Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!
Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Το φορουμ λειτουργει πλεων ως βιβλιοθηκη πληροφοριων χωρις δυνατοτητα νεας συζητησης.Ευχαριστουμε για την συμμετοχη σας και την στηριξη σας ολα αυτα τα χρονια.
Αναζήτηση
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
Καλησπέρα στην ομάδα Κυρ 5 Μαρ - 15:58:24dimitris
ΕΥΧΕΣΔευ 2 Ιαν - 0:16:41angelos7577
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Σαβ 31 Δεκ - 17:21:13Channa7
Ενυδρειο 750λτΠεμ 29 Δεκ - 23:55:21Kostas
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΚυρ 25 Δεκ - 12:31:57alekos
Χρόνια πολλά στο Νίκο Τετ 7 Δεκ - 21:30:06xostel77
Τιμές προϊόντωνΠεμ 17 Νοε - 18:04:52Kostas
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣΠαρ 14 Οκτ - 22:15:28xostel77
Enydreio 1300litraΤρι 13 Σεπ - 10:35:31kostasgold
Χρόνια Πολλά στους Γιωργηδες Δευ 2 Μάης - 22:41:14xostel77
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑΤετ 27 Απρ - 16:16:35Channa7
Για χαρά σας χομπιστεςΤετ 20 Απρ - 18:27:53amazonios
Αλλαγή διεύθυνσης του ForumΠαρ 15 Απρ - 9:12:55Kostas
Καλό ΜήναΠαρ 1 Απρ - 22:08:51Giannhs ray
Εκπληκτικό ενυδρείοΤετ 30 Μαρ - 22:06:57Kostas
Ομαδα ''The Keeper''Κυρ 20 Μαρ - 21:48:30beast 2
Χρόνια πολλα.Κυρ 13 Μαρ - 22:04:39Kostas
Καλησπέρα σε όλους ! Τετ 9 Μαρ - 18:52:59xostel77
Προτεινομενες συνδεσεις:

Πήγαινε κάτω
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Δευ 10 Οκτ - 9:15:07
Γεια και χαρά προς όλα τα μέλη του φόρουμ.Θα ήθελα να γίνει μια κουβέντα με όλα τα μέλη,από το τελευταίο που μπήκε εδώ έως τους διαχειριστές.
Θα ήθελα οι επαγγελματίες να μην λάβουν μέρος στη συζήτηση μιας και δεν αφορά αυτούς.
Το foroum έχει πεθάνει και μη κρυβόμαστε άλλο πίσω από αυτό,όλοι μπαίνουμε(αν όχι όλοι οι περισσότεροι)για καμιά αγγελία.
Για ποιο σκοπό να υφίσταται ένα monster φόρουμ από τι στιγμή που δεν υπάρχει ενδιαφέρον ποια...???
Τι κερδίσαμε εκτός από αντιπαλότητες και κρυφά μυστικά (κλίκες) μεταξύ μας???
Τέτοιο υλικό δεν ξαναμαζεύεται για τα monster fish και απλά κάθεται!!!
Ως ένα από τα ποιο παλιά μέλη έχω ένα δικαίωμα πιστεύω απλά να κάνω αυτές τις ερωτήσεις.
Ούτε έχω κάποιο θέμα με κάποιο μέλος.Η κουβέντα γίνεται για ένα καλύτερο αύριο εδώ μέσα.
Έχουμε 2 μαγαζιά που φέρνουν τα ψάρια που μας εξιτάρουν και δεν το εκμεταλλευόμαστε...γιατί???
Θέλω να πάρετε όλοι μέρος σε αυτή τι κουβέντα και να πείτε τι γνώμη σας.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μην φτάσει η συζήτηση σε αντιπαλότητες και κόντρες,δεν έχω αυτό το σκοπό!!!
Kostas
Kostas
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1109
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2014
Ηλικία : 54
Τόπος : Αττική

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Δευ 10 Οκτ - 17:04:53
Όπως λες και δεν θα διαφωνήσω σε αυτό, βλέπουμε όλο και λιγότερα μέλη να ενημερώνουν πλέον για το ενυδρείο τους, για πιθανές αλλαγές που σκέφτονται να κάνουν, έτσι ώστε να δημιουργείτε ένα θέμα για συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων και αυτό με προβληματίζει, τώρα γιατί συμβαίνει αυτό, οι λόγοι μπορεί να είναι πολλοί,
Να φταίει η οικονομική κρίση και πλέον να μην περισσεύουν χρήματα όπως παλαιά για να κάνει το κέφι του ο καθένας μας όπως πριν,
Να έχουν διαλυθεί τα ενυδρεία και να μην υπάρχουν πλέον,
Υπάρχουν μέλη που έχουν μεγάλες γνώσεις από ψάρια που έχουν περάσει από τα χέρια τους και είναι πολύ σημαντική η βοήθειά τους, αλλά δεν γράφουν,
Θα χαρώ να πάρει πάλι μπροστά το forum και να ξεκινήσουν οι συζητήσεις μας, ακόμα και από τα υπάρχων μέλη που είναι ενεργά, να αρχίζουν να ανταλλάσσουμε απόψεις για πράγματα που μας προβληματίζουν, για γεγονότα που μας συμβαίνουν καθημερινά με τα ψάρια που έχουμε, μπορεί να βοηθήσουμε κάποιο μέλος που να αντιμετωπίσει στην πορεία κάτι που εμείς συναντήσαμε και να το αντιμετωπίσουν σωστά.
Ελπίζω στον καιρό να εμφανιστούν πιο πολλά ενεργά μέλη και να γίνει το Forum όπως ήταν πιο παλαιά
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Δευ 10 Οκτ - 18:01:07
alekos έγραψε:Γεια και χαρά  προς όλα τα μέλη του φόρουμ.Θα ήθελα να γίνει μια κουβέντα με όλα τα μέλη,από το τελευταίο που μπήκε εδώ έως τους διαχειριστές.
Θα ήθελα οι επαγγελματίες να μην λάβουν μέρος στη συζήτηση μιας και δεν αφορά αυτούς.
Το foroum έχει πεθάνει και μη κρυβόμαστε άλλο πίσω από αυτό,όλοι μπαίνουμε(αν όχι όλοι οι περισσότεροι)για καμιά αγγελία.
Για ποιο σκοπό να υφίσταται ένα monster φόρουμ από τι στιγμή που δεν υπάρχει ενδιαφέρον ποια...???
Τι κερδίσαμε εκτός από αντιπαλότητες και κρυφά μυστικά (κλίκες) μεταξύ μας???
Τέτοιο υλικό δεν ξαναμαζεύεται για τα monster fish και απλά κάθεται!!!

Το φόρουμ δεν ειναι νεκρό Αλέκο,ειναι ζωντανό,καθημερινά μπαινουν μέλη,το οτι δεν γράφουν ειναι ενα αλλο θεμα.
Ένας αλλο λόγος που ειναι ζωντανό ειναι γιατι λειτουργεί σαν μια πλούσια εγκυκλοπαιδεια με πολυ υλικό απο τις εμπειριες των μελών και
προσφερει γνώση σε όποιον θέλει να διαβάσει και να μάθει μέσα απο αυτές...
Ποτέ σε αυτο εδω το φόρουμ δεν γινόταν χαμός απο κόσμο,παντα ειμασταν λίγοι. Η διαφορά ειναι οτι τοτε ηταν νεοσύστατο και ειχαν πολλα να γραφτούν και να ειπωθούν.
Ήταν κατι νεο για τα δεδομένα της εποχής και αναστάτωσε πολλοί κόσμο απο πολλες αποψεις....Αλλαξε τον τρόπο που πολλοί έβλεπαν τα ενυδρεια και το χόμπι. Αλλαξε
τις επιλογες των ψαριων στο χόμπι,που μεχρι τοτε σχεδόν οι  περισσότεροι ήξεραν μονο τα ζωοτόκα.
Αλλαξε τις λίστες των εισαγωγων των καταστημάτων. Αλλαξε μεχρι και ονόματα καταστημάτων.
Ακομα και σήμερα ειναι ιδιαίτερο και μοναδικό. Σε κανένα αλλο φορουμ δεν μπορούν να συζητηθούν και να αναλυθούν αυτα που γραφονται και λεγονται εδω μέσα.
Μέτα ηρθαν οι ίντριγκες και τα συναφή να διασπάσουν τα λίγα μέλη του φόρουμ,σαν να μην εφτανε ο πόλεμος που μας έκαναν οι υποτιθεμενη "ζωόφιλοι".
Δεν θα επεκταθώ αλλο γιατι ολα αυτα ανήκουν ποια στο παρελθόν



Ως ένα από τα ποιο παλιά μέλη έχω ένα δικαίωμα πιστεύω απλά να κάνω αυτές τις ερωτήσεις.
Ούτε έχω κάποιο θέμα με κάποιο μέλος.Η κουβέντα γίνεται για ένα καλύτερο αύριο εδώ μέσα.
Έχουμε 2 μαγαζιά που φέρνουν τα ψάρια που μας εξιτάρουν και δεν το εκμεταλλευόμαστε...γιατί???
Θέλω να πάρετε όλοι μέρος σε αυτή τι κουβέντα και να πείτε τι γνώμη σας.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μην φτάσει η συζήτηση σε αντιπαλότητες και κόντρες,δεν έχω αυτό το σκοπό!!!
 
Τι σημασία εχει το οτι έχουμε δυο καταστήματα; Δεν υπάρχουν λεφτα Αλέκο και δεν θα μπω καθόλου στο θεμα των τιμών,όχι για να μην θίξω κάποιον αλλά γιατι
ειναι ενα αλλο μεγαλο θεμα.
Ακόμα και τσάμπα να μας έδιναν τα ψάρια οι περισσότεροι
δεν θα μπορούσαν να τα διατηρήσουν.
Όλοι ξέρουμε πόσο ακριβο ειναι το χομπι μας και πόσο ακριβά ειναι τα ψάρια και οι εγκαταστάσεις που χρειαζονται.


Channa7
Channa7
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2016

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τρι 11 Οκτ - 16:19:20
Εδώ μέσα θέλετε δεν θέλετε να το καταλάβετε είναι φόρουμ αγγελίας.. Γιατί υπάρχουν μέλη που μπαίνουν μόνο και μόνο για να πουλήσουν.. Όλοι μαζί και εγώ δεν βγάζω την ουρά μου από έξω.. Υπάρχουν και κάποιοι με μεγάλες τσέπες που αγοράζουν ότι ψάρι θέλουν και μετά από ένα μήνα το πουλάνε. Και κάποια άτομα τα οποία γνωρίζω ότι έχουν κάποια ψάρια αλλά δεν τα παρουσιάζουν ποτέ.. Καλή συνέχεια..
fastboy1969
fastboy1969
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 166
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2015

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Καλησπερα

Τρι 11 Οκτ - 16:47:32
πιθανοτατα να εχετε δικιο ολοι οι προλαλησαντες θα καταθεσω κι εγω την αποψη μου...ως νεωτερος στο χομπυ πιθανον απτους περισοτερους εδω μεσα (2 1/2 χρονια..) εδω μεσα οφειλω να πω ξεστραβωθηκα και πηρα πληροφοριες απο πολλα μελη και σε γενικες γνωσεις και ειδικοτερα για τους θηρευτες,επισης εχω ανταλαξει πουλησει και αγορασει ψαρια απο πολλους εδω μεσα και τελειωνοντας το σαιτ το βλεπω ως θετικο και μονο και θα γινει χιλιες φορες καλιτερο αν δρστηριοποιηθουμε ολοι μας αν το ζωντανεψουμε...μια καλη ιδεα θα ηταν οπως βλεπω και κανουν σε αλλα ενυδρειακα σαιτ να καθιερωθουν μηνιαιες η και πιο πιο συχνες η αραιες συναντησεις...
Οι εποχες ειναι δυσκολες ας μην το ξεχναμε αυτο.....
avatar
vaslag7
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2010

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τρι 11 Οκτ - 19:00:01
Αν και δεν εχω πια μεγαλο ενυδρειο για θηρευτες ας πω και εγω την γνωμη μου.Ολα ξεκινανε οτι για τους περισσοτερους δεν υπαρχει η δυνατοτητα να αγορασουν- συντηρησουν μεγαλα ψαρια.Παλιοτερα ειχαν πολλοι,παρουσιαζαν,εδειχναν το ενυδρειο τους,το βαριοντουσαν επαιρναν αλλα,εστειναν και αλλο ενυδρειο,γινοταν παιχνιδι,σωστο η λαθοςδεν εχει σημασια.Αυτα τελειωσαν για τους πιο πολλους,οι λιγοι που εμειναν δεν εχουν λογο να παρουσιασουν και οι πολλοι δεν εχουν να παρουσιασουν.Το φορουμ οπως ξεκινησε δεν υπαρχει πια,αυτη ειναι η αληθεια και δεν ειναι οι κλικες η αιτια(και ας υπηρχαν-ουν), κλικες και διαμαχες υπαρχουν παντου.Ειναι ακριβο το σπορ π
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τρι 11 Οκτ - 19:07:47
Όχι δεν είναι φόρουμ μόνο για αγγελίες.Είναι όμως και για αγγελίες.
Τώρα το τι κάνει το κάθε μέλος με τα λεφτά του και με την τσέπη του
δεν μας αφορά .
Όποιος θέλει και μπορεί αλλάζει τα ψάρια του οπότε θέλει.
Δεν είναι λοιπόν το ζητούμενο της κουβέντας μας το τι κάνει ο καθένας τα
λεφτά του.
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τρι 11 Οκτ - 20:43:52
xostel77 έγραψε:Όχι δεν είναι φόρουμ μόνο για αγγελίες.Είναι όμως και για αγγελίες.
Τώρα το τι κάνει το κάθε μέλος με τα λεφτά του και με την τσέπη του
δεν μας αφορά .
Όποιος θέλει και μπορεί αλλάζει τα ψάρια του οπότε θέλει.
Δεν είναι λοιπόν το ζητούμενο της κουβέντας μας το τι κάνει ο καθένας τα
λεφτά του.
Νικόλα νομίζω ζεις σε ένα παράλληλο σύμπαν,όλοι σου λένε τα προβλήματα και εσύ λες όλα οκ και το πρόβλημα λες ότι είναι τα λεφτά!!!
Δεν βλέπεις τα προφανές προβλήματα???
Kostas
Kostas
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1109
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2014
Ηλικία : 54
Τόπος : Αττική

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τρι 11 Οκτ - 22:06:29
alekos έγραψε:
xostel77 έγραψε:Όχι δεν είναι φόρουμ μόνο για αγγελίες.Είναι όμως και για αγγελίες.
Τώρα το τι κάνει το κάθε μέλος με τα λεφτά του και με την τσέπη του
δεν μας αφορά .
Όποιος θέλει και μπορεί αλλάζει τα ψάρια του οπότε θέλει.
Δεν είναι λοιπόν το ζητούμενο της κουβέντας μας το τι κάνει ο καθένας τα
λεφτά του.
Νικόλα νομίζω ζεις σε ένα παράλληλο σύμπαν,όλοι σου λένε τα προβλήματα και εσύ λες όλα οκ και το πρόβλημα λες ότι είναι τα λεφτά!!!
Δεν βλέπεις τα προφανές προβλήματα???
Ποιά είναι τα προβλήματα που αναφέρθηκαν γιατί από όσα γράφτηκαν μέχρι τώρα, εγώ δεν είδα κάποιο παράπονο  σοβαρό να αναφερθεί, επειδή είμαστε μεγάλα παιδιά πλέον και δεν πρέπει να μιλάμε και να κρυβόμαστε αλλά και με υπονομούμενα, εγώ είδα κάποια μέλη να αφέρουν ότι διαθέτουν ψάρια και να μην τα εμφανίσουν ποτέ, όταν τους ζητήθηκαν να δούμε μια φωτογραφία ή το ενυδρείο για να ανοίξουμε μια κουβέντα και να ανταλάξουν μαζί μας κάποια εμπειρία τους, μόνο λόγια είδα και μετά εξαφανίστηκαν, από λόγια είδαμε και τον άλλον που ήθελε να μας φέρει ψάρια.
Να πιάσουμε και το θέμα αγγελιών πιστεύει κανείς ότι με τον τρόπο που μπαίνουν οι αγγελίες θα πουλήσει κσνείς ψάρι μέσα εδώ ή σε άλλο Forum, μάλλον έχετε μπερδευτεί παιδιά.
Αναφέρθηκε μόνο το θέμα των χρημάτων θέμα συντήρησης κάτι το οποίο είναι πολύ λογικό και κατανοητό στις εποχές που ζούμε,
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τρι 11 Οκτ - 23:24:44
alekos έγραψε:
xostel77 έγραψε:Όχι δεν είναι φόρουμ μόνο για αγγελίες.Είναι όμως και για αγγελίες.
Τώρα το τι κάνει το κάθε μέλος με τα λεφτά του και με την τσέπη του
δεν μας αφορά .
Όποιος θέλει και μπορεί αλλάζει τα ψάρια του οπότε θέλει.
Δεν είναι λοιπόν το ζητούμενο της κουβέντας μας το τι κάνει ο καθένας τα
λεφτά του.
Νικόλα νομίζω ζεις σε ένα παράλληλο σύμπαν,όλοι σου λένε τα προβλήματα και εσύ λες όλα οκ και το πρόβλημα λες ότι είναι τα λεφτά!!!
Δεν βλέπεις τα προφανές προβλήματα???

Ποια προβλήματα μου λένε και εγώ δεν καταλαβαίνω Αλέκο;
Όλοι λεμε ότι όλα αρχίζουν από το οικονομικό.
Ποιο άλλο πρόβλημα υπάρχει;Η αγγελίες;Αυτό δεν είναι πρόβλημά.
Για άνοιξε μου τα μάτια σε παρακαλώ μήπως αρχίσω να αντιλαμβάνομαι
την πραγματικότητα.

Δεν μου αρέσουν αυτού του είδους τα θέματα και το ξέρεις πολύ καλά.
Ανοίγεις ένα θέμα για την εγκατάλειψη του φόρουμ και την ίδια στιγμή
δεν μας έχεις δείξει ούτε λεπι εδώ και πολύ καιρό...
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μιλάμε με γρίφους και δεν μιλάς ξεκάθαρα.
Η' μίλα ξεκάθαρα η άσε μας να διαβάζουμε αγγελίες Αλέκο.
.
Channa7
Channa7
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2016

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τετ 12 Οκτ - 0:22:21
Κώστα σε μένα αναφέρεσαι? Αν αναφέρεσαι σε μένα μόλις εγγραψες να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας και να μην αφήνουμε υπονοούμενα και μετά άρχισες να γράφεις με υπονοούμενα υπονοοντας εμένα.
Channa7
Channa7
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2016

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τετ 12 Οκτ - 0:26:23
Όσο για τις αγγελίες και την αγορά η πώληση ενός ζωντανου οργανισμού πρώτα από όλα πρέπει να κοιτάμε αν θετουμε σε κίνδυνο κάποιο ψάρι βάζοντας μέσα κάποιο άλλο ψάρι και όχι να σκεφτόμαστε άαα δεν το έχουμε αυτό ας το βάλουμε μέσα γιατί μετά δεν έχουμε ενυδρείο αλλά ψαροσουπα..
Channa7
Channa7
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 214
Ημερομηνία εγγραφής : 19/04/2016

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τετ 12 Οκτ - 0:31:31
Σίγουρα όλοι αντιμετωπιζουμε δυσκολίες και ο καθένας περνάει το δικό του γολγοθα.. Τα ενυδρεία και τα ψάρια είναι σε δεύτερη μοίρα. Το θέμα είναι ότι κάτι που αγαπάμε το σεβόμαστε και το υποστηριζουμε όπως μπορούμε. Σας εύχομαι σε όλους υγεία και να περνάτε καλά.
Kostas
Kostas
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1109
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2014
Ηλικία : 54
Τόπος : Αττική

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τετ 12 Οκτ - 0:48:02
Channa7 έγραψε:Κώστα σε μένα αναφέρεσαι? Αν αναφέρεσαι σε μένα  μόλις εγγραψες να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας και να μην αφήνουμε υπονοούμενα και μετά άρχισες να γράφεις με υπονοούμενα υπονοοντας εμένα.
Δεν αναφέρομαι μόνο σε εσένα και άλλοι βάζουν μονολεκτικά αγγελία, για το θέμα της αγγελίας στο εξήγησα και στην αγγελία σου και μου είπες ότι σου χαλάω την αγγελία όποτε δεν θα ξανα επέμβω.
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τετ 12 Οκτ - 1:50:07
Να μου επιτρέψετε να πω και εγώ μερικά πράγματα , καθαρά ως χομπίστας , παρόλο που το κάνω και επάγγελμα , στο βαθμό που το κάνω και όπως το κάνω.Άλλο το ένα , άλλο το άλλο.Πάντα θα είμαι πάνω από όλα χομπίστας και ότι γράφω εδώ δεν έχουν καμία σχέση με τη δουλειά μου , έχουν όμως με τη φύλαξη ψαριών και την τρέλα που έχουμε για ιδιαίτερα ψάρια.(εμένα για παράδειγμα με ώθησαν να το κάνω και δουλειά σε πολύ δύσκολη εποχή).Πραγματικά το πονάω πολύ το φόρουμ , βρίσκομαι εδώ από το 2010.Έχουμε περάσει πάρα πολλά εδώ , απίστευτες στιγμές και πολλές ώρες,στιγμές δημιουργίας , χαράς και κοντραρισμάτων.Δυστυχώς όπως πολλοί έχετε προαναφέρει η οικονομική κρίση που περνάμε μας έχει επηρεάσει όλους , άλλους περισσότερο άλλους λιγότερο.Σίγουρα έχει επηρεάσει και την ενασχόληση με τα ενυδρεία , καθώς δεν είναι είδος πρώτης ανάγκης (εδώ αυτά έχουν πέσει στην κατανάλωση) , αφού ο κόσμος είναι γενικότερα μαζεμένος και η αγοραστική του δυνατότητα περιορισμένη.Όμως δεν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα που το φόρουμ έχει πέσει τόσο πολύ(κατά τη γνώμη μου έχει πέσει απελπιστικά).Υπάρχει πολύς κόσμος ο οποίος δεν γνωρίζει καν την ύπαρξη αυτών των ψαριών , ότι μπορούν να διατηρηθούν σε ενυδρεία και αυτό το αντιμετωπίζω καθημερινά , εδώ για τα πιο κοινά ψάρια υπάρχει τεράστια άγνοια.Σήμερα κιόλας μου έλεγε ένας πως ήξερε ότι τα πιράνχας είναι τεχνητά ψάρια , τι να λέμε.......Και δεν χρειάζονται όλα τα ψάρια τόνους ενυδρείων για να έχει κάποιος , χώρια που οι τιμές πλέον έχουν πέσει πολύ και σε ψάρια και σε ενυδρεία και σε εξοπλισμό , υπάρχουν και diy κατασκευές και υπάρχουν και οι αγγελίες και οι ανταλλαγές.Η άγνοια όμως είναι τεράστια ! Κάτι που και ο κύριος Bleher , δήλωσε πρόσφατα σε εκδήλωση , πως είναι ένας από τους λόγους που το χόμπυ δεν εξαπλώνεται όπως θα έπρεπε , σε άλλες περιοχές περισσότερο σε άλλες λιγότερο.Το ένα είναι αυτό και πρέπει να προωθηθεί το φόρουμ πολύ καλύτερα , έστω μέσω facebook , από στόμα σε στόμα , από μαγαζιά , υπάρχουν τρόποι , εγώ όμως βλέπω πολύ ελάχιστη προώθηση και το θεωρώ πρωταρχικό πρόβλημα.
Το επόμενο πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει αυτή η φλόγα που υπήρχε , όταν είχαμε να κάνουμε με κάτι πρωτοφανές , πχ ψάρια που ήρθαν για πρώτη φορά , ήταν τότε κάτι τρομερό για όλους μας.Οκ έχουμε γνωρίσει πάρα πολλά ψάρια οι πιο παλιοί , οι πιο νέοι όμως ? Πως θα μάθουν αν δεν τους δείξουν οι παλιότεροι ? Για αυτό πρέπει η φλόγα να αναζωπυρωθεί.Πως ? Με εξεύρεση νέων μελών , συναντήσεις , διαγωνισμούς , συνεχή νέα θέματα στο φόρουμ , παρουσιάσεις ενυδρείων , ψαριών κλπ. Εδώ είναι και το πρόβλημα πως δεν δημοσιεύουν οι περισσότεροι..... Όταν όμως βλέπουν ένα φόρουμ όπου δεν υπάρχει κινητικότητα , δεν έχει κανένας διάθεση να δημοσιεύσει (χώρια από τα προβλήματα που μπορεί να έχει ο κάθε ένας) , ίσα ίσα εδώ πρέπει αν μπαίνουμε για να ξεχνάμε τα προβλήματα και να χαιρόμαστε.Δεν γίνεται κάποιος να βάζει πχ μόνο αγγελίες , πρέπει να υπάρχουν και να τηρούνται κανόνες , αν δεν δημοσιεύει πχ σε άλλα θέματα , να μην μπορεί να βάζει αγγελίες.Αν δεν δημοσιεύει καθόλου να γίνεται ban για μερικές ημέρες , υπάρχουν πολλοί τρόποι για να κρατηθεί η κινητικότητα στο φόρουμ.Εδώ πολλοί δεν ξέρουν καν την ύπαρξή του.Εδώ λοιπόν είναι που ο διαχειριστής και ο/οι συντονιστές πρέπει να αναλάβουν.Δεν προλαβαίνουν ? Να βρουν και άλλους συντονιστές , ο κάθε ένας με τον ρόλο του.
Είναι ξεκάθαρα τα πράγματα.Σίγουρα οι εποχές είναι δύσκολες , αλλά αυτό από μόνο του δεν επιτρέπεται να έχει οδηγήσει το φόρουμ σε αυτή την κατάσταση.
Όσο για τις κλίκες-διαμάχες που έχουν υπάρξει κατά καιρούς , σίγουρα πάντα θα υπάρχουν προτιμήσεις , δεν γίνεται αλλιώς και δεν γίνεται αυτό μόνο εδώ , η ουσία όμως είναι πως διαχειρίζονται εδώ και πως επιτρέπεται να γράφουν τα μέλη,χρειάζεται έλεγχος και κανόνες.Υπάρχουν επίσης κάποιοι που ασχολούνται με τέτοια ψάρια αλλά δεν μπαίνουν καν στη διαδικασία να μπουν σε φόρουμ , είτε γιατί δεν ασχολούνται ιδιαίτερα με το ίντερνετ , ή ακόμα και λόγω facebook.Ούτε όμως στο facebook βλέπω κινητικότητα.Οι δημοσιεύσεις είναι ελάχιστες έως καθόλου.Και πρέπει να δοθεί κίνητρο για να μπουν.Για να γίνουν όλα αυτά πρέπει να αναζωπυρωθεί το ενδιαφέρον και η ζωντάνια στο φόρουμ.Δεν είναι καθόλου απλή η διαχείριση και ο συντονισμός , θέλει αρκετή ενασχόληση για να γίνει αυτό.
Όλα αυτά τα γράφω εντελώς καλοπροαίρετα , ούτε το παίζω έξυπνος , απλά λέω τη γνώμη μου , ούτε είμαι αλάνθαστος , κανείς δεν είναι , δεν το κάνω για να σας την πω.Έχει για διάφορους λόγους ατονίσει η κατάσταση στο φόρουμ πάρα πολύ , το θέμα είναι τι κάνουμε όλοι μας.Όσο δεν κάνουμε κάτι τόσο θα χειροτερεύει η κατάσταση κάτι που είναι κακό για όλους μας , αρχικά και πάνω από όλα για το ίδιο το χόμπυ.Το μόνο εύκολο είναι να λέμε ότι φταίει κάτι άλλο.Εγώ να λέω πχ πως φταίει η προώθηση , άλλος να λέει φταίει η κρίση , άλλος να λέει φταίει ο διαχειριστής , οι συντονιστές , άλλος να λέει φταίνε τα μαγαζιά , άλλος να λέει φταίνε τα μέλη που μόνο αγγελίες βάζουν.......
Τι κάνουμε όμως πραγματικά για όλα αυτά ? Όλοι έχουμε ευθύνη , ο κάθε ένας στο βαθμό που του αναλογεί , δεν βλέπω όμως να κάνουμε και πολλά....... Για πάμε να ανεβαίνουμε !!!!!!
Εγώ από πλευράς μου , αφού το κάνω και ως δουλειά , μπορώ να αναλάβω πχ να προωθώ το φόρουμ στην ιστοσελίδα μου , φυσικά και δεν θέλω κάτι για αυτό και να κάνω και εκπτώσεις στα ενεργά μέλη.Εξάλλου μου δίνεται χώρος να ενημερώνω για τη δουλειά μου.Προσεγγίστε και άλλους επαγγελματίες , δεν είναι δυνατόν να δημοσιεύουν μόνο 2 εδώ.
Αυτά είχα να πω.Εγώ έχω όλη την καλή διάθεση να βοηθάω όσο μπορώ , πρέπει όμως να οργανωθεί η κατάσταση και να πάρει μπρος το φόρουμ.
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τετ 12 Οκτ - 9:00:08
Έγραψες πάλι ένα τεράστιο σεντόνι....
Αν κανω τους τέσσερις από τους πέντε από τα μέλη mod θα λυθούν τα προβλήματα του φόρουμ;
Τι να κανω,να δημοσιεύω καθημερινά επιστημονικά άρθρα;
Να κανω καθημερινα ιδιοκατασκευες;
Να αναλύουμε τα προφιλ των ψαριων;
Ο Κωστας ο mod πλήρωνε διαφήμιση για το
φορουμ και δεν ηρθε κανενας.
Ολοι λετε και λετε αλλα δεν βλεπω καμια πρόταση
σοβαρή...
Όσο για τα δυο μόνο μαγαζιά που γράφουν εδώ μέσα που λες,νομίζω ότι δεν έχει άλλα να γραψουν Άγγελε...
Kostas
Kostas
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1109
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2014
Ηλικία : 54
Τόπος : Αττική

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τετ 12 Οκτ - 9:40:27
Καλό είναι που γίνεται μια τέτοια κουβέντα και δημιουργούνται θέματα για συζήτηση,
Το χόμπι του ενυδρείου και ιδιαίτερα τα μεγάλα ενυδρεία που περιέχουν θηρευτές, είναι για λίγους,
Το κόστος αγοράς των ψαριών,
Δεν μιλάμε για ψάρια που τρέφονται με φυλλαράκια, θέλουν τροφή πιο ακριβή, είναι ένα πάγιο έξοδο το μήνα.
Έχουν κόστος θέρμανσης και ψύξης
Πρέπει να υπάρχει χώρος αποκλειστικά για το ενυδρείο μέσα στο σπίτι διαμορφωμένος για αυτό, (άρα πρέπει να έχεις τον δικό σου χώρο)
Αλλαγές νερού με εύκολο τρόπο και όχι βαρέλια, και άλλα πολλά που μπορούμε να τα αναλύσουμε κάποια στιγμή.
Είναι λίγοι αυτοί που θα θυσιάσουν πολλά για να βάλουν ένα μεγάλο ενυδρείο μέσα στο σπίτι τους.


Και να κάνουμε και ένα σεμινάριο πώλησης τώρα για τα παιδιά που βάζουν αγγελίες,
Θα σας το πω όσο πιο απλά μπορώ,
Αυτός που μπορεί να ξοδέψει χρήματα για να αγοράσει ότι ψάρι θέλει, για να αγοράσει το ψάρι σας θα πρέπει η αγγελία σας, να είναι άριστη από παρουσίαση για να τον δελεάσετε, μια αγγελία του στυλ
Όνομα ψαριού τόσο...
Δεν θα την κοιτάξει ποτέ όχι μόνο εδώ αλλά σε κανένα Forum.
Αυτά από εμένα.
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 46
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τετ 12 Οκτ - 14:47:04
Νίκο , ναι σεντόνι...
Όταν σε ένα φόρουμ οι δημοσιεύσεις είναι ελάχιστες με πολλές αγγελίες , δεν είναι φόρουμ.
Να γίνει τότε ιστοσελίδα και να μπαίνουν να βλέπουν πληροφορίες.Το φόρουμ είναι ιστότοπος συζήτησης.Όλοι φταίμε.Εάν δεν προλαβαίνετε να δημοσιεύετε για αυτό είπα συζητήστε και βρείτε και άλλους συντονιστές ώστε ο κάθε ένας να αναλάβει να κάνει κάτι.
Άρα αρχικά πρέπει να υπάρχουν δημοσιεύσεις από διαχειριστές και συντονιστές και μέλη.Ακόμα και τα ίδια θέματα πρέπει να ανακυκλώνονται.Και να μπαίνουν και νέα.Και πρέπει τα απλά μέλη να δημοσιεύουν , ξεκινώντας από το παρουσιάστε όλοι τα ψάρια και τα ενυδρεία σας.Και να προωθηθεί το φόρουμ για να το μάθουν και άλλοι (facebook,μαγαζιά).Αν αποκτήσει κινητικότητα το φόρουμ φυσικά και θα μπουν και άλλα μαγαζιά , δεν είναι μόνο τα ψάρια , είναι και αναλώσιμα , εξοπλισμός , τροφές.
Κώστα , εννοείται πως κάνουμε συζήτηση , για να βοηθήσουμε την κατάσταση.Τα ψάρια αυτά ναι είναι για πιο λίγους , αλλά υπάρχουν πολλοί που δεν έχουν ιδέα για αυτά.Βρισκόμαστε στο 2016 και πολλοί έχουν τεράστια άγνοια , δεν είναι μόνο το κόστος και ο χώρος , σίγουρα παίζουν σημαντικό ρόλο.Εδώ ελάχιστοι ξέρουν τα exodon paradoxus , που δεν θέλουν τεράστιο ενυδρείο και υπάρχουν και άλλα ψάρια που δεν θέλουν τεράστιο ενυδρείο.
Εγώ πάντως ειλικρινά το πιστεύω πως μπορεί να ανέβει το φόρουμ , ίσως όχι όπως θα μπορούσε παλιότερα , αλλά σίγουρα μπορεί.Στο χέρι μας είναι.

avatar
vaslag7
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2010

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Τετ 12 Οκτ - 19:16:40
Συντονιστες μπαινουν απο τα ενεργα μελη,εδω μελη ενεργα ειναι ελαχιστα.Η αληθεια ειναι οτι οι προτιμησεις μας σε ψαρια ηταν παντα στο περιθωριο της ενυδρειακης κοινοτητας στο χομπυ μας.Στα χρονια που μπαινω εδω αν και δεν ημουν ποτε απο τα πλεον ενεργα μελη,ειδα την συντριπτικη πλει οψειφια να διατηρει ομορφα ψαρια σε ακαταλληλα ενυδρεια,ολοι ευεπιλστουσαμε σε μεγαλυτερο ενυδρειο που για τους πιο πολλους δεν ηρθε ποτε.Το φορουμ σε οποια μορφη και αν ειναι παντα θα προσφερει κατι,να πεθανει δεν πρεπει γιατι κουβαλαει κατι απο την ψυχη ολων μας και την ελπιδα οτι ισως ξαναπαρουσιασουμε κατι.Μεχρι τοτε οσοι ακομα μπορουν ας δειχνουν οτι μπορουν για να κρατανε την ελπιδα και σε οσους δεν μπορουν
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Πεμ 13 Οκτ - 11:53:54
xostel77 έγραψε:
alekos έγραψε:
xostel77 έγραψε:Όχι δεν είναι φόρουμ μόνο για αγγελίες.Είναι όμως και για αγγελίες.
Τώρα το τι κάνει το κάθε μέλος με τα λεφτά του και με την τσέπη του
δεν μας αφορά .
Όποιος θέλει και μπορεί αλλάζει τα ψάρια του οπότε θέλει.
Δεν είναι λοιπόν το ζητούμενο της κουβέντας μας το τι κάνει ο καθένας τα
λεφτά του.
Νικόλα νομίζω ζεις σε ένα παράλληλο σύμπαν,όλοι σου λένε τα προβλήματα και εσύ λες όλα οκ και το πρόβλημα λες ότι είναι τα λεφτά!!!
Δεν βλέπεις τα προφανές προβλήματα???

Ποια προβλήματα μου λένε και εγώ δεν καταλαβαίνω Αλέκο;
Όλοι λεμε ότι όλα αρχίζουν από το οικονομικό.
Ποιο άλλο πρόβλημα υπάρχει;Η αγγελίες;Αυτό δεν είναι πρόβλημά.
Για άνοιξε μου τα μάτια σε παρακαλώ μήπως αρχίσω να αντιλαμβάνομαι
την πραγματικότητα.

Δεν μου αρέσουν αυτού του είδους τα θέματα και το ξέρεις πολύ καλά.
Ανοίγεις ένα θέμα για την εγκατάλειψη του φόρουμ και την ίδια στιγμή
δεν μας έχεις δείξει ούτε λεπι εδώ και πολύ καιρό...
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μιλάμε με γρίφους και δεν μιλάς ξεκάθαρα.
Η' μίλα ξεκάθαρα η άσε μας να διαβάζουμε αγγελίες Αλέκο.
.
Επειδή σε γνωρίζω θα αφήσω στην άκρη τον επιθετικό γραπτό λόγο και θα προχωρήσω στο θέμα!!!!
Αν αρχίζουν από το οικονομικό να σταματήσουν εκεί και να μην αγοράζουν,δεν θα τους κατηγορήσει κανείς!
Απλά δεν υπάρχει εικόνα από την ηγεσία εδώ μέσα.Σε όποιο άλλο φόρουμ εντός-εκτός Ελλάδας μπεις οι mod-admin έχουν να δείξουν ψάρια,κατασκευές,πατέντες..κάτι κάνουν ρε φίλε δεν κάθονται και περιμένουν τα μέλη,τα μέλη περιμένουν αυτούς.(κάτι που έκανε ο προκάτοχό σου και τον ακολουθήσαμε όλοι μας)
Για το σχόλιό σου προς εμένα ατομικά δικαιολογούμε με την εξής απάντηση. ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΜΙΑ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!τι να δημοσιεύσω και ποιος να μου απαντήσει,εσύ ο κώστας ό άγγελος και ο κούκος εεε???
Υ.Γ.
Από τη στιγμή που είσαι admin σου αρέσει ή όχι τα θέματα πρέπει να τα απαντάς όμορφα.Είχα ένα προβληματισμό και ζήτησα συζήτηση από όλους,θα το δεχτείς και θα συμμετέχεις όπως σου αρμόζει!


avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Πεμ 13 Οκτ - 13:53:19
Αλεκος έγραψε:Επειδή σε γνωρίζω θα αφήσω στην άκρη τον επιθετικό γραπτό λόγο και θα προχωρήσω στο θέμα!!!!
Αν αρχίζουν από το οικονομικό να σταματήσουν εκεί και να μην αγοράζουν,δεν θα τους κατηγορήσει κανείς!
Απλά δεν υπάρχει εικόνα από την ηγεσία εδώ μέσα.Σε όποιο άλλο φόρουμ εντός-εκτός Ελλάδας μπεις οι mod-admin έχουν να δείξουν ψάρια,κατασκευές,πατέντες..κάτι κάνουν ρε φίλε δεν κάθονται και περιμένουν τα μέλη,τα μέλη περιμένουν αυτούς.(κάτι που έκανε ο προκάτοχό σου και τον ακολουθήσαμε όλοι μας)
Για το σχόλιό σου προς εμένα ατομικά δικαιολογούμε με την εξής απάντηση. ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΜΙΑ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!τι να δημοσιεύσω και ποιος να μου απαντήσει,εσύ ο κώστας ό άγγελος και ο κούκος εεε???
Υ.Γ.
Από τη στιγμή που είσαι admin σου αρέσει ή όχι τα θέματα πρέπει να τα απαντάς όμορφα.Είχα ένα προβληματισμό και ζήτησα συζήτηση από όλους,θα το δεχτείς και θα συμμετέχεις όπως σου αρμόζει!



Είδες ότι πέφτεις  στην ίδια παγίδα; Λες δεν γράφω γιατί ποιος θα τα διαβάσει και ότι εχεις ξενερώσει και την ίδια στιγμή θες ένα φόρουμ ενεργό!!! Θα μας τρελάνεις εσύ…
Και εγώ μπαίνω σε διάφορα φόρουμ και ξέρω τι γίνεται  και δεν είναι όπως τα λες…
Εγώ ότι έχω το παρουσιάζω και γράφω,δεν χρειάζεται να είμαι το ποιο ενεργό μέλος του φόρουμ, έχω άλλες αρμοδιότητες Αλέκο. Είμαι ο διαχειριστής  και ασχολούμαι με ότι προκύψει στο φόρουμ αλλα και
στο παρασκήνιο του φόρουμ και να ξέρεις γίνονται διάφορα και εκεί, που κάποιος άλλος στην θέση μου έχω τις επιφυλάξεις μου για το πως θα τα χειριζωταν.

Απαντώντας και στο υστερόγραφο …
Πάντα απαντώ όμορφα και ευγενικά, δεν δέχομαι όμως
υποδείξεις από αυτούς που οι πράξεις τούς ακυρώνουν τα λόγια τους….
Αν νομίζεις ότι μπορείς να τα καταφέρεις καλύτερα από εμένα στο φόρουμ, μπορώ να σου δώσω την θέση μου και να είσαι εσύ ο Admin. Η όποιος άλλος θέλει
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 40
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Παρ 14 Οκτ - 18:54:54
xostel77 έγραψε:
Αλεκος έγραψε:Επειδή σε γνωρίζω θα αφήσω στην άκρη τον επιθετικό γραπτό λόγο και θα προχωρήσω στο θέμα!!!!
Αν αρχίζουν από το οικονομικό να σταματήσουν εκεί και να μην αγοράζουν,δεν θα τους κατηγορήσει κανείς!
Απλά δεν υπάρχει εικόνα από την ηγεσία εδώ μέσα.Σε όποιο άλλο φόρουμ εντός-εκτός Ελλάδας μπεις οι mod-admin έχουν να δείξουν ψάρια,κατασκευές,πατέντες..κάτι κάνουν ρε φίλε δεν κάθονται και περιμένουν τα μέλη,τα μέλη περιμένουν αυτούς.(κάτι που έκανε ο προκάτοχό σου και τον ακολουθήσαμε όλοι μας)
Για το σχόλιό σου προς εμένα ατομικά δικαιολογούμε με την εξής απάντηση. ΞΕΝΕΡΩΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΩ ΜΙΑ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ!τι να δημοσιεύσω και ποιος να μου απαντήσει,εσύ ο κώστας ό άγγελος και ο κούκος εεε???
Υ.Γ.
Από τη στιγμή που είσαι admin σου αρέσει ή όχι τα θέματα πρέπει να τα απαντάς όμορφα.Είχα ένα προβληματισμό και ζήτησα συζήτηση από όλους,θα το δεχτείς και θα συμμετέχεις όπως σου αρμόζει!



Είδες ότι πέφτεις  στην ίδια παγίδα; Λες δεν γράφω γιατί ποιος θα τα διαβάσει και ότι εχεις ξενερώσει και την ίδια στιγμή θες ένα φόρουμ ενεργό!!! Θα μας τρελάνεις εσύ…
Και εγώ μπαίνω σε διάφορα φόρουμ και ξέρω τι γίνεται  και δεν είναι όπως τα λες…
Εγώ ότι έχω το παρουσιάζω και γράφω,δεν χρειάζεται να είμαι το ποιο ενεργό μέλος του φόρουμ, έχω άλλες αρμοδιότητες Αλέκο. Είμαι ο διαχειριστής  και ασχολούμαι με ότι προκύψει στο φόρουμ αλλα και
στο παρασκήνιο του φόρουμ και να ξέρεις γίνονται διάφορα και εκεί, που κάποιος άλλος στην θέση μου έχω τις επιφυλάξεις μου για το πως θα τα χειριζωταν.

Απαντώντας και στο υστερόγραφο …
Πάντα απαντώ όμορφα και ευγενικά, δεν δέχομαι όμως
υποδείξεις από αυτούς που οι πράξεις τούς ακυρώνουν τα λόγια τους….
Αν νομίζεις ότι μπορείς να τα καταφέρεις καλύτερα από εμένα στο φόρουμ, μπορώ να σου δώσω την θέση μου και να είσαι εσύ ο Admin. Η όποιος άλλος θέλει
Δεν υπάρχει καμία παγίδα,την κουβέντα την πας σε προσωπικό διάλογο όμως.Το foroum δεν το έφτασα εγώ εδώ είναι το μόνο σίγουρο.Ακριβώς αυτό σου λέω,να γράψω σε ποιόν?Από τη στιγμή που δεν το προχωράει η κεφαλή λίγο όλοι μένουν στάσιμοι...
Και βέβαια πρέπει να είσαι το ποιο ενεργό μέλος του φόρουμ δεν το συζητάμε καν αυτό.Για άνοιξέ μας λίγο τα μάτια..τι παρασκήνιο υπάρχει ακόμα μια φορά εδώ μέσα??τι εννοείς,μίλα ξεκάθαρα και ίσως κάποιο μέλος να έχει απαντήσεις.
Δεν θέλω καμία καρέκλα ή αλλιώς ηγεσία,μη φοβάσαι δεν κινδυνεύεις από μένα τουλάχιστον.Μέλος είμαι από παλιά και θέλω να βλέπω ενέργεια,δράση,μεράκι καύλα ρε αδερφέ πως αλλιώς να στο πω????
Λύσε μου και μια απορία:Γιατί να ανεβάζουμε φωτογραφίες σε κάποιο πάροχο και όχι κατευθείαν εδώ μέσα να ανεβάζουμε αρχείο από τις συλλογές μας???Δεν το βλέπεις ότι όλα τα νέα μέλη (και παλιά ακόμα σαν εμένα)ρωτάνε συνέχεια πως να τις ανεβάσουν???Είναι ένα πρόβλημα και πρέπει να λυθεί!!!
Kostas
Kostas
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1109
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2014
Ηλικία : 54
Τόπος : Αττική

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Παρ 14 Οκτ - 19:39:53
@alekos
Αυτό το τις φωτογραφίες είναι κάτι που μπορούμε να το δούμε νομίζω γίνεται αλλά πρέπει να αγοραστεί χώρος στον server που είναι το site θα το κοιτάξουμε.
Γιατί και εγώ έχω τώρα πρόβλημα με το photobucket πρέπει να είναι κάτω αυτό δεν μου ανοίγει.
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ Empty Απ: ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ

Παρ 14 Οκτ - 22:15:28
alekos έγραψε:
Δεν υπάρχει καμία παγίδα,την κουβέντα την πας σε προσωπικό διάλογο όμως.Το foroum δεν το έφτασα εγώ εδώ είναι το μόνο σίγουρο.Ακριβώς αυτό σου λέω,να γράψω σε ποιόν?Από τη στιγμή που δεν το προχωράει η κεφαλή λίγο όλοι μένουν στάσιμοι...
Και βέβαια πρέπει να είσαι το ποιο ενεργό μέλος του φόρουμ δεν το συζητάμε καν αυτό.Για άνοιξέ μας λίγο τα μάτια..τι παρασκήνιο υπάρχει ακόμα μια φορά εδώ μέσα??τι εννοείς,μίλα ξεκάθαρα και ίσως κάποιο μέλος να έχει απαντήσεις.
Δεν θέλω καμία καρέκλα ή αλλιώς ηγεσία,μη φοβάσαι δεν κινδυνεύεις από μένα τουλάχιστον.Μέλος είμαι από παλιά και θέλω να βλέπω ενέργεια,δράση,μεράκι καύλα ρε αδερφέ πως αλλιώς να στο πω????
Λύσε μου και μια απορία:Γιατί να ανεβάζουμε φωτογραφίες σε κάποιο πάροχο και όχι κατευθείαν εδώ μέσα να ανεβάζουμε αρχείο από τις συλλογές μας???Δεν το βλέπεις ότι όλα τα νέα μέλη (και παλιά ακόμα σαν εμένα)ρωτάνε συνέχεια πως να τις ανεβάσουν???Είναι ένα πρόβλημα και πρέπει να λυθεί!!!

Το ανέβασμα των φωτογραφιών πρεπει να γίνετε σε εξωτερικό σερβερ.
Αυτό δεν μπορει να αλλαξει. Το photobucket ειναι ολο προβλήματα...
Εγω ανεβάζω στο google που μου δίνει 18 GB δωρεάν και στο flickr που
δίνει 1 TB.
Έχουμε και οδηγό για το πως ανεβαίνουν στο φόρουμ οι φωτογραφίες.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Οταν λεω οτι υπάρχουν και άλλα στο παρασκήνιο που πρεπει να τακτοποιούνται δεν εννοω κατι το κακο απαραιτητα.
Εχουμε συνδέσει την λέξη παρασκήνιο με κατι πολυ άσχημο εδω μέσα....
Δεν ειπα ποτε οτι φοβαμαι για την καρέκλα μου, αν μπορούσε να την εχει κανενας άλλος θα την είχε.
Νομίζω οτι το εξαντλήσαμε το θεμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης