχες προβλήματα δύσκολα για να φτάσεις σε αυτή τη φάση.που ήσουν όταν εδώ μέσα γινόταν της πουτάνας το κάγκελο?είσαι ο ιδρυτής ή όχι?έμπαινες έβγαινες και όυτε σχόλιο σε κάτι!!!
ΑΚΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:
ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ Η ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΣΟΥ-ΜΟΙΡΑΖΩΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ!!
Υ.Γ.Ξαναγίνε ενεργός και θα ξαναπάρει μπροστά....
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 15 Νοε - 11:37:03
Τα έχεις καλύψει όλα. Δεν χρειάζεται να συμπληρώσουμε
κάτι σε αυτά που γράφεις. Δεν χρειάζεται να χαλάσουμε
αλλο ένα ποστ...
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 15 Νοε - 12:59:39
Έχει δίκιο , συγνώμη και εγώ που παρασύρθηκα , φούντωσα πραγματικά... δεν θα το συνεχίσω άλλο.
Προτείνω και εύχομαι αυτή να είναι η τελευταία αντιπαράθεση.

Όσο για το φόρουμ και το χόμπυ , τα έχουμε ξαναπεί , πλεόν πρέπει να υπάρξουν πράξεις , όσο αντιστοιχεί στον καθένα.

Με μοναδικό σκοπό το πληρέστερο monsterfishkeeping !



kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 15 Νοε - 15:03:37
alekos έγραψε:μη τα ισοπεδώνεις όλα!!!πολλά πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά!!!ότι έχουμε προβλήματα σαν φορουμ είναι ξεκάθαρο αλλά να βγούμε ποιο δυνατοί από αυτό είναι πιστεύω το σημαντικότερο.
το λάθος σου Κώστα είναι ότι τα παράτησες...όχι με το χόμπυ,μη μπερδεύεσαι αλλά με το φορουμ.μην περιμένεις λοιπόν να προχωρήση κάτι αν δεν υπάρχει ο δημιουργός του.σωστό ότι έχεις προσφέρει στο monster δεν μπορείς να το δεις ψηλά αν δεν είσαι..είναι απλό!έδωσες ότι είχες οκ δε σε κατηγορώ για αυτο είχες προβλήματα δύσκολα για να φτάσεις σε αυτή τη φάση.που ήσουν όταν εδώ μέσα γινόταν της πουτάνας το κάγκελο?είσαι ο ιδρυτής ή όχι?έμπαινες έβγαινες και όυτε σχόλιο σε κάτι!!!
ΑΚΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:
ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ Η ΑΓΑΠΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΠΟΙ ΣΟΥ-ΜΟΙΡΑΖΩΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΑ ΨΑΡΙΑ!!
Υ.Γ.Ξαναγίνε ενεργός και θα ξαναπάρει μπροστά....
Αν σου πω με ανατριχιαστικες λεπτομερειες το τι ακριβως συμβαινει στη ζωη μου το τελευταιο διαστημα, θα ξεραθεις στο γελιο και μονο που σου γραφω αυτη τη στιγμη Αλεκο.

Απο την αλλη ημασταν το μοναδικο Ελληνικο ψαροφορουμ, οπου ο διαχειρηστης ηταν το πιο ενεργο μελος.
Κανε μια βολτα στους υπολοιπους και βρες μου εναν διαχειρηστη που να καθετε και να ασχολητε με το φορουμ του...
Γιατι να μην προχωρησει χωρις τον δημιουργο?
Ειστε αχρηστοι να το προχωρησετε μονοι σας?
Οι περισσοτεροι υποστηριζουν οτι περισσοτερο κακο εχω κανει παρα καλο.
Αρα τι με θελετε και δεν το κανετε οπως πιστευετε καλητερα?

Ποια ΑΓΑΠΗ?
Ποια ΨΑΡΙΑ?

Σκεψου λιγο πριν γραψεις.

Τελος, εγω τα εδωσα ολα.Μου ζητας να δωσω κι αλλα?
Εσεις τι δωσατε?
Οταν ηρθε η ωρα να δωσετε πραγματικα λακισατε.

Ξερεις που ημουνα οταν γινοτανε χαμος?
Εδω και σας εβλεπα.
Ακομη εδω ειμαι και σας ''καμαρωνω''.
Δεν χρειαζεστε εμενα για να βγαλετε τα ματια σας.
Κι ας με κατηγορειτε για ολα.
Αυτο ηθελα να σας δειξω.
Δεν ημουνα εγω η αιτια.

Να ξανα γινω ενεργος?
Για ποιον?
Γιατι?
Με χρειαζεται καποιος?
Ξενερωσα και δεν εχω και καθολου ελευθερο χρονο πλεων.
Βαρεθηκα να ασχολουμε με βλακιες και ανουσια πραγματα.

Ασε που γουσταρω να δινω χαρα στους ανθρωπους και ξερω ποσο χερονται καποιοι να πατανε επι ''πτωματων''!
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 15 Νοε - 18:13:17
Ποτέ δεν έφερες ολοι την ευθύνη για ότι εχει γίνει εδώ μέσα.
Έχεις το μερίδιο που σου ανάλογή,το οποίο ξεπερνά λιγο το δικό  μας
μόνο και μόνο γιατι εισαι ο διαχειριστής και οτι κανεις εχει μεγαλύτερη
βαρύτητα. Από εκεί και πέρα δεν υπάρχουν αθωοι και ένοχη εδώ μέσα.
Φταίμε ολοι μας,άλλοι λιγο,άλλοι πολυ και άλλοι ακόμα περισσότερο.......
Όσο ελειπες έγιναν πολλα και εδώ και έξω απο εδώ. Μπορεί να μην γινόταν
χαμός από κόσμο αλλά υπήρχε μια σχετική ηρεμία.Τον τελευταίο καιρό,ανοίχτηκαν
πολλα θέματα που το μόνο που ειχαν σαν αποτέλεσμα ηταν να διχάσουν,να δημιουργησουν
εντάσεις και να σπείρουν υποψίες συνωμοσίας. Επειδη ξερω ότι όταν λες: Με λένε αντιδημοκρατικο.
Το λες σε μένα περισσότερο,σου λέω ότι δεν επρεπε καποια θέματα να επιτρέψεις να ανοιχτούν.
Αυτό μόνο και μόνο για να αποφευχθούν περισσότερα προβλήματα,αλλά και γιατι απλά ηταν
το ποιο σωστό και το δίκαιο...Αυτά δεν τα λεω για να αρχισουμε ξανά να τρωγόμαστε μεταξύ μας
αλλά για να αρχισουμε να σκεφτομαστε καλύτερα αυτα που γράφουμε και να βλέπουμε ακόμα
καλύτερα αυτα που διαβάζουμε...Δεν χρειαζετε σε κάθε σχόλιο που κάνουμε να πυροδοτούμε συνεχώς αντιδράσεις.
Μόνο εμεις μπορούμε να προστατευσουμε το φόρουμ, και πως θα το κάνουμε
αυτο; πολυ απλά προσέχοντας τι γράφουμε και πως διαβάζουμε.

Όσο για ολα αυτα που γραφεις παραπάνω,δεν εχω πρόβλημα να παραδεχτο,
ότι έχεις απόλυτο δίκιο!
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Παρ 15 Νοε - 22:59:25
Τα θεματα δεν ανοιχτηκαν για να σπειρουν διχονοια η να δημιουργησουν εντυπωσεις αλλα για να ειπωθει οτι πραγματικα γινεται.δεν ειναι κακο να λεγονται καποια πραγματα απο τη στιγμη που γινονται καποια πραγματα συνεχως.απο εκει κ περα οπως προειπα τωρα χρειαζονται πραξεις και αναλογη αυμπεριφορα απο ολους για να εξαληφθουν τετοια φαινομενα και να επικεντρωθουμε μονο στο χομπυ και τα ψαρια.
4fun
4fun
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1529
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθηνα

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 16 Νοε - 4:44:40

Εχουν γινει παρα πολλα τον τελευταιο ενα χρονο εδω μεσα. Το προβλημα δυστυχως δεν ξεκινησε τους τελευταιους μηνες, ουτε ηταν για μενα κατι αναπαντεχο. Ηταν πιο πολυ σαν φυσικη ροη των πραγματων. Διαβαζοντας λοιπον προσεχτικα ολα οσα ειπωθηκαν νιωθω οτι οφειλω ν τοποθετηθω ή τουλαχιστον να ξεκαθαρισω τη θεση μου.

Θα γραψω αυτα που θελω τμηματικα για να μην κουρασω με ενα κατεβατο δυσκολοδιαβαστο.

Α) Το φορουμ αυτο απο την αρχη του λειτουργησε σαν μια μικρη κοινοτητα "τρελαμενων" ανθρωπων με αυτη την πλευρα του χομπυ. Ποτε δεν ασχοληθηκαν ενεργα ταυτοχρονα πανω απο 20-25 ατομα. Αυτο συνεπαγεται οτι σε μια τοσο μικρη κοινοτητα λογικο να υπαρχουν συμπαθειες/αντιπαθειες, φιλιες, συγκρουσεις και ολα αυτα.Μεσα στο προγραμμα λοιπον ,ειτε αυτο μας αρεσει ειτε οχι συμβαινει και θα συμβαινει παντου.
4fun
4fun
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1529
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθηνα

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 16 Νοε - 4:57:07
Σε οτι αφορα το ποιος φταει για την καταντια του φορουμ δεν μπορω να εκφερω την πλεον αντικειμενικη αποψη, γιατι εχω και γω συμπαθειες/αντιπαθειες αλλα κυριως επειδη δεν φταει μονο ενας. Παρολα αυτα για να μην θεωρηθει οτι υπεκφευγω, ναι πιστευω οτι ο Κωστας φερει την μεγαλυτερη ευθυνη - εχοντας και την ιδιοτητα του Admin. Επειδη αυτο δεν ειναι αρκετο θα μιλησω πιο συγκεκριμενα για καποια πραγματα που παρατηρησα εδω στα 3 χρονια που ειμαι μελος.Τονιζω οτι ειναι καθαρα η προσωπικη μου αποψη και δεν με νοιαζει στο ελαχιστο αν καποιος συμφωνει ή οχι:

1)Eνα φορουμ για μενα το διαχειριζεσαι οπως ενα μαγαζι/επιχειρηση. Κοιτας να συμπεριφερεσαι κοσμια στον καθε επισκεπτη, γιατι αλλιως κινδυνευεις να σου γυρισει την πλατη και να φυγει. Η λογικη του "λιγοι και καλοι" δεν με βρισκει συμφωνο. Εδω μεσα εγινε αυτο ακριβως. Εμπαινε καποιος και εγραφε κατι - σωστο ή λαθος δεν με νοιαζει. Αν ο Κωστας ηταν αντιθετος με αυτο 9/10 φορες κατεληγαν να αναψουν τα αιματα και να τον προσβαλει ασχημα. Ετσι ακομα και οταν εχεις δικιο το χανεις. Η γλωσσα "καφενειου" και οι προσωπικες προσβολες δεν γινονται ανεκτες απο κανεναν. Μπαινει ο αλλος να χαζεψει λιγο και οχι να τον κατσαδιαζουμε προσβαλλοντας τον κιολας ασχημα. Αυτο ειχε ως αποτελεσμα να χασουμε πολυ κοσμακη. Ακομα οταν ειχε δικιο ο Κωστας για μενα δεν δικαιολογειται τετοια συμπεριφορα, αν θες να τρεχει ενα σοβαρο φορουμ, και αυτο θα επρεπε να το ξερει ο ιδιος καλυτερα αφου σε οικογενειακη επιχειρηση δουλευει και συναναστρεφεται καθε μερα με κοσμο.
4fun
4fun
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1529
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθηνα

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 16 Νοε - 5:02:55
2) Συνεπεια του 1ου ήταν και ειναι τα παρα πολλα ban. Σε ενα φορουμ με τοσα μελη (δεν ειναι δα και χιλιαδες) οταν πεφτουν 20-30 ban κατι δεν παει καλα. Δεν μπορει να ειναι ολοι περιεργοι. Και ενταξει καποιοι που μπαινουνεδω και πουλουσαν τρελα ή για το χαβαλε τους καλως το τσιμπησαν το ban. Αλλα μελη που εχουν προσφερει πολλα εδω μεσα, και επειδη εχω μαθει να μιλαω ανοιχτα και με ονοματα, οπως ο Vagvader (κοι περισσοτεροι δεν τον προλαβατε καν), ο petrosarowana,o christos (απο Κυπρο), ο Τhanasis76 και αλλοι τοσοι συμπεριλαμβανομενου και εμενα που ειτε εφαγαν ban ειτε ξενερωσαν, ολοι μας ειχαμε αδικο? Για μενα δεν νοειται MFG χωρις αυτα τα μελη. Ουτε πιστευω στο ουδεις αναντικαταστατος που εχει ακουστει πολλακις, γιατι αυτη η λογικη μας εφτασε εδω.
4fun
4fun
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1529
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθηνα

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 16 Νοε - 5:17:51
3) Eπειδη εχω πει καμποσα για τον Κωστα οφειλω να τονισω οτι σε μενα προσωπικα εχει φερθει σωστα και του αναγνωριζω οτι αγαπαει παθιασμενα το χομπυ. Αλλιως θα ειχα εξαφανιστει εντελως προ πολλου και δεν θα εμπαινα καν στη διαδικασια να απαντησω. Ωστοσο αυτο δεν αρκει. Και σε συνδεση με τα προηγουμενα, για μενα οταν εχεις εκρηκτικο ταπεραμεντο (και ο Κωστας απο αυτο εχει μπολικο) δεν μπαινεις στη διαδικασια να απαντας σε καθετι που γραφει καποιος εδω μεσα, Αφηνεις 1-2 mod να το κανουν ηρεμα.

4)Πραγματικα αγανακτω με ατομα που κατα καιρους μπαινουν εδω μεσα και γλυφουν τον Κωστα, εμεσως επιβραβευοντας ολο αυτο. Μην μπω στην διαδικασια να κανω copy-paste ατακες που εχω διαβασει κατα καιρους. Οχι τιποτα αλλο αλλα οι περισσοτεροι πελον δεν μπαινουν καν εδω, μετα απο λιγους μηνες ξενερωνουν και φευγουν απο την πισω πορτα. Το ιδιο ισχυει και για διαφορους κωλοτουμπες - προσωπικα σταματησα να κανω στα 11 περιπου.

5)Στο θεμα της "διαδοχης" επειδη ειπωθηκε και αυτο...Αν θες να αφησεις καποια στιγμη το φορουμ Κωστα για μενα το καλυτερο ειναι να μαζεψεις 5-6 ατομα που ασχολιονται πιο πολυ και να αποφασισουν μονοι τους ψηφιζοντας ποιος θα αναλαβει να το συνεχισει. Παλι καλα που δεν δεχτηκε ο Αγγελος, γιατι θα ειχαμε επιπλεον προβλημα λογω της επαγγελματικης του θεσης
4fun
4fun
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1529
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθηνα

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 16 Νοε - 5:31:38
Τελος, και συγγνωμη αν σας κουρασα, σε οτι αφορα για μενα απο δω και περα.

1) Δεν σκοπευω να συμμετεχω ενεργα αν δεν γινουν τα πραγματα οπως ηταν πριν. Αμα ειναι να γραφω κατι για αν το διαβαζουν 2-3 ατομα, τοτε απλα δεν με γεμιζει. Στο κατω κατω η παρεα που υπηρχε καποτε εδω, πλεον δεν υπαρχει.

2)Τελευταια μου ελπιδα ειναι μπας και αφησετε λιγο στην ακρη τις ρομαντικες επετειους του MFG και αποφασισετε ολοι οσοι διαβαζετε αυτες τις γραμμες και ανηκετε στην "παλαια φρουρα" να βρεθουμε απο κοντα και να μιλησουμε. Τα ατομα που βαλαμε κοπο για αυτο το φορουμ. ΑΝ αποφασισετε να βαλετε πισω το ΕΓΩ σας ολοι τοτε ειμαι μεσα να συνενοηθουμε. Αν παλι δεν θελετε, ή νιωθετε οτι οι διαφορες μας ειναι αγεφυρωτες, τοτε ο καθενας συνεχισει οπως θελει.

2 τελευταιες "συμβουλες" σε οτι αφορα το φορουμ, τις λεω και ας πεσουν χαμω.

-ατομα που εχουν προκαλεσει τριβες, εντασεις ή με γενικα "εντονη ιδιοσυγκρασια" για μενα μακρια απο τις θεσεις των mod. Oυτε για αστειο, αρκετες εντασεις ειχε το φορουμ

-οσα χρονια μπαινω σε αναλογα φορουμ τη λογικη του "γραφτε ή τον π....ο" δεν την εχω ξαναδει.

ΤΕΛΟΣ επειδη μερικοι ειστε πονηρουληδες να τονισω το εξης.Δεν εχω την παραμικρη βλεψη, ουτε ορεξη,ουτε χρονο να ειμαι mod/admin κτλ. Οτι εγραψα το εγραψα απλα γιατι πιστευω οτι ειναι το καλυτερο απο δω και περα για το φορουμ.
Καλως ή κακως καποιοι αφιερωσαμε ωρες εδω μεσα και το ποναμε
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 16 Νοε - 11:39:35
Παρόλο που στο παρελθόν έχουμε έρθει σε αντιπαράθεση 4fun
δεν μπορώ να μην αναγνωρίσω το γεγονός ότι παντα
μιλάς δικαια και σοφά. Αργείς βεβαια αλλά το κανεις....
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 16 Νοε - 11:57:41
angelos7577 έγραψε:Τα θεματα δεν ανοιχτηκαν για να σπειρουν διχονοια η να δημιουργησουν εντυπωσεις αλλα για να ειπωθει οτι πραγματικα γινεται.δεν ειναι κακο να λεγονται καποια πραγματα απο τη στιγμη που γινονται καποια πραγματα συνεχως.απο εκει κ περα οπως προειπα τωρα χρειαζονται πραξεις και αναλογη αυμπεριφορα απο ολους για να εξαληφθουν τετοια φαινομενα και να επικεντρωθουμε μονο στο χομπυ και τα ψαρια.

Προσωπικά Αγγελε για μένα θα επρεπε να περιορίσεις την δραστηριοτητα σου
σε καθαρά επαγγελματικα θέματα και μόνο,εκτός κάποιον εξαιρέσεων.
Αυτό δεν το λέω μόνο για σένα αλλά για ολα τα καταστήματα.

Σίγουρα δεν ειναι κακό να λεγονται καποια πραγματα, κακό ειναι να λεγονται από
λάθος άτομα. Η θέση σου δεν επιτρέπει συμπεριφορές που προβληματίζουν....

Λίγο πολυ ολοι ξέρουμε τι γίνετε στην αγορά,και εγώ επιχειρηση είχα...
Τους πελάτες ελάχιστα τους ενδιαφερει η επιχειρηση,τους ενδιαφερει μόνο το προϊόν.
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 16 Νοε - 12:23:30
Νίκο εγώ πέρα από τη δουλειά , θέλω να βοηθάω όσο μπορώ για το καλό του χόμπυ και όσο μπορώ θα συνεχίσω να το κάνω.
Θεωρώ πως είναι κάτι που δεν υπάρχει όσο θα έπρεπε στο χώρο.
Τώρα αν κάποιοι αυτό το βλέπουν ύποπτα , τι άλλο να πω , λυπάμαι.....

Οι επαγγελματίες και εγώ μαζί να κοιτάνε πλέον τη δουλειά τους με υγιή ανταγωνισμό.
Όπου υπάρξουν αθέμιτες και ύπουλες συμπεριφορές , δεν θα διστάσω να τις βγάλω προς τα έξω , τέλος.
Το φόρουμ υστερεί πολύ στο ότι δεν γίνονται συναντήσεις , εκεί χάθηκε το παιχνίδι και πάει η παρεξήγηση σύννεφο , άλλες θελημένες άλλες όχι , ξεκάθαρα και λέει ο κάθε ένας τα δικά του.

Δεν θα πω κάτι άλλο , ήδη έχω πει πάρα πολλά.

Προτείνω να αρχίσουν οι πράξεις για το καλό του χόμπυ και των ψαριών και για εμάς τους ίδιους.




piranhas2
piranhas2
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 744
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : θεσσαλονικη ευοσμος

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 16 Νοε - 15:02:50
για μενα η λυση ειναι να μηδενιστούν ολα και παλι απο την αρχη!!και καλεσμα σε ολα τα παιδια που εχουν προσφέρει στο φορουμ και ειναι μπαναρισμενα μονο ετσι θα γινει το φορουμ οπως ηταν
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Σαβ 16 Νοε - 16:40:52
4fun έγραψε:2)Αλλα μελη που εχουν προσφερει πολλα εδω μεσα, και επειδη εχω μαθει να μιλαω ανοιχτα και με ονοματα, οπως ο Vagvader (κοι περισσοτεροι δεν τον προλαβατε καν), ο petrosarowana,o christos (απο Κυπρο), ο Τhanasis76 και αλλοι τοσοι συμπεριλαμβανομενου και εμενα που ειτε εφαγαν ban ειτε ξενερωσαν, ολοι μας ειχαμε αδικο? Για μενα δεν νοειται MFG χωρις αυτα τα μελη.
Θανο, αφου αναφερεσαι σε συγκεκριμενα ατομα, θα μπω στην διαδικασια να σου απαντησω για τα συγκεκριμενα ατομα, ενα προς ενα αν και δεν το θελω γιατι ειναι πλεων απωντες.

Ο Vagvader δεν ξενερωσε απο εδω μεσα, αντιθετως ''φτιαχτηκε''.
Εκανε φορουμ κρυφα, πισω απο την πλατη μου, την ιδια ωρα που τηρουσε χρεη συντονιστη εδω μεσα, και σαν να μην εφτανε αυτο, εστελνε και πμ στα μελη που προσπαθουσαμε να μαζεψουμε εδω, να τον ακολουθησουνε εκει γιατι προμηνειωτανε να φυγει.
Ολα αυτα χωρις εγω να γνωριζω το παραμικρο.
Οταν το εμαθα, θα ηθελα να μου πεις εσυ στην θεση μου τι το διαφορετικο θα εκανες παρα να τον απομακρυνεις αμεσα απο την κοινωτητα...

Με παρομοιο τροπο ακολουθησε και ο Alesandro και ο περιβοητος.....

.....petrosarowana ο οποιος δεν αξιζει ουτε ενα μου ποστ για να αναφερθω, γνωριζουν και οι πετρες...

Ο christosk απλα ξεμεινε απο ελευθερο χρονο και απο οτι καταλαβα αργοτερα παρατησε και το χομπυ.
Δεν τσακωθηκαμε ποτε απλα απομακρυνθηκε μονος του.
Το μονο που εγινε με τον Χρηστο ητανε να με κατσαδιασει ασχημα, οταν στο πρωτο βιντεο του MFG της χρονιας αν θυμασαι, με κατηγορησε οτι δεν χρησιμοποιησα αρκετο απο το υλικο του και δεν φανηκανε τα ψαρια του στο βιντεο!!
Ξανα ελα στη θεση μου...

Απο ελευθερο χρονο ξεμεινς μαλλων ο Bo, o konstantinos κτλπ γιατι δεν εχουμε τσακωθει με τα παιδια απλα εχουν εξαφανιστει.

Ο AlexS ξενερωσει και ειχε δικιο, εγω εφταιγα γιατι τον πιεσα πολυ.
Δυστηχως ομως οι απαιτησεις ηταν τεραστιες εκεινη την εποχη.

Ο thanasis76, ειναι απο τους ανθρωπους που με λυπει απιστευτα το οτι δεν ειναι μαζι μας.
Νομιζω πως δεν χρειαζεται να πω κατι αλλο...

Οσοι αλλοι ξενερωσαν, συμπεριλαμβανομενου και εσου του ιδιου, η κατι δεν γνωριζετε, η το παιζετε οτι δεν σας ενδιαφερει καν να το γνωριζετε η περνετε οτι σας συμφερει.

Δεν γνωριζετε πολλα πραγματα απο το παρασκηνιο, ακομα και οι ιδιοι οι συντονιστες του MFG και οσοι περασατε απο αυτη τη θεση, για πολλους λογους τους οποιους εχετε και εσεις μεγαλο μεριδιο ευθυνης.
4fun έγραψε:3)Και σε συνδεση με τα προηγουμενα, για μενα οταν εχεις εκρηκτικο ταπεραμεντο (και ο Κωστας απο αυτο εχει μπολικο) δεν μπαινεις στη διαδικασια να απαντας σε καθετι που γραφει καποιος εδω μεσα, Αφηνεις 1-2 mod να το κανουν ηρεμα.

Οταν δεν μπαινεις στη διαδικασια να απαντησεις Θανο, καποιοι το περνουν σαν υπεκφυγη.
Υπεκφευγει ποιος συνηθως?
Οποιος εχει χεσμενη τη φωλια του.
Εγω θεωρω πως δεν την εχω και γι'αυτο επρεπε συνεχως να δινω εξηγησεις.
ΑΝ δεν το κανεις, αφηνεις καταλοιπα που μαζευονται και καποια στιγμη θα σε πνιξουν.
Δες το και απο την πλευρα του αλλου λιγο και οχι μονο απο την δικη σου λοιπον.

4)Πραγματικα αγανακτω με ατομα που κατα καιρους μπαινουν εδω μεσα και γλυφουν τον Κωστα, εμεσως επιβραβευοντας ολο αυτο. Μην μπω στην διαδικασια να κανω copy-paste ατακες που εχω διαβασει κατα καιρους. Οχι τιποτα αλλο αλλα οι περισσοτεροι πελον δεν μπαινουν καν εδω, μετα απο λιγους μηνες ξενερωνουν και φευγουν απο την πισω πορτα. Το ιδιο ισχυει και για διαφορους κωλοτουμπες - προσωπικα σταματησα να κανω στα 11 περιπου.

Κανενας δεν με εγλυψε ποτε.
Κανενας δεν μου χρωσταει τιποτα και αυτο πρεπει να το καταλαβετε.
Ανθρωποι με τους οποιους εχω πει μερικες κουβεντες παραπανω, γνωριζουν και συμεριζωνται τις αποψεις μου, δεν μπορουν παρα να ''πνιγωνται'' και αυτοι απο τα ιδια συναισθηματα που πνιγωμαι και εγω.
Δες το περισσοτερο ετσι και λιγοτερο σαν γλυψιμο λοιπον και μην πετας τοσο βαριες λεξεις ετσι για πλακα.
Η αποψεις σου στα περισσοτερα δεν ειναι καθολου αντικειμενικες και σφαιρικες.
Ειναι καθαρα οι αποψεις που εχεις εσυ και η παρτη σου για εμενα και το φορουμ, με τα λιγα που γνωριζεις εσυ, οπως και ολοι οι αλλοι.


5)Στο θεμα της "διαδοχης" επειδη ειπωθηκε και αυτο...Αν θες να αφησεις καποια στιγμη το φορουμ Κωστα για μενα το καλυτερο ειναι να μαζεψεις 5-6 ατομα που ασχολιονται πιο πολυ και να αποφασισουν μονοι τους ψηφιζοντας ποιος θα αναλαβει να το συνεχισει. Παλι καλα που δεν δεχτηκε ο Αγγελος, γιατι θα ειχαμε επιπλεον προβλημα λογω της επαγγελματικης του θεσης


Βρες μου εσυ 1 τετοιο ατομο, οχι 5-6 που προτηνεις και θα χαρω να το συζητησουμε.
ΑΝ νομζιεις οτι δεν το προσπαθησα εισαι πολυ γελασμενος και βαθια νυχτωμενος Θανο.
Ηταν η μονη επιλογη καποτε για να συνεχισει το φορουμ να τρεχει και να μην παιθανει.
ΑΝ ηξερες το τι συναντησα, μονο αυτο σου λεω....

4fun έγραψε:2)Τελευταια μου ελπιδα ειναι μπας και αφησετε λιγο στην ακρη τις ρομαντικες επετειους του MFG και αποφασισετε ολοι οσοι διαβαζετε αυτες τις γραμμες και ανηκετε στην "παλαια φρουρα" να βρεθουμε απο κοντα και να μιλησουμε. Τα ατομα που βαλαμε κοπο για αυτο το φορουμ. ΑΝ αποφασισετε να βαλετε πισω το ΕΓΩ σας ολοι τοτε ειμαι μεσα να συνενοηθουμε. Αν παλι δεν θελετε, ή νιωθετε οτι οι διαφορες μας ειναι αγεφυρωτες, τοτε ο καθενας συνεχισει οπως θελει.

2 τελευταιες "συμβουλες" σε οτι αφορα το φορουμ, τις λεω και ας πεσουν χαμω.

-ατομα που εχουν προκαλεσει τριβες, εντασεις ή με γενικα "εντονη ιδιοσυγκρασια" για μενα μακρια απο τις θεσεις των mod. Oυτε για αστειο, αρκετες εντασεις ειχε το φορουμ

-οσα χρονια μπαινω σε αναλογα φορουμ τη λογικη του "γραφτε ή τον π....ο" δεν την εχω ξαναδει.

ΤΕΛΟΣ επειδη μερικοι ειστε πονηρουληδες να τονισω το εξης.Δεν εχω την παραμικρη βλεψη, ουτε ορεξη,ουτε χρονο να ειμαι mod/admin κτλ. Οτι εγραψα το εγραψα απλα γιατι πιστευω οτι ειναι το καλυτερο απο δω και περα για το φορουμ.
Καλως ή κακως καποιοι αφιερωσαμε ωρες εδω μεσα και το ποναμε

Να βρεθειτε και να τα πειτε.
Δεν χρειζεστε και εμενα πιστευω, αρκει να μπορεσετε εστω να το οργανωσετε.
Ο λογος ειναι απλα οτι δεν μπορω να ασχοληθω παραπανω απο οσο ασχολουμε αυτη τη στιγμη με αυτο, οχι κανενας αλλος.

Η λογικη ''γραφτε η τον π....ο'' ειναι ενας απο τους τελευταιους αμυντηκους μηχανισμους που μας εμεινε.
Δεν αλλαζει και πολλα, αλλωστε οι ξενερωμενοι αμφιβαλλω αν θα ξανα εμφανιστουν σε ποστ ακομη κι αν φτιαξουν τα πραγματα εδω μεσα και γινουν καλητερα και απο πριν.

Επισης επειδη εχουνε μαζευτει τριγυρω πολλοι σπιουνοι, αντιζηλοι, ανταγωνιστες η οπως θες πες το, που καραδοκουν σαν τα κορακια να τσιμπησουν ενα μελος, ενα θεμα, ενα υπομνημα κτλπ, εχουν την ελπιδα να κλησει το MFG και να τους μαζεψουν ολους εκει, δεν θεωρω καθολου ασχημη ιδεα, ατομα αναξια εμπιστοσυνης και ειλικρινιας να βρισκονται εδω μεσα υποχθωνια και απλα να χερονται οποτε ενα θεμα σαν το παρων πχ ξεφυτρωνει και τιποτα παραπανω.

Αυτο αν θες το καταλαβεινεις.
piranhas2 έγραψε:για μενα η λυση ειναι να μηδενιστούν ολα και παλι απο την αρχη!!και καλεσμα σε ολα τα παιδια που εχουν προσφέρει στο φορουμ και ειναι μπαναρισμενα μονο ετσι θα γινει το φορουμ οπως ηταν
Αυτο ειναι ενα απο τα πιο ρομαντικα ποστ που εχω διαβασει Βασιλη!
Ειναι σαν να γυρναει στην Ελλαδα η δραχμη ενα πραγμα...
Θα ειμαστε πολυ ωραια στην αρχη αλλα μετα θα ψαχνουμε ολοι τρυπα να κρυφτουμε.
Σκεψου μονο τις συνεπειες των ''πονηρων, κερδοσκοπων & αυτων που πατανε επι πτωματων θελωντας να αναδειχθουνε προσωπικα''.
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Δευ 25 Νοε - 23:37:18
Up.
Θα μου απαντησει κανεις?
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Τρι 26 Νοε - 1:30:29
Δεν εχει νοημα να το συνεχισουμε αλλο.τα εχουμε πει και δει σχεδον ολα.ο χρονος ειναι ο καλυτερος κριτης.ολα φαινονται στην πορεια.κανει ο καθενας τις επιλογες του και αναλαμβανει τις ευθυνες του.το θεμα απο εδω και περα ειναι να ασχολουμαστε με το ρημαδι το χομπυ απο την πλευρα του ο καθενας και με οτι αναλογει.
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Τρι 26 Νοε - 9:54:18
τα είπαμε και εδώ τα είπαμε και από κοντά άκρη δε βγαίνει όλοι δίκιο έχουν ο καθένας με το σκεπτικό του!!!ας φύγει αυτό το αγκάθι από τη μέση και ας υπάρχει ένα ωραίο ξεκίνημα και συνέχεια της όλης προσπάθειας την οποία έχουμε στιρίξη όλοι μας λίγο ή πολύ!!!
εγώ θα είμαι εδώ όπως και ο Άγγελος και ο xostel και ο 4fun και ο crazy beaver και ο Αποστόλης και άλλα παιδιά που μου διαφεύγουν αυτή τη στιγμή για να βοηθήσουμε τώρα ώστε αύριο να τα βρούμε μπροστά μας!!!thumbsup chears 
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Τρι 26 Νοε - 10:59:50
Συμφωνώ , γνωρίζουμε ότι έγινε , είναι καταδικαστέο , δεν το συζητώ.
Πρέπει να επικεντρωθούμε στα ψάρια και μόνο με τον τρόπο μας πλέον , όσο περισσότερο γίνεται και να προωθούμε την σωστή ενασχόληση με τα ψάρια αυτά και να μην ασχολούμαστε άλλο με αντιζηλίες και κόντρες που κατά καιρούς εμφανίζονται και θα εμφανίζονται , μας αρέσει δεν μας αρέσει , αλλά έτσι είναι και θα είναι.
Οπότε , να πέσουν οι τόνοι από όλους και να μην ασχολούμαστε ποιος είπε τι , γιατί το είπε και πως το είπε. Θα τα καταπολεμούμε όλα αυτά και θα τα κάνουμε στην άκρη , χωρίς πολλά λόγια .
Τα πολλά λόγια πλέον να είναι για τα ψάρια και το χόμπυ.
Για πάμε..... thumbsup 

alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Τρι 26 Νοε - 13:30:11
περιμένω πολλά από εσένα Άγγελε...σαν φίλος και σαν επαγγελματίας πλέον!!!!!όπως και περιμένω και την επιστροφή του admin που αργά ή γρήγορα θα γίνει...έχει δεν έχει ψάριαSmoking afro lol! 
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Τρι 26 Νοε - 15:11:57
Ακομη δεν εχουμε καταλληξει καπου και το παρων θα παραμηνει ανοιχτο και ενεργο μεχρι να λυσουμε ολα μας τα θεματα.
Δημοσια και δημοκρατικα, οπως ολοι θα ηθελαν.
Οπως απανταω σε συγκεκριμενες ερωτησεις που απευθυνονται απο ολους οσους συμμετεχουν στη συζητηση, θα ηθελα και εγω να περνω αναλογες απαντησεις.
Μην κρυβεστε πισω απο το δαχτυλο σας, μην πετατε απλα καρφια και ξανα μπαινετε στο καβουκι σας και μιληστε επιτελους οσοι εχετε κατι να πειτε ΦΑΝΕΡΑ επιτελους για μια φορα.


Θα βρισκω παντα το χρονο να σας απανταω, οσο περιορισμενος κι αν εχει γινει.
Περιμενω......
Crazy_Beaver
Crazy_Beaver
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1898
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2010
Ηλικία : 38

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Τρι 26 Νοε - 16:02:03
Σε κάποια φάση θα πρέπει όλοι, κριτές και κρινόμενοι ανά περίπτωση να μάθουμε πως δεν έχει σημασία να συμφωνείς η να διαφωνείς αλλά το πως το κάνεις.

Η δημιουργική κριτική δεν έβλαψε και δεν προσέβαλε κανέναν.Όλες οι απόψεις μπορούν να ακούγονται και να προάγουν δημιουργικές και ωφέλιμες συζητήσεις και προβληματισμούς.

Είμαστε εδώ για να κάνουμε το χόμπι μας!

Ο κάθε ένας έχει τον δικό του τρόπο να το κάνει.Αν συμφωνείς τον επικροτείς αν διαφωνείς τον αποδοκιμάζεις. Καντο όμως όπως θα ήθελες να στο κάνουν και εσένα.

Το κλίμα της παρέας συνδιαμορφώνεται από όλους και παρά τα πάνω κάτω της διαδρομής επικρατεί η πλειοψηφία.

Όσοι λοιπόν διαβάζουν και δεν τους αρέσει η τωρινή κατάσταση ας στάξουν 2 σταγόνες ξυδάκι στο πληκτρολόγιο και πριν πατήσουν το επόμενο ποστ ας το διαβάσουν σαν να απευθύνεται στους ίδιους.

Στην τελική μια χούφτα ψαροκαμένοι είμαστε
Apostolis
Apostolis
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 480
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2012
Ηλικία : 52
Τόπος : Καρδίτσα

Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ. Empty Απ: Κατευθυνομενα φορουμ, κλικες, υποχθονιοτητες, ζηλιες, αντηζιλιες, ιντριγκες κτλπ.

Τετ 27 Νοε - 17:07:12
Τα έχουμε συζητήσει και ιδιαιτέρως Κώστα, δεν ξέρω τι άλλο και από ποιον, περιμένεις να γραφτεί εδώ...

Την άποψή μου την ξέρεις.
Έχεις δίκαιο για πολλά πράγματα, αλλά πολλές φορές με τον τρόπο που συζητάς, το χάνεις και δημιουργούνται εντάσεις.
Έχει μεγάλη σημασία ο τρόπος που λέμε κάτι, ώστε να το υποστηρίξουμε σωστά, χωρίς να προσβάλλουμε τον άλλον.
Έτσι χάθηκαν ορισμένα αξιόλογα μέλη, που με διαφορετικό χειρισμό, θα ήταν ακόμη εδώ.
Και τα ban δεν είναι πάντα η λύση...

Τώρα, ως προς τα κατευθυνόμενα φόρουμ και τις κλίκες, ειλικρινά, δε θέλω να το αναλύσω.
Ακόμη και έτσι να είναι, το ίδιο πιθανόν να ισχυρίζονται κάποιοι άλλοι για μας.
Το βέβαιο είναι ότι ένα τέτοιο φόρουμ δεν πρέπει να έχει την ταμπέλα συγκεκριμένου μαγαζιού-επαγγελματία και αυτό είναι καθαρά θέμα διαχείρισης.

kwstas_original έγραψε:
4fun έγραψε:5)Στο θεμα της "διαδοχης" επειδη ειπωθηκε και αυτο...Αν θες να αφησεις καποια στιγμη το φορουμ Κωστα για μενα το καλυτερο ειναι να μαζεψεις 5-6 ατομα που ασχολιονται πιο πολυ και να αποφασισουν μονοι τους ψηφιζοντας ποιος θα αναλαβει να το συνεχισει. Παλι καλα που δεν δεχτηκε ο Αγγελος, γιατι θα ειχαμε επιπλεον προβλημα λογω της επαγγελματικης του θεσης


Βρες μου εσυ 1 τετοιο ατομο, οχι 5-6 που προτηνεις και θα χαρω να το συζητησουμε.
ΑΝ νομζιεις οτι δεν το προσπαθησα εισαι πολυ γελασμενος και βαθια νυχτωμενος Θανο.
Ηταν η μονη επιλογη καποτε για να συνεχισει το φορουμ να τρεχει και να μην παιθανει.
ΑΝ ηξερες το τι συναντησα, μονο αυτο σου λεω....
Δε νομίζεις ότι αυτό είναι προσβλητικό για όλους εμάς που στηρίζουμε ακόμα, όσο μπορεί ο καθένας, το φόρουμ;
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης