Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!
Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Το φορουμ λειτουργει πλεων ως βιβλιοθηκη πληροφοριων χωρις δυνατοτητα νεας συζητησης.Ευχαριστουμε για την συμμετοχη σας και την στηριξη σας ολα αυτα τα χρονια.
Αναζήτηση
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
Καλησπέρα στην ομάδα Κυρ 5 Μαρ - 15:58:24dimitris
ΕΥΧΕΣΔευ 2 Ιαν - 0:16:41angelos7577
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Σαβ 31 Δεκ - 17:21:13Channa7
Ενυδρειο 750λτΠεμ 29 Δεκ - 23:55:21Kostas
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΚυρ 25 Δεκ - 12:31:57alekos
Χρόνια πολλά στο Νίκο Τετ 7 Δεκ - 21:30:06xostel77
Τιμές προϊόντωνΠεμ 17 Νοε - 18:04:52Kostas
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣΠαρ 14 Οκτ - 22:15:28xostel77
Enydreio 1300litraΤρι 13 Σεπ - 10:35:31kostasgold
Χρόνια Πολλά στους Γιωργηδες Δευ 2 Μάης - 22:41:14xostel77
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑΤετ 27 Απρ - 16:16:35Channa7
Για χαρά σας χομπιστεςΤετ 20 Απρ - 18:27:53amazonios
Αλλαγή διεύθυνσης του ForumΠαρ 15 Απρ - 9:12:55Kostas
Καλό ΜήναΠαρ 1 Απρ - 22:08:51Giannhs ray
Εκπληκτικό ενυδρείοΤετ 30 Μαρ - 22:06:57Kostas
Ομαδα ''The Keeper''Κυρ 20 Μαρ - 21:48:30beast 2
Χρόνια πολλα.Κυρ 13 Μαρ - 22:04:39Kostas
Καλησπέρα σε όλους ! Τετ 9 Μαρ - 18:52:59xostel77
Προτεινομενες συνδεσεις:

Πήγαινε κάτω
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! - Σελίδα 2 Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 14:20:17
Έτσι όπως τα λες ειναι ολα φίλε Αγγελε,δεν διαφωνώ πουθενά σε αυτα που λες.
Δεν ξέρουμε να ακούμε,,δεν δεχόμαστε να μας πουν τη να κάνουμε,τα ξέρουμε ολα και 
το χειροτερο ειναι ότι παντα έχουμε την απαιτησει να υποχωρούν παντα οι άλλοι...

Δεν λέω ότι του διώξαμε σκόπιμα για να κάνουμε τους μαγκες αλλά ότι εμεις που ειμαστε
οι λίγοι και δεν δεχομαι ότι ειμαστε και οι καλύτερη, τώρα κάνουμε τους μαγκες με την 
δουλεια όλων  χέρια μας...

Ξέρω τι έχεις περάσει στα άλλα φόρουμ και γι αυτο πιστεύω οτι καταλαβαίνεις πολύ καλύτερα
ότι για να γίνει κάτι σωστά πρεπει να μπορούν να υποχωρούν ολοι και όχι να τρωγονται 
για το μεγαλύτερο εγώ και τέλος πάντων δεν μπορει πότε το εγώ να δίνει τη λύση να ειναι το ban.
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! - Σελίδα 2 Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 14:35:25
Το θέμα είναι να μην έφτανε η κατάσταση σε αυτό το σημείο και όχι αν είναι λύση το ban , αυτό είναι και στην ευχέρεια του admin και τι κανόνες θέλει να έχει.
Το πράγμα πήγε επί προσωπικού και έγινε ότι έγινε .
Ban ξεban , δεν έπρεπε να πάει σε αυτό το σημείο.
Και εγώ έχω διαφωνήσει με τον admin , πολλές φορές ? και ? 
Όπως και με οποιονδήποτε άλλον.
Άλλες φορές επιλέγω να ακολουθήσω άλλες όχι , όπως έχει δικαίωμα ο καθένας μας .
Η πορεία όμως πάντα δείχνει αν κάποιος έχει δίκιο και γιατί επιμένει σε κάποια πράγματα.
Τώρα αν κάποιος δεν θέλει να ακούει και θίγεται , ας κάνει ότι τον ευχαριστεί.
Το ξεφτυλίσαμε το θέμα και προσωπικά ζητώ συγνώμη.
Δεν θα ασχοληθώ περαιτέρω με αυτά , πάμε παρακάτω , έχουμε πολλά ενδιαφέροντα πράγματα στο χόμπυ να ζήσουμε .
Apostolis
Apostolis
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 480
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Καρδίτσα

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! - Σελίδα 2 Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 18:15:48
Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου και να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, ούτε εγώ προσυπογράφω κάποιους χαρακτηρισμούς του Κώστα για παλιά μέλη του φόρουμ που είτε αποχώρησαν, είτε διαγράφηκαν.

Πώς θα μπορούσα άλλωστε, αφού με τα παιδιά αυτά ούτε έχω προηγούμενα, ούτε γνωριζόμαστε προσωπικά...

Προσπάθησα και προσπαθώ μέσα από τα μηνύματά μου να είμαι ενωτικός, γιατί πιστεύω ότι η διάσπαση και οι αστείοι πολλές φορές τσακωμοί, μόνο κακό κάνουν στο χόμπι μας.

Δυστυχώς, θα μείνω με την προσπάθεια απ' ότι φαίνεται...
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! - Σελίδα 2 Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 18:28:06
Apostolis έγραψε:Για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου και να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις, ούτε εγώ προσυπογράφω κάποιους χαρακτηρισμούς του Κώστα για παλιά μέλη του φόρουμ που είτε αποχώρησαν, είτε διαγράφηκαν.

Πώς θα μπορούσα άλλωστε, αφού με τα παιδιά αυτά ούτε έχω προηγούμενα, ούτε γνωριζόμαστε προσωπικά...

Προσπάθησα και προσπαθώ μέσα από τα μηνύματά μου να είμαι ενωτικός, γιατί πιστεύω ότι η διάσπαση και οι αστείοι πολλές φορές τσακωμοί, μόνο κακό κάνουν στο χόμπι μας.

Δυστυχώς, θα μείνω με την προσπάθεια απ' ότι φαίνεται...



Πάντα πρεπει να προσπαθεί κανεις από την στιγμή που βρίσκει μια σχετική ανταπόκριση.Ο χρόνος ειναι ο
καλύτερος κριτής λένε και αν το πρόσεξες κριθηκαμε....
naias
naias
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 86
Ημερομηνία εγγραφής : 06/01/2012
Ηλικία : 45
Τόπος : Κορυδαλλός
http://www.paxoulos.blogspot.com

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! - Σελίδα 2 Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 21:02:57
Με απλά λόγια...
Καλή συνέχεια !!!
4fun
4fun
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1529
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθηνα

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! - Σελίδα 2 Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 21:55:25
Προσωπικα δεν θελω να σχολιασω κατι πανω σε αυτα αλλα τελικα εχω μεινει με μια απορια..
To θεμα αυτο ανοιχτηκε για να ευχηθουμε στο MFG ή για να βρειτε καποιοι ευκαιρια να βγαλετε τη χολη σας πανω σε προσωπα που στο κατω κατω δεν μπορουν να απαντησουν?

Και ρωταω γιατι εντελως τυχαια δεν βλεπω απο κανεναν Mod,ουτε τον Admin να συμμαζευει την συζητηση που εχει ξεφυγει εντελως απο τον αρχικο τιτλο και εχει καταντησει ξεκατινιασμα.Μπραβο σε ολους μας.

τροφη για σκεψη...(ελπιζω να μην σας πεσει βαρια)  scratch
4fun
4fun
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1529
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθηνα

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! - Σελίδα 2 Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 22:03:41
Kαι κατι τελευταιο μιας που ειπα 2 πραγματα.
Οταν bannareis καποιον χρηστη/ες μετα δεν αφιερωνεις 3 σελιδες με σχολια και κοσμιτικα επιθετα για παρτη του.
Προσωπικα το θεωρω ανηθικο.
Οταν bannareis καποιον απλα τον αγνοεις και συνεχιζεις την πορεια σου.
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! - Σελίδα 2 Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 23:31:05
agreeagreeagreeagreeagreechearschears
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! - Σελίδα 2 Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τετ 26 Ιουν - 9:51:42
Τα γεννεθλια του φορουμ περασαν, του ευχηθηκαμε και θα του ξανα ευχηθουμε και του χρονου και καθε χρονο.
Τωρα ασχολουμαστε με κατι αλλο.
Οσοι δεν το κατανοειτε κανετε μεγαλητερο κακο.
Οπως ειπα δεν ειναι κατι που απευθυνεται αμεσα στα μελη.
Κατα καποιο τροπο κανουμε λιγο το χαλασμενο τηλεφωνο, τα λεμε για να τα ακουνε οι απ'εξω (που εμεις τους βγαλαμε απ'εξω για να ηρεμησουμε και καλα καναμε).




Οι ''απ'εξω'' ενοχλουν εδω και καιρο, βαρεθηκα να με λενε ξερολα και αναξιο ατομα που καποτε ξεστραβωσα (και αυτο το ξερουνε και οι πετρες), γι'αυτο και ολη αυτη η χολη και ακομη δεν εχουνε δει τιποτα.
Η ανοχη εχει ορια, δεν θα ανεχτω λασπη απο παιδακια που αν δεν υπηρχα εγω σημερα δεν θα ειχανε ουτε ψαρια να δειξουνε γιατι εγω ετρεξα καποτε για τα μουτρα τους.
Ελεος και λιγο πατο στο βαρελι της αχαριστιας επιτελους.
Δεν θα τους ενοχλουσα ποτε αν προσεχανε λιγο τι λενε κατι ξιπασμενοι...
Αλλωστε οπως εχω ξανα πει, ο ανταγωνισμος ειναι υγεια και μας κανει ολους καλητερους.


Αλλα αυτο ειναι η καταντια του Monsterfishkeeping στην Ελλαδα, δεν υπαρχει η γνωση και η εμπειρια να υποστηριχτει κατι τετοιο και σαν να μην φτανει αυτο, να προσπαθει να βγει και απο πανω απο ολους και απο ολα.
Δεν θα περασει ομως, εισασταν και θα ειστε για παντα δευτερατζες.
Ενα ματσο κομπλεξικα ψωνια που το μονο που σας ενδιαφερει ειναι συνεχως να δειχνεστε.
Δεν εχετε καμια αγαπη για αυτο που κανετε και αυτο που δημιουργησατε ειναι προϊον μισους και ανταπαντησης.
Γι'αυτο ειναι καταδικασμενο να αποτυχει, γιατι δεν εχει τα απαιτουμενα στοιχεια να προχωρησει.
Τι να παριμενεις αλλωστε οταν η πρωτη επισημη ανακοινωση ειναι μια κατινια?
Και δεν κυρηξα εγω κανεναν πολεμο, ο πολεμος ηρθε στο κατωφλι μας...ακομη μια φορα, εμεις αμυνα παιζουμε αλλα με το δικο μας στυλ, αυτο που μας αρμοζει.
Επισης να θυμαστε οτι και εμεις παρεακι ειμασταν και μαλιστα γαματο, αλλα καποιοι με τη χολη τους που ξαφνικα την ειδαν καλητεροι το χαλασαν.
Αργα η γρηγορα θα χαλασει και το δικο τους παρεακι σιγουρα....

Ξερω οτι τα μελη εδω δεν τα αφορα ολο αυτο αλλα ολα τα πραγματα εχουνε ορια.
Δεν χρησιμοποιησα ατυχεις ορους και λεξεις στο αρχικο μου ποστ, επεσα μεσα σε ολα και φανηκε αμεσα απο το ποσο ''ετσουξε''...η απαντηση δεν αργησε να ερθει...

Οσων αφορα τον χρονο που θα μας κρινει, 3 χρονια κλεισαμε και ειμαστε ακομα εδω, ορθιοι, δυνατοι και μπροστα οπως ειμασταν παντα.
Δεν κλεισαμε, δεν πεσαμε ουτε βαλαμε λουκετο αν και καποιοι θα το θελανε.
Μπορουμε να συνεχισουμε και συνεχιζουμε με οποιον ειναι μαζι μας και δεν εχει βλεψεις οτι μπορει να κανει το ιδιο και να το κανει και καλητερα....
Αλλωστε οπως προειπατε, ουδης αναντικαταστατος.
Παντα αντιξοες συνθηκες περναγαμε και πρεπει να το καταπιουμε, παντα θα τις περναμε...
Οσοι φυγουν, οσοι ερθουν και οσα φορα κι αν φτιαχτουν.
Αδεια θα ειναι για παντα.
Οσο υπαρχει MFG ομως, θα υπαρχει και Monsterfishkeeping στην Ελλαδα.

Και οσοι θελετε να απαντατε και να εχετε αποψη τουλαχιστων φροντιστε να ειστε ενημεροι των γεγονοτων αλλιως μην μπαινετε στον κοπο καν.


Το θεμα δεν θα μηνει ανοιχτο για πολυ ακομη, εχω και αλλους τροπους να απανταω, και οσους δεν τους αφορα καλητερα να το προσπερασουν και συγνωμη για την αναστατωση... Exclamation
dimitrios
dimitrios
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 324
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
Ηλικία : 47

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! - Σελίδα 2 Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Πεμ 27 Ιουν - 1:22:31
Xρονια πολλα και καλα στο MFG,που 3 χρονια δειχνει με ζηλο μια διαφορετικη αποψη για τα ενυδρεια μας.Μακαρι στις αντιξοες μερες να συνεχισουν να τρεχοιυν πολλα(και μεγαλα) ενυδρεια,ωστε να αντλουν πληροφοριες απο εδω.Ενα μπραβο σε οσους συμβαλουν στην λειτουργια του φορουμ,ως παλιος μοντ για χρονια σε αλλο φορουμ,γνωριζω ποση δουλεια-ταλαιπωρια υπαρχει πολλες φορες,που υπερβαινει σαφως την απλη απαντηση σε ενυδρειακα θεματα.Καλη συνεχεια λοιπον,ας σταθουμε στο πραγματικο περιεχομενο των ενυδρειων μας. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης