Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!
Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Το φορουμ λειτουργει πλεων ως βιβλιοθηκη πληροφοριων χωρις δυνατοτητα νεας συζητησης.Ευχαριστουμε για την συμμετοχη σας και την στηριξη σας ολα αυτα τα χρονια.
Αναζήτηση
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
Καλησπέρα στην ομάδα Κυρ 5 Μαρ - 15:58:24dimitris
ΕΥΧΕΣΔευ 2 Ιαν - 0:16:41angelos7577
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Σαβ 31 Δεκ - 17:21:13Channa7
Ενυδρειο 750λτΠεμ 29 Δεκ - 23:55:21Kostas
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΚυρ 25 Δεκ - 12:31:57alekos
Χρόνια πολλά στο Νίκο Τετ 7 Δεκ - 21:30:06xostel77
Τιμές προϊόντωνΠεμ 17 Νοε - 18:04:52Kostas
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣΠαρ 14 Οκτ - 22:15:28xostel77
Enydreio 1300litraΤρι 13 Σεπ - 10:35:31kostasgold
Χρόνια Πολλά στους Γιωργηδες Δευ 2 Μάης - 22:41:14xostel77
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑΤετ 27 Απρ - 16:16:35Channa7
Για χαρά σας χομπιστεςΤετ 20 Απρ - 18:27:53amazonios
Αλλαγή διεύθυνσης του ForumΠαρ 15 Απρ - 9:12:55Kostas
Καλό ΜήναΠαρ 1 Απρ - 22:08:51Giannhs ray
Εκπληκτικό ενυδρείοΤετ 30 Μαρ - 22:06:57Kostas
Ομαδα ''The Keeper''Κυρ 20 Μαρ - 21:48:30beast 2
Χρόνια πολλα.Κυρ 13 Μαρ - 22:04:39Kostas
Καλησπέρα σε όλους ! Τετ 9 Μαρ - 18:52:59xostel77
Προτεινομενες συνδεσεις:

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

+14
beast
naias
tsoum
piranhas2
Alex_S
Crazy_Beaver
4fun
petrosarowana
alekos
xostel77
sps4ever
konstantinos
angelos7577
kwstas_original
18 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 19:11:33
Τα γραπτα σας θα μηνουνε στο παρελθον και θα προσπεραστουν οπως και τοσα αλλα, και τα δικα μου μαζι.
Θα μεινετε μια αναμνηση και τιποτα παραπανω, οπως και εγω αλλωστε.
Ειδες ποσα κοινα εχουμε?

Κατσε λοιπον εσυ ο δικαιος μαζι με τους υπολοιπους που εχετε και το θρασσως να θελετε να διαφημιστειτε εδω μεσα, και κοιτατε τα παλια σας γραπτα με τα κυαλια, ειναι και το μονο που σας εμεινε.

Χαιρε θρασσως απυθμενο.
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 19:36:38
Εγώ δεν ζήτησα να διαφημίσεις κάτι εδώ,κουβέντα κάνουμε.
Και για να ξεκαθαρίσω,το φόρουμ ειναι του Αλέξανδρου,
όχι εμένα.
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 19:42:11
Τελικά με έφεραν εδώ για να μιλάμε οι δυο μας.
Οχι οτι με πειραζει,παντα χαιρομουν του διαλόγους μας
και δεν το λέω ειρωνικα.Που ειναι ολοι;;;
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 21:09:04
από εμένα original respect🙏 pray pray 
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 21:10:47
νίκο είχα δουλειές.τώρα μπηκα και μπορώ όλο το βράδυ να μιλάμε αν θες!!!!αναμμένω...
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 21:15:31
Νίκο , μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις γιατί δεν λες να καταλάβεις ότι έχω πει και τι είναι το φόρουμ αυτό που άνοιξα ?
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 21:16:33
Αυτό που θα πω ειναι καθαρά η γνώμη μου.
Δεν εχω κανενα πρόβλημα με τον Άγγελο αλλά
ουτε και με κανέναν αλλον. Αυτό που έγινε θα
γινόταν όποιος και να ηταν. Ας μην το προσωποποιουμε
λοιπον.
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 21:38:07
Εγώ αυτό που θέλω είναι να μην κρυβόμαστε και να γίνεται άσχημο παιχνίδι παρασκηνιακά .
Αυτό είναι σαπίλα και ότι χειρότερο μπορεί να συμβεί.
Τέρμα τα ψέματα , να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους πια.
Παντού σκοπιμότητα υπάρχει , άλλος έχει γνωστό τον τάδε , άλλος τα έχει καλά με τον έναν , άλλος υποστηρίζει τον άλλον γιατί είναι φίλοι.
Τι πράγματα είναι αυτά ?
Δεν έχουν καμία θέση , πρέπει να υπάρχουν όρια.
Τραγικό παράδειγμα ότι έγινε εδώ τον τελευταίο καιρό.
Λέω για τα σαλάχια κάτι στο άλλο φόρουμ , βλέπεις τι επακολούθησε.
Προσπαθώ να κάνω μια νέα επαγγελματική προσπάθεια , με κατακρίνετε , με λέτε δόλιο και ότι είμαι ανταγωνιστικό φόρουμ.
Τι πράγματα είναι αυτά !!!?????
Ήμαρτον πια.......
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 21:55:45
Ποιος σε κατέκρινε στην επαγγελματική σου προσπάθεια;
Κανένας! και δεν μπορώ να καταλάβω γιατι επιμένεις
οτι ειμαστε βαλτοί και κάνουμε τόσο ντόρο για το τίποτα!!!
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 22:02:33
Εσύ μπορεί να μην είσαι βαλτός , δεν ισχύει ότι λέω για όλους .
Τόσο ντόρο για το τίποτα το βλέπεις εσύ ? Με είπατε δόλιο , ότι έχω σκοπιμότητα και ότι έχω ανταγωνιστικό φόρουμ.... Έχεις καταλάβει τι σημαίνουν αυτά για έναν επαγγελματία?
Προσπαθώ να είμαι ειλικρινής σε ότι κάνω απέναντι σε όλους σας και στο φινάλε να βγαίνω και χρεωμένος ?
Κάνω μια επαγγελματική προσπάθεια και την σβήνετε χαρακτηρίζοντάς την ανταγωνιστική σε επίπεδο φόρουμ ? Εδώ καλά καλά δεν έχετε καταλάβει περί τίνος πρόκειται και βάζετε ετικέτα και με κρίνετε ?
Και λες δεν μου δημιουργείτε πρόβλημα ?
Σοβαρά μιλάς ?
Παρόλη την πίκρα μου για ότι έγινε στο mfg και ξέρεις τις θέσεις μου , βλέπεις κάνω προσπάθεια και για το φόρουμ σας , να είμαι και εκεί , να δείχνω τη δουλειά μου και να προσφέρω και κάποια πράγματα παραπάνω και με γειώνετε έτσι ? Και εξακολουθείς να λες , γιατί γίνεται τόσο ντόρος ?
Και λέγονται πράγματα για εμένα που δεν ισχύουν ?

alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 22:22:59
Νίκο. Όταν από την πίτα βγαίνει και για άλλους κομμάτι υπάρχει πρόβλημα.τωρα επί του θέματος όλοι είχαμε Oscar και pagasious και μέσα από το mfg γίναμε όλοι μάγκες.οπως και για μαγαζιά που δεν ξέραμε τα μάθαμε από εδώ όπως το PETCUMULUS και άλλα. Από εδώ μέσα μάθαμε ότι έχουμε μάθει και το κατηγορούμε και από πάνω. Κατά την γνώμη μου εσκεμμένα έγινε ότι έγινε αλλά αυτοί που το γουστάρουν και το αγαπούν είναι ακόμα εδώ.οσοι δε το έκαναν χαίρονται με την κατάσταση. Και κάτι άλλο, με ένα χρόνο στο mfg κάποιος νομίζει ότι έγινε και κριτής για όλους τούς υπόλοιπους. Άλλα 10 φόρουμ θα ξεφυτρωσουν σε λίγο καιρό και τα 10 πάλι για το mfg θα λένε...
Είναι το πρώτο και το καλύτερο στο είδος του τα υπόλοιπα απλά το βλέπουν σαν ανταγωνιστεί για ποιο λόγο δεν το ξέρω.
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 22:37:14
alekos έγραψε:
Είναι το πρώτο και το καλύτερο στο είδος του τα υπόλοιπα απλά το βλέπουν σαν ανταγωνιστεί για ποιο λόγο δεν το ξέρω.  
Η απάντηση ειναι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Apostolis
Apostolis
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 480
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Καρδίτσα

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 23:18:27
xostel77 έγραψε:Δεν καταλαβαινω πως μπήκε ο Κώστας στην κουβέντα Απόστολε.
Εγώ ειμαι ακόμα εδώ και ειναι και ο Κώστας,που ειναι το πρόβλημα;;;
Αν αυτο με το χαλίφη στη θέση του χαλίφη το ειπες για μένα τότε δεν με ξέρετε
καθόλου καλα.

Για να σας ξεκαθαρίσω το θεμα με τον Κώστα μια για παντα σας λέω ότι.
Με τον Κωστα δεν τσακώθηκα και για αυτο έφυγα αλλά ούτε για με έβγαλε από
mod, καλα έκανε και με έβγαλε αφού αυτο θεώρησε σωστό. Στο 90% από αυτα που
λέει,εχει δίκιο και συμφωνώ και εγώ. Το πρόβλημα μου ηταν παντα ο τρόπος που τα λέει...
Εγώ παντα τον σεβόμουν και θα συνεχίσω να τον σεβομαι άσχετα αν καποιοι απο εσάς
προσπαθείτε να δημιουργησετε (εντυπώσεις) προβλήματα.
Σου απάντησα και στο fb, το γράφω και εδώ:
Ο Κώστας μπήκε στην κουβέντα γιατί ο Κώστας είναι το πρόβλημα που επικαλούνται οι περισσότεροι για την απουσία-αποχώρηση τους απ' το φόρουμ.
Γράφοντας για χαλίφηδες, δεν εννοούσα εσένα αλλά μιλούσα γενικά και σίγουρα δεν προσπαθώ να δημιουργήσω εντυπώσεις, απλά αναρωτιέμαι αν ο admin είναι το μοναδικό πρόβλημα, ή κρύβονται και προσωπικές φιλοδοξίες από πίσω.

alekos έγραψε:Νίκο. Όταν από την πίτα βγαίνει και για άλλους κομμάτι  υπάρχει πρόβλημα.
Τι εννοείς;
alekos έγραψε:Και  κάτι άλλο, με  ένα χρόνο στο  mfg  κάποιος νομίζει ότι έγινε και  κριτής για όλους τούς υπόλοιπους.
Για ποιον μιλάς Αλέκο;

xostel77 έγραψε:
alekos έγραψε:
Είναι το πρώτο και το καλύτερο στο είδος του τα υπόλοιπα απλά το βλέπουν σαν ανταγωνιστεί για ποιο λόγο δεν το ξέρω.  
Η απάντηση ειναι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Τι θες να πεις Νίκο;
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 23:35:23
Έχει καταντήσει κουραστικό.Ξέρουμε πολύ καλά πλέον τι έχει συμβεί εδώ και τι συμβαίνει τριγύρω.
Η φάση που ήμασταν όλοι μαζί σε κάτι καινούριο πέρασε,αποκτήσαμε εμπειρία,γνώσεις και δεν μπορέσαμε να το διαχειριστούμε και έχουμε ευθύνη όλοι μας.
Υπήρξαν και υπάρχουν συμπάθειες ανάμεσα σε χομπίστες αλλά και σε επαγγελματίες , με ξεκάθαρη υποστήριξη και σπρώξιμο , αποδεδειγμένα.
Μεγάλος εγωισμός , αμνησία για το παρελθόν και παρασκήνιο φουλ και ξέρω πάρα πολύ καλά τι λέω , πήραν φωτιά τα πληκτρολόγια και όχι μόνο...
Πολλοί πλέον είχαν άποψη και άρχισαν οι παρεξηγήσεις , ρίχνοντας ευθύνη οι περισσότεροι στον Κώστα , μέγα λάθος και παραπληροφόρηση.
Και έτσι , ανοίχτηκε και άλλο φόρουμ , με την πρόφαση ότι εκεί δεν ήταν ο Κώστας , ή ότι ήταν αυτοί που είχαν διωχτεί , τραγικό.
Αντί να κάτσουμε όλοι μαζί και να λύσουμε θέματα και παρεξηγήσεις , αρχίσαμε να χωριζόμαστε σε ομάδες , λόγω παρεξηγήσεων μέσω ίντερνετ , ούτε καν με προσωπική επαφή....
Πέρασε και ο Κώστας τις φουρτούνες του και βρέθηκε η ευκαιρία για κάτι διαφορετικό , αντί να πάρουμε το ήδη υπάρχων και να το απογειώσουμε.
Και αυτό γιατί , υπήρχαν ακόμα συμπάθειες και "κλίκες" και υπάρχουν ακόμα.
Και κάπως έτσι χάνεται όλο το νόημα του χομπίστα και πλέον υπερισχύει η σκοπιμότητα και ο εγωισμός , με αποτέλεσμα συνέχεια στις κόντρες και η εμφάνιση του λεγόμενου ανταγωνισμού στα φόρουμ , τραγικά πράγματα.
Μέχρι και εγώ χαρακτηρίστηκα επίδοξος ανταγωνιστής , για ένα φόρουμ που αποφάσισα να ανοίξω εντελώς ξαφνικά , μέσα σε 1 ημέρα και με σκοπό να κάνω τη διαφορά στο χώρο , δεν είχα ενημερώσει κανέναν και το παρουσίασα παντού.
Σε κάποιους όμως δεν άρεσε , είτε γιατί δεν το κατάλαβαν είτε γιατί δεν ήθελαν να το καταλάβουν (ελπίζω να ισχύει το πρώτο).
Σαν πολύ αξία δεν δίνουμε στην έννοια φόρουμ ? Ενώ θα έπρεπε να δίνουμε στο χόμπυ , στα μέλη και τους επαγγελματίες ?
Και λέω λοιπόν τώρα εγώ για να τελειώνουμε και να μην σας κουράσω άλλο , γιατί συνήθως γράφω κατεβατά....
Τι γίνεται από εδώ και πέρα ?
Και απευθύνομαι σε όλους.
Δεν μπορεί και δεν πρέπει να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση και θα κάνω ότι μπορώ για να αλλάξει , να συζητιούνται όλα δημόσια και να καταργηθεί το παρασκήνιο.
Σας αρέσει δεν σας αρέσει , εγώ θα το κάνω ,γιατί συμβαίνουν άδικα και μικροπρεπή πράγματα.
Επιβάλλεται κάτι να κάνουμε , άμεσα , δραστικά για να τελειώνει όλη αυτή η άρρωστη κατάσταση μια και καλή.





alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Παρ 25 Οκτ - 23:49:30
Ο Αγγελος πλέον είναι επιχειρηματίας και δεν αρέσει σε κάποιους. Δεν είναι πλέον μόνο χομπυστας..
Μιλάω για αυτούς που κράζουν το mfg πλέον ενώ μέχρι χτες δεν ήξεραν τι είναι sump και αν υπάρχει ψάρι με την ονομασία cichla.ολοι από εδώ έμαθαν και μαθαίνουν ακόμα.να σου πω και κάτι:γραφτηκα και στα άλλα γιατί εδώ δεν υπήρχε αυτή η καψούρα που υπήρχε και έψαχνα να δω τι γίνεται γενικότερα, μήπως έφταιγε ο Κώστας, μήπως έφταιγαν άλλοι?
Ξέρεις τι κατάλαβα? Ότι ο Κώστας δεν είναι το πρόβλημα σαν Κώστας αλλά το ότι έφτιαξε και το έκανε πρώτος αυτό το φόρουμ.επι τον πληστον όμως κατά τα άλλα μιλάγαμε μόνο για το χόμπυ μας. Οπότε όλοι αυτοί που δεν είναι παρών πλέον δούλεψαν παρασκηνιακα για να διαλυθεί το mfg και το χαίρονται κιόλας. Έμ έλα που δεν έγινε έτσι. Υπάρχει και θα υπάρχει για πολλές γενιές ακόμα!!!
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Σαβ 26 Οκτ - 0:47:40
Αυτά που γράφετε τα διαβάζετε μετά; Εγώ λέω οτι δεν τα διαβάζετε...
Συνεχώς μιλάτε για αλλους που ειναι ζηλιάρηδες ,σας φθονούν,τους χειραγωγούν,
δουλεύουν στο παρασκήνιο και πολλα άλλα! Δεν έχετε κουραστεί να επαναλαμβάνεστε ;;;
Και ολα αυτα γιατι; Μετα απο ολα αυτα που εχουν γραφτει ξέχασα τον λόγο που ξεκίνησα
να γράφω,τραγικό...

Απόστολε την απάντηση την δίνω στο τελευταιο ποστ του θέματος που έβαλα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και
ειναι απλά ζηλια.
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Σαβ 26 Οκτ - 2:41:47
Ζήλια? Για ποιο πράγμα?εισαι εκτός θέματος. Ξεκίνησε να κάνει μια παρουσίαση της δουλειάς του ο Αγγελος και θιξατε το mfg σε άλλο φόρουμ. Και μας τι λες και από πάνω ότι το αποτέλεσμα είναι να έχετε εσείς κόσμο και εμείς όχι? Έτσι κατάλαβα εγώ όταν λες σε ανακοίνωση σου ότι τα αποτελέσματα τα βλέπετε...
Για γίνε λίγο ποιο ξεκάθαρος σε παρακαλώ.
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Σαβ 26 Οκτ - 14:42:44
xostel77 έγραψε:
alekos έγραψε:
Είναι το πρώτο και το καλύτερο στο είδος του τα υπόλοιπα απλά το βλέπουν σαν ανταγωνιστεί για ποιο λόγο δεν το ξέρω.  
Η απάντηση ειναι [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Αλέκο χαλάρωσε και μέτρα τα λόγια σου οπως κάνω και εγώ.
Διάβαζε προσεκτικότερα και μην εισαι προκατειλημμένος,γιατι όπως
έχω πει πολλες φορές δεν έχω πρόβλημα με τον Άγγελο,για αυτο
ας μην δημιουργούμε εντάσεις. Με ρώτησες κάτι και σου απάντησα
οτι μπορει να ζηλεύουν τη δουλεια που εχει εδώ μέσα!

Είπα διάβασε το τελευταιο μου ποστ....
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Σαβ 26 Οκτ - 14:48:42
Εσύ το αντέγραψε αυτο εδώ. Δειξε μου σε παρακαλώ που έθιξα
το M.F.G Έκτος κι αν εννοεις οτι αναφέρθηκα,που ειναι κάτι
εντελώς διαφορετικό....

xostel έγραψε:Τελικά δεν έχεις καταλαβει αυτο που λέω. Δεν σου είπα οτι κακός το εφτιαξες το
φόρουμ αλλά οτι κακός το διαφήμισες εδώ. Σεβομαι την δουλεια σου και στο έχω πει
πολλες φορές. Δεν χρειαζετε να μεγαλοποιείς τα πραγματα μόνο και μόνο επειδη
δεν θα το διαφημίσεις εδώ.Δεν ειμαστε κατά του φόρουμ αλλα κατα της προώθησης του
απο εδω,τόσο απλά!

Αλέκο ναι και η κουτσή Μαρία εχει φόρουμ και δεν βλεπω που ειναι το κακό...
Αν θέλαμε να μην υπάρχουν τόσα (κουτσά) φόρουμ θα επρεπε να το έχουμε
προσπαθήσει όσο ειμασταν ολοι μαζι στο MFG και οχι να μας πιανει ο πόνος τώρα.
Εγω προσωπικά μίλησα πολλες φόρες με τον φίλο kwstas_original του οποίου
η άποψη υπερίσχυσε στο τέλος και τα αποτελέσματα, τα βλέπουμε ολοι....
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση? - Σελίδα 4 Empty Απ: Ειστε σιγουροι ότι στηριζεται τη φαση?

Σαβ 26 Οκτ - 16:50:37
Το θέμα είναι πλέον τι θα γίνει με το φόρουμ εδώ.

Εδώ ξεκινήσαμε , εδώ αγωνιστήκαμε και μάθαμε τόσα και πρέπει να παρθεί μια απόφαση.
Είναι πολύ μεγαλη ευθύνη ένα φόρουμ , καθόλου απλό.
Χρειάζονται κανόνες , σκληροί μερικές φορές αλλά δίκαιοι,διαφάνεια,να λέγονται σωστά πράγματα , να δείχνουν οι επαγγελματίες ελεύθερα τη δουλειά τους και τις υπηρεσίες τους , χωρίς εξαιρέσεις και διακρίσεις , με τελικό αποδέκτη τα ψάρια και το χομπίστα ώστε να γίνεται καλύτερος.Αντιζηλίες , κόντρες και παρεξηγήσεις , από την αρχή μπλοκάρισμα , να μην δίνεται συνέχεια.

Εγώ δεν μπορώ και δεν θέλω να το αναλάβω , δεν έχω χρόνο , έχω μεγάλο αγώνα με τη δουλειά , οπότε δεν θα μπορέσω να προσφέρω ότι χρειάζεται και θεωρώ λάθος να είναι επαγγελματίας πίσω από αυτό , εκτός αν αφορά ξεκάθαρα τη δουλειά του και μόνο , αλλιώς ευχαρίστως θα βοηθούσα.

Όσοι το διαχειρίζονται και το συντονίζουν αυτό και όποιο άλλο , θα πρέπει να μην μεροληπτούν , να μην είναι φίλοι ή κολλητοί με επαγγελματίες , ή τουλάχιστον να μην το δείχνουν απροκάλυπτα και συμπεριφέρονται υποκειμενικά επανελλημένα.Διαφορετικά δεν έχει κανένα νόημα και δεν θα είναι ιστότοπος δημόσιας συζήτησης αλλά καθοδηγούμενος ιστότοπος.

Εγώ από την πλευρά μου ως χομπίστας και επαγγελματίες θα βοηθάω και θα συνεισφέρω όσο μπορώ και με τη δουλειά και με τις γνώσεις και εμπειρίες μου και όχι μόνο εδώ.
Τα περισσότερα θα τα έχω στη σελίδα μου για καλύτερη οργάνωση και λειτουργία.

Ξεκαθαρίζω ότι θα είμαι ενάντια σε παρασκήνιο,κολλητηλίκια,χειραγωγήσεις και αδικίες και εδώ και παντού.Όπου τα βρίσκω θα τα επισημαίνω και αν χρειαστεί θα αναφερθώ και σε ονόματα , με αποδείξεις και ότι άλλο χρειαστεί και υπάρχουν ήδη.....

Ας κρίνει ο καθένας από μόνος του πως θέλει να κινηθεί και που θέλει να πάει , είτε αυτό είναι φόρουμ ή μαγαζί , οπότε χρειάζεται πολύ μεγάλη προσοχή.
Να υπάρχει υγιής ανταγωνισμός και όχι τρικλοποδιές και ότι άλλο.

Και τελειώνω εδώ με το συγκεκριμένο .












Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης