Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!
Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Το φορουμ λειτουργει πλεων ως βιβλιοθηκη πληροφοριων χωρις δυνατοτητα νεας συζητησης.Ευχαριστουμε για την συμμετοχη σας και την στηριξη σας ολα αυτα τα χρονια.
Αναζήτηση
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
Καλησπέρα στην ομάδα Κυρ 5 Μαρ - 15:58:24dimitris
ΕΥΧΕΣΔευ 2 Ιαν - 0:16:41angelos7577
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Σαβ 31 Δεκ - 17:21:13Channa7
Ενυδρειο 750λτΠεμ 29 Δεκ - 23:55:21Kostas
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΚυρ 25 Δεκ - 12:31:57alekos
Χρόνια πολλά στο Νίκο Τετ 7 Δεκ - 21:30:06xostel77
Τιμές προϊόντωνΠεμ 17 Νοε - 18:04:52Kostas
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣΠαρ 14 Οκτ - 22:15:28xostel77
Enydreio 1300litraΤρι 13 Σεπ - 10:35:31kostasgold
Χρόνια Πολλά στους Γιωργηδες Δευ 2 Μάης - 22:41:14xostel77
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑΤετ 27 Απρ - 16:16:35Channa7
Για χαρά σας χομπιστεςΤετ 20 Απρ - 18:27:53amazonios
Αλλαγή διεύθυνσης του ForumΠαρ 15 Απρ - 9:12:55Kostas
Καλό ΜήναΠαρ 1 Απρ - 22:08:51Giannhs ray
Εκπληκτικό ενυδρείοΤετ 30 Μαρ - 22:06:57Kostas
Ομαδα ''The Keeper''Κυρ 20 Μαρ - 21:48:30beast 2
Χρόνια πολλα.Κυρ 13 Μαρ - 22:04:39Kostas
Καλησπέρα σε όλους ! Τετ 9 Μαρ - 18:52:59xostel77
Προτεινομενες συνδεσεις:

Πήγαινε κάτω
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Παρ 21 Ιουν - 22:55:26
party



Ποιος το περιμενε?
Κι ομως....ειναι αληθεια!


Ευχομαστε στο αγαπημενο μας φορουμ να τα εκατοστησει και να ειναι για πολλα χρονια ακομη εδω να μαθαινει σε ολους τον απιστευτο κοσμο του χομπυ μας!


Χρονια πολλα σε ολους τους τερατολαγνους φιλους που μας δδιαβαζουν και μας τιμουνε εδω και χρονια με την παρουσια τους, να ειστε ολοι καλα και οτι καλητερο για το μεελλων!


Οσα χρονια και αν περασουν, οσοι αντιζηλοι και να υπαρξουν, οσα φορα κι αν φτιαχτουν σαν αντιδραση, το MFG θα ειναι ενα και δεν αλλαζει!
Γιατι δημιουργηθηκε απο μεγαλη αγαπη, παθος και ερωτα και αυτα ειναι τα ομορφοτερα πραγματα που υπαρχουν στη γη!!!


Μιλωντας λιγο μεταφορικα, θα ηθελανα ξερετε οτι το φορουμ ειναι το ''μαντρι'' και οι χρηστες του τα ''προβατα'' (με την καλη ενοια φυσικα).
Ο ''βοσκος'' τα κραταει ολα υπο ελενχο, αλλα αν καποιο ΠΡΟΒΑΤΟ (με την κακη ενοια) αποφασισει να πηδηξει το φραχτη και να φυγει απο το μαντρι, θα το φαει ο κακος ο λυκος......!!


Αυτο για οσους νομιζουν οτι δεν εχουνε αναγκη κανεναν.
Εχουμε αναγκη ολοι ο εννας τον αλλον.
Ολοι μαζι ειμαστε πιο δυνατοι.
Οποιος αναντιωθηκε στους πολλους, ηταν καταδικασμενος να αποτυχει πριν καν ξεκινησει..........
Περαστικα του λοιπον!






ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

party
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Παρ 21 Ιουν - 23:44:06
Χρόνια μας πολλα  και στα εκατό με το καλο. Καλή συνεχεια σε όλους μας.
chearschearschears

killkillkill
Apostolis
Apostolis
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 480
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Καρδίτσα

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Σαβ 22 Ιουν - 1:42:58
Χρόνια πολλά στο MFG! party

Με την ευκαιρία των τρίτων γενεθλίων του φόρουμ και του μηνύματος του Κώστα, θα ήθελα να γράψω και εγώ, όσο συνοπτικά γίνεται, την άποψή μου.

Καλώς ή κακώς, το monsterfishkeeping δεν είναι για όλους, γιατί απαιτεί μεράκι, γνώσεις, εγρήγορση, αφοσίωση και ενίοτε αρκετά χρήματα και χώρο για μεγάλα ενυδρεία.
Οπότε, σε συνδυασμό με τις όλο και πιο άδειες τσέπες των περισσότερων, το κοινό που απευθύνεται ο συγκεκριμένος κλάδος του hobby, δεν είναι πολύ μεγάλο.

Έτσι, θεωρώ ότι δεν υπάρχουν περιθώρια για αντιπαλότητες, ψευτοεγωισμούς και αντιδραστικές ή διασπαστικές κινήσεις...
Πρέπει όλα τα μέλη να εστιάζουν στην ουσία, δηλαδή στα ενυδρεία και τα ψάρια που αυτά φιλοξενούν, χωρίς προσβολές, αχαριστία και πισώπλατα χτυπήματα, που οδηγούν σε δυσάρεστες καταστάσεις.
Εξ' άλλου, παρόλα τα emoticons, ο γραπτός λόγος συχνά παρεξηγείται και δημιουργούνται καταστάσεις που πρόσωπο με πρόσωπο θα λυνόταν σε δευτερόλεπτα.

Εγώ προσωπικά σαν Αποστόλης, θα ήθελα να ξαναδώ στο φόρουμ κάποια μέλη που πρόσφεραν πολλά, αλλά πλέον, για διάφορους λόγους, δε συμμετέχουν.
Ξεπερνώντας παλιές παρεξηγήσεις δε δείχνει κάποιος αδυναμία, αλλά ωριμότητα και ας μην ξεχνάμε ότι εν τη ενώσει η ισχύς.

Όσοι διαφωνούν ας τραβήξουν το δικό τους δρόμο, αλλά είναι βέβαιο ότι δεν αρμόζει στα ιδιαίτερα και σπάνια ψάρια και στα μεγάλα ενυδρεία να παρουσιάζονται μαζί με μονομάχους και guppy ή να τα βλέπει μόνο ο ιδιοκτήτης τους και οι στενοί του φίλοι.

Το monsterfishkeeping στην Ελλάδα από αυτό το φόρουμ ξεκίνησε και εδώ θα συνεχιστεί!
Όσοι πιστοί προσέλθετε...

Συγνώμη αν σας κούρασα με τις αμπελοφιλοσοφίες μου! Smile

Χρόνια πολλά και πάλι! chears
Vasilis
Vasilis
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 623
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2013
Ηλικία : 42
Τόπος : Κερκυρα

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Σαβ 22 Ιουν - 7:52:48
Αν και νεο μελος, πραγματικα ελπιζω να τα εκατοστησει το φορουμ μας και ενα μεγαλο ευχαριστω
σε οσους το εχουν φτασει εδω που ειναι και φυσικα συνεχιζουν να το ανεβαζουν!  chears
avatar
vaslag7
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2010

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Σαβ 22 Ιουν - 8:54:17
Xρονια πολλα στο φορουμ και ευχομαι να συνεχισει να προσφερει ακομα περισσοτερα σε παλιους και νεους χομπιστες κατα τα αλλα συμφωνω με τον Αποστολη,η αλαζονεια και η επαρση μονο κακο κανουν
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Σαβ 22 Ιουν - 8:56:28
Χρόνια πολλά !!!! Συγχαρητήρια σε όσους στηρίζουν αυτή την προσπάθεια , παρά τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουμε και τις εκάστοτε ανούσιες αντιπαλότητες.
Μάθαμε πάρα πολλά πράγματα και βιώσαμε ανεπανάληπτες εμπειρίες στο forum αυτό , με τα τόσο ιδιαίτερα ψάρια που αγαπάμε και θαυμάζουμε και συνεχίζουμε ακάθεκτοι!!!!
Με το καλό η συνέχεια !!!Twisted Evil
4fun
4fun
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1529
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Ηλικία : 35
Τόπος : Αθηνα

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Σαβ 22 Ιουν - 17:48:17
Xρονια Πολλα MFG clap
alekos
alekos
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1100
Ημερομηνία εγγραφής : 04/03/2011
Ηλικία : 41
Τόπος : Παραλία Μαρκοπουλου-Ωρωπος

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Σαβ 22 Ιουν - 18:21:00
admin??δε θα κερασεις καμια μπυρα για το καλο...?θα τη περασεις στην μουγκα..?
χρονια πολλα και του χρονου ακομα δυνατοτεροι,οι λιγοι κανουν τη διαφορα!!!
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Σαβ 22 Ιουν - 19:06:21
Apostolis έγραψε:Χρόνια πολλά στο MFG! party

Με την ευκαιρία των τρίτων γενεθλίων του φόρουμ και του μηνύματος του Κώστα, θα ήθελα να γράψω και εγώ, όσο συνοπτικά γίνεται, την άποψή μου.

Καλώς ή κακώς, το monsterfishkeeping δεν είναι για όλους, γιατί απαιτεί μεράκι, γνώσεις, εγρήγορση, αφοσίωση και ενίοτε αρκετά χρήματα και χώρο για μεγάλα ενυδρεία.
Οπότε, σε συνδυασμό με τις όλο και πιο άδειες τσέπες των περισσότερων, το κοινό που απευθύνεται ο συγκεκριμένος κλάδος του hobby, δεν είναι πολύ μεγάλο.

Έτσι, θεωρώ ότι δεν υπάρχουν περιθώρια για αντιπαλότητες, ψευτοεγωισμούς και αντιδραστικές ή διασπαστικές κινήσεις...
Πρέπει όλα τα μέλη να εστιάζουν στην ουσία, δηλαδή στα ενυδρεία και τα ψάρια που αυτά φιλοξενούν, χωρίς προσβολές, αχαριστία και πισώπλατα χτυπήματα, που οδηγούν σε δυσάρεστες καταστάσεις.
Εξ' άλλου, παρόλα τα emoticons, ο γραπτός λόγος συχνά παρεξηγείται και δημιουργούνται καταστάσεις που πρόσωπο με πρόσωπο θα λυνόταν σε δευτερόλεπτα.

Εγώ προσωπικά σαν Αποστόλης, θα ήθελα να ξαναδώ στο φόρουμ κάποια μέλη που πρόσφεραν πολλά, αλλά πλέον, για διάφορους λόγους, δε συμμετέχουν.
Ξεπερνώντας παλιές παρεξηγήσεις δε δείχνει κάποιος αδυναμία, αλλά ωριμότητα και ας μην ξεχνάμε ότι εν τη ενώσει η ισχύς.

Όσοι διαφωνούν ας τραβήξουν το δικό τους δρόμο, αλλά είναι βέβαιο ότι δεν αρμόζει στα ιδιαίτερα και σπάνια ψάρια και στα μεγάλα ενυδρεία να παρουσιάζονται μαζί με μονομάχους και guppy ή να τα βλέπει μόνο ο ιδιοκτήτης τους και οι στενοί του φίλοι.

Το monsterfishkeeping στην Ελλάδα από αυτό το φόρουμ ξεκίνησε και εδώ θα συνεχιστεί!
Όσοι πιστοί προσέλθετε...


Συγνώμη αν σας κούρασα με τις αμπελοφιλοσοφίες μου! Smile

Χρόνια πολλά και πάλι! chears
Τα ειπες ολα εδω Αποστολε, δεν θα μπορουσα να τα πω καλητερα!
Και γενικοτερα τα ειπες ολα στο μηνυμα σου, εσυ επρεπε να ανοιξεις το θεμα!'
totalizer
totalizer
The Keeper
The Keeper
Αριθμός μηνυμάτων : 297
Ημερομηνία εγγραφής : 06/02/2011

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Κυρ 23 Ιουν - 23:49:30
Χρονια πολλα και απο την σειρα μου να τα κατοστησει το φορουμ μας και να ναι παντα δυνατο ωστε να δινει μοναδικες πληροφοριες αλλα και συγκινισεις με τα ιδιαιτερα και μοναδικα ψαρια που φιλοξενουμε!!
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Δευ 24 Ιουν - 11:01:35
alekos έγραψε:admin??δε θα κερασεις καμια μπυρα για το καλο...?θα τη περασεις στην μουγκα..?
χρονια πολλα και του χρονου ακομα δυνατοτεροι,οι λιγοι κανουν τη διαφορα!!!
Εσυ και εσεις γενικοτερα γιατι δεν κερνατε καμια μπυρα ρε ρεμαλια και περιμενετε παλι τον ''αντμιν''?! sos






Επι της ευκαιριας θα ηθελα να αναφερθω σε αυτους που τους εχουμε κλησει την πορτα στα μουτρα, αλλα αυτοι επιμενουνε να μας διαβαζουνε και δεν εχουνε ακομη καταλαβει ποσο μα ποσο γραμμενους τους εχουμε, και τολμανε και μας πιανουνε και στο στομα τους μετα τα οσα εχουνε κανει.

Ειστε ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ!
Σας ξεστραβωσαμε και θα σας ξεστραβωνουμε για παντα!
Δεν μπορειτε να κανετε τιποτα χωρις να υπαρχουμε εμεις για να συγκρινεστε μαζι μας.
Νομιζετε οτι εχετε καταφερει κατι, αλλα μια τελεια ''.'' εχει μεγαλητερη αξια!
Ενα ματσο χαληδες μαζεμενοι, οι περιθωριακοι ασχετοι που το παιζουνε φτασμενοι!!
Νησαφι πια.......ΝΟΥΜΕΡΑ!poor
avatar
vaslag7
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2010

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Δευ 24 Ιουν - 12:23:02
Συνηθως σε καυγαδες δεν ανακατευομαι,δεν γουσταρω ενα πραμα,δεν ξερω και ουτε με ενδιαφερει γιατι τσακωθηκατε,το εχω δει να συμβαινει ξανα και σε μεγαλυτερο βαθμο (gab-aquazone),πισωπλατα μαχαιρωματα,κατινιες,θαψιματα,κουτσομπολια,οτι κακια μπορει να φανταστει καποιος λεγεται απο ατομα για ατομα που επιναν καφε μαζι και βοηθουσε ο ενας τον αλλο.Ειναι τελικα στο dna του λαου μας αυτο δυστυχως,τελικα ο φθονος η αλαζονεια και η μικροπρεπεια παντα υπερτερει.Δεν συμφωνω με κανενα απο τους χαρακτηρισμους που ακουγονται και εδω και παραδιπλα,και οτι γραφω εδω τα εχω πει και σε προσωπικο επιπεδο σε καπιους αλλους,τελικα η ενοτητα και η αλληλοβοηθεια χομπιστων ισως ειναι ουτοπια και το αποτελεσμα ειναι κακο για το χομπι μας τελικα
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Δευ 24 Ιουν - 14:07:43
vaslag7 έγραψε:Συνηθως σε καυγαδες δεν ανακατευομαι,δεν γουσταρω ενα πραμα,δεν ξερω και ουτε με ενδιαφερει γιατι τσακωθηκατε,το εχω δει να συμβαινει ξανα και σε μεγαλυτερο βαθμο (gab-aquazone),πισωπλατα μαχαιρωματα,κατινιες,θαψιματα,κουτσομπολια,οτι κακια μπορει να φανταστει καποιος λεγεται απο ατομα για ατομα που επιναν καφε μαζι και βοηθουσε ο ενας τον αλλο.Ειναι τελικα στο dna του λαου μας αυτο δυστυχως,τελικα ο φθονος η αλαζονεια και η μικροπρεπεια παντα υπερτερει.Δεν συμφωνω με κανενα απο τους χαρακτηρισμους που ακουγονται και εδω και παραδιπλα,και οτι γραφω εδω τα εχω πει και σε προσωπικο επιπεδο σε καπιους αλλους,τελικα η ενοτητα και η αλληλοβοηθεια χομπιστων ισως ειναι ουτοπια και το αποτελεσμα ειναι κακο για το χομπι μας τελικα
Καλα τα λες εσυ αλλα δεν μπορεις να τα βαζεις ολα στο ιδιο τσουβαλι.
Υπαρχουν παντα οι επιτιθεμενοι και θα υπαρχουν παντα οι αμυνομενοι.
Και παντα ενα νομισμα θα εχει δυο πλευρες Βασιλη.

Απλα φτανει πια η λάσπη, η αχαριστια και το βρωμικο στομα καποιον κακομαθημενων και ανωριμων.
Ξυπνησαν και τα ρηχα πιατα και ζητανε σουπα......

Και ακομη κι αν δεν μας αρεσει, πρεπει να τους δηξουμε ποσο ρηχα πιατα ειναι κρατωντας αυτην την χαζη σταση της κατινιας.
Τι να πεις και για καποιους που σε ολοκληρο νεο φορουμ (στο οποιος εισαι και μελος), στην κατηγορια των ανακοινωσεων, το μονο θεμα που θα βρεις θα ειναι κατινια.....εμεις εχουμε και ενα επιπεδο να δειξουμε.....και κακως το ριχνουμε για τα μουτρα τους αλλα οπως ειπα, νησαφι.......
avatar
vaslag7
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2010

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Δευ 24 Ιουν - 17:15:32
Ειμαι μελος σε ολα τα ελληνικα φορουμ που ασχολουνται με το χομπι μας σεβομενος τους κανονες φιλοξενιας που θετει το καθε φορουμ απο αυτα,δεν ειδα εδω να υπαρχει κανονισμος που απαγορευει τη συμμετοχη σε αλλα φορουμ.Στο καθενα απο αυτα διατηρω το δικαιωμα της ελευθερης αποψης μου αρκει να μην προισβαλω την υποληψη κανενος αλλου μελους.Το οτι ασχοληθηκα με τη διαμαχη σας χωρις ουτε να ξερω αλλα ουτε και να θελω να μαθω τους λογους που ο ενας την λεει στον αλλο ηταν για να εκφρασω την πικρια μου για το ποσο μικροι ανθρωποι μπορουμε τελικα να γινουμε ασχετως αν εχουμε δικιο η αδικο. Οταν γραφτηκα εδω δεν ενιωσα οτι ειμαι προβατο ουτε οτι εχω τσοπανι ουτε να κινδυνευω απο κανενα λυκο,γραφτηκα για να αποκομισω γνωση και αν μπορω και εγω να προσφερω αυτη τη λιγη που εχω,ας αφησουμε λοιπον χαρακτηρισμους που δεν τιμουν κανενα και ας κοιταξουμε την καμπουρα μας και το χομπι μας
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Δευ 24 Ιουν - 17:33:15
vaslag7 έγραψε:Ειμαι μελος σε ολα τα ελληνικα φορουμ που ασχολουνται με το χομπι μας σεβομενος τους κανονες φιλοξενιας που θετει το καθε φορουμ απο αυτα,δεν ειδα εδω να υπαρχει κανονισμος που απαγορευει τη συμμετοχη σε αλλα φορουμ.Στο καθενα απο αυτα διατηρω το δικαιωμα της ελευθερης αποψης μου αρκει να μην προισβαλω την υποληψη κανενος αλλου μελους.Το οτι ασχοληθηκα με τη διαμαχη σας χωρις ουτε να ξερω αλλα ουτε και να θελω να μαθω τους λογους που ο ενας την λεει στον αλλο ηταν για να εκφρασω την πικρια μου για το ποσο μικροι ανθρωποι μπορουμε τελικα να γινουμε ασχετως αν εχουμε δικιο η αδικο. Οταν γραφτηκα εδω δεν ενιωσα οτι ειμαι προβατο ουτε οτι εχω τσοπανι ουτε να κινδυνευω απο κανενα λυκο,γραφτηκα για να αποκομισω γνωση και αν μπορω και εγω να προσφερω αυτη τη λιγη που εχω,ας αφησουμε λοιπον χαρακτηρισμους που δεν τιμουν κανενα και ας κοιταξουμε την καμπουρα μας και το χομπι μας

Έχεις απόλυτο δίκιο αλλά το δίκιο ειναι παρεξηγημένο, εχει να κάνει με το ποιος 
το λέει και ποιος το ακούει....
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Δευ 24 Ιουν - 17:34:11
vaslag7 έγραψε:Ειμαι μελος σε ολα τα ελληνικα φορουμ που ασχολουνται με το χομπι μας σεβομενος τους κανονες φιλοξενιας που θετει το καθε φορουμ απο αυτα,δεν ειδα εδω να υπαρχει κανονισμος που απαγορευει τη συμμετοχη σε αλλα φορουμ.Στο καθενα απο αυτα διατηρω το δικαιωμα της ελευθερης αποψης μου αρκει να μην προισβαλω την υποληψη κανενος αλλου μελους.Το οτι ασχοληθηκα με τη διαμαχη σας χωρις ουτε να ξερω αλλα ουτε και να θελω να μαθω τους λογους που ο ενας την λεει στον αλλο ηταν για να εκφρασω την πικρια μου για το ποσο μικροι ανθρωποι μπορουμε τελικα να γινουμε ασχετως αν εχουμε δικιο η αδικο. Οταν γραφτηκα εδω δεν ενιωσα οτι ειμαι προβατο ουτε οτι εχω τσοπανι ουτε να κινδυνευω απο κανενα λυκο,γραφτηκα για να αποκομισω γνωση και αν μπορω και εγω να προσφερω αυτη τη λιγη που εχω,ας αφησουμε λοιπον χαρακτηρισμους που δεν τιμουν κανενα και ας κοιταξουμε την καμπουρα μας και το χομπι μας
Μιλησα μεταφορικα Βασιλη.
Μακαρι να περνατε κι αλλα πραγματα τοσο σοβαρα οσο μια μεταφορικη προταση.
Δεν πειραζει αν δεν σας αρεσε, μπορει και να μην την καταλαβατε γιατι δεν εχετε ολα τα στοιχεια για να την καταλαβετε.
Αλλωστε, ΔΕΝ απευθυνοτανε σε εσας.....

Απο την αλλη καποιος σου εστειλε προσκλητηριο συμμετοχης, και σε εσενα και σε πολλους αλλους.
Αλλιως δεν θα γνωριζατε τιποτα οσο κι αν το ψαχνατε.
Και το πιο απαραδεκτο θα ειναι να εχει γινει με πμ απο εδω περα μεσα.
Και επειδη δεν μασαμε κουτοχορτο και ξερουμε τι εστι φορουμ μιας και δεν ειμαστε πια παιδακια και τα τρωμε εδω και χρονια, θα μου επιτρεψεις να εχω τις υπονοιες μου και να τα χωνω σε φαντασματα και ανυπαρκτους στην κυριολεξια.
Θα κοιταξω την καμπυρα μου αν την κοιταξει πρωτος κανενας αλλος λοιπον....

Επισης ελπιζω να σε εχω καληψει σε ολα μεχρι στιγμης και να αναφερω πως τα χωσιματα δεν απαιτουν και απαντησεις...τα λεω απλα για να υπαρχουνε και να τα βλεπουνε αυτοι για τους οποιους απευθυνονται οι οποιοι ξερουνε αυτοι οι τιποτενιοι ποιοι ειναι και δεν ειναι καν μελη....
avatar
vaslag7
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2010

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Δευ 24 Ιουν - 17:47:22
Δεν θα επεκταθω αλλο μεγαλα παιδια ειμαστε ας πραξει καθενας οπως καταλαβαινει,για την ιστορια μονο θα πω οτι δεν μου εγινε προσκληση απο εδω μεσα για το αλλο φορουμ,καλες αλλαγες(νερου)
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Δευ 24 Ιουν - 17:53:06
Τι να πω, μαλλων δουλευομαστε.
Η αποφασισες να γκουγκλαρεις μια-μια λεξουλες, η καπου το ειδες, η εχεις περασει απο το μαντειο των Δελφων.
Δεν εξηγειται αλλιως αλλα οπως και να εχει εληξε...
avatar
vaslag7
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 261
Ημερομηνία εγγραφής : 27/12/2010

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Δευ 24 Ιουν - 18:31:48
Κωστα υπαρχουν και αλλα φορουμ
Apostolis
Apostolis
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 480
Ημερομηνία εγγραφής : 29/12/2012
Ηλικία : 51
Τόπος : Καρδίτσα

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 0:06:01
Τα πράγματα είναι απλά Βασίλη και τα αναλύσαμε προηγουμένως.

Κι εγώ διαφωνώ με τις λέξεις βοσκός, πρόβατα και μαντρί που χρησιμοποίησε αρχικά ο Κώστας, γιατί εύκολα μπορούν να παρεξηγηθούν, δίνοντας παράλληλα τροφή για κακόβουλα σχόλια σε ανθρώπους που ψάχνουν να πιαστούν από κάπου...

Κανείς δε θεωρεί τα μέλη πρόβατα και τον εαυτό του τσοπάνη!
Ούτε απαγορεύεται η συμμετοχή σε άλλα φόρα, ήμαρτον!

Επαναλαμβάνω ότι ο γραπτός λόγος είναι εύκολο να παρεξηγηθεί.
Επίσης, τσακωμοί παντού συμβαίνουν, είναι στη φύση του ανθρώπου.
Η μαγκιά όμως είναι να προχωράς παρακάτω για το κοινό καλό, που, σε ένα φόρουμ σαν αυτό, δεν είναι άλλο από την εξέλιξη του χόμπι μας.

Οι ουσία του θέματος, και πιστεύω ότι αυτό ήθελε να αναδείξει ο Κώστας, είναι ότι διασπαστικές κινήσεις δεν έχουν περιθώρια επιτυχίας...
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 1:25:37
Καταρχήν δεν χρειάζεται να ασχολούμαστε άλλο με αυτούς που θέλουν το κακό του φόρουμ , που δεν λένε να καταλάβουν κάποια πράγματα , που με τον τρόπο τους προσπαθούν να ικανοποιήσουν τον εγωισμό τους και να δειχτούν , που αποδεδειγμένα έχουν σκοπιμότητα και έκαναν ότι έκαναν.
Ξέρουν ποιοι είναι , στο καλό και να μας γράφουν........
Διαφωνίες πάντα θα υπάρχουν , αν είναι δυνατόν να συμφωνούμε πάντα σε όλα , δεν γίνεται , το θέμα είναι να μην χάνουμε την ουσία και μέσα από αυτό να γινόμαστε ακόμα καλύτεροι και να πάμε το συγκεκριμένο χόμπυ που αγαπάμε τόσο πολύ παραπέρα.
Στο φινάλε ο καθένας κινείται και αποφασίζει για τον εαυτό του , ότι και να λέμε οι υπόλοιποι , όμως πρέπει όλοι να δεχόμαστε συμβουλές , γνώμες , όπως και να τις προσφέρουμε .
Ναι ο γραπτός λόγος παρεξηγείται , ναι περνάμε μεγάλα ζόρια στην κοινωνία που ζούμε , κυρίως γιατί κάποιοι θέλουν να μας έχουν έτσι και δεν λέμε να το καταλάβουμε.
Τα πράγματα είναι απλά , το mfg υπάρχει για έναν και μόνο λόγο , για να μάθουμε περισσότερα πράγματα και να εξελιχθούμε με την ενασχόληση τόσο ιδιαίτερων και απαιτητικών ψαριών .
Πολλοί ανοίγουν φόρουμ , για να νομίζουν ότι κάτι κάνουν , για να κάνουν τις κλίκες τους , για να προωθήσουν συγκεκριμένα μαγαζιά και στο φινάλε για να επωφεληθούν οι ίδιοι μέσα από αυτό , κάτι το οποίο με βρίσκει εντελώς αντίθετο , αλλά δυστυχώς , εξακολουθεί να γίνεται .
Ε λοιπόν εδώ , δεν είναι έτσι .
Εδώ δεν δεχόμαστε σκοπιμότητες και εγωισμούς .
Εδώ , μοιραζόμαστε εμπειρίες , γνώσεις , κρίνουμε και κρινόμαστε με μοναδικό στόχο , το όσο δυνατόν καλύτερο monsterfishkeeping!!!
Συνεπώς , πρέπει να ξέρουμε τι λέμε και όχι ασυναρτησίες γύρω από το χόμπυ , που έχουν ειπωθεί κατά κόρον στο παρελθόν .
Χρόνια πολλά και πάλι και ας ασχολούμαστε με την ουσία των πραγμάτων , μόνο κερδισμένοι μπορούμε να βγούμε μέσα από αυτό.
thumbsup
avatar
xostel77
Banned
Banned
Αριθμός μηνυμάτων : 2707
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2012
Ηλικία : 46
Τόπος : Ηράκλειο Κρήτης
https://www.facebook.com/nikos.manousakismariastavroulaki?ref=tn

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 13:14:24
Αγγελε εσύ ιδικά εισαι ένα πολύ παλιό μέλος και γνωρίζεις πολλα για το χομπυ. Ξέρεις από πρώτο χέρι 
πόση δουλεια χρειάστηκε για να στηθεί αυτο το πολύ καλο φόρουμ. Επίσης ξερεις πόσα πολλα καλά
μέλη δούλεψαν για να έχουμε αυτο το αποτέλεσμα.Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει παντα να φταίνε αυτοί που εχουν διωχθεί από το φόρουμ. Εγώ ξέρω ότι ολοι όσοι βοήθησαν αυτο το φόρουμ να γίνει
μοναδικό τους έχουμε διώξει για να το παίζουμε εμεις τώρα μαγκες και καλύτεροι....Εγώ θελω να μου πει κάποιος πως  θα ηταν αυτο το φόρουμ αν δεν ειχαν βοηθήσει ολοι αυτοί που ξαφνικά έγιναν οι άλλοι.........
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 13:47:24
Νίκο , το πρώτο που γνωρίζω είναι ότι εδώ μέσα πραγματικά ξεστραβωθήκαμε , δεν είχαμε ιδέα για τα ψάρια που ασχολούμαστε τώρα και αυτό είναι κάτι που δεν πρέπει να ξεχνάει κανένας , είτε επαγγελματίας , είτε χομπίστας.
Δυστυχώς όμως κάποιοι το ξέχασαν , αυτό είναι το βασικό και όχι ποιος φταίει , εγώ σου λέω φταίνε όλοι και εμείς και όσοι έφυγαν , άλλος περισσότερο άλλος λιγότερο , αν και εγώ πιστεύω πως περισσότερο φταίνει όσοι έφυγαν ή αποκλείστηκαν , και ?
Κατά τη γνώμη μου , η αρχή του προβλήματος είναι μία , η νοοτροπία που επικρατεί .
Αυτό είναι το πιο σοβαρό και για αυτό έχουμε τα κρούσματα αυτά , όχι μόνο εδώ , όχι μόνο στο χόμπυ μας αλλά παντού στην Ελλάδα , εδώ και πάρα πολύ καιρό.
Επικρατούν αχαριστία , εγωισμός , ξεροκεφαλιά , πείσμα , μόλις μάθουμε κάτι αμέσως νιώθουμε ότι είμαστε γνώστες , δεν δεχόμαστε κριτική από ένα σημείο και μετά και ο καθένας νομίζει ότι κάτι κάνει.Συγνώμη αλλά έτσι μόνο βήματα προς τα πίσω θα κάνουμε.
Και το άλλο είναι η σκοπιμότητα , που δεν το έχουν όλοι , αλλά ναι κάποιοι το έχουν.
Και το βλέπεις αυτό συμβαίνει και σε άλλα φόρουμ και ειδικά τώρα που περνάμε όλοι ζόρια , ο καθένας κοιτάει πως θα πιαστεί , ωφεληθεί και οικονομήσει , με όποιο κόστος.
Ναι έχουν προσφέρει αρκετά μέλη που δεν είναι πια εδώ και εγώ προσωπικά θα τους ήθελα εδώ , χωρίς να έχουν γίνει όλα αυτά , που προσωπικά θεωρώ ανούσια και παιδαριώδη.
Δεν έχουν σε καμία περίπτωση διωχτεί για να το παίζουμε εμείς μάγκες , δεν συμφωνώ.
Ουδείς αναντικατάστατος φίλε μου , το θέμα είναι όλοι να είμαστε ενωμένοι , αυτό είναι η ουσία και μόνο έτσι θα πάμε μπροστά και όχι μαγκιές , ειρωνίες , πείσματα και αντιζηλίες , αν είναι δυνατόν.
Εδώ και καιρό , μιλάω και βλέπω πως συμπεριφέρονται στο εξωτερικό , είτε σε forums είτε απλά σε σελίδες στο facebook , ε λοιπόν τη νοοτροπία που έχουμε εμείς δεν την έχουν έξω.
Ο καθένας λέει τη γνώμη του , βάζει όρια , και υπάρχει υποστήριξη και αλληλοβοήθεια.
Εδώ δεν υπάρχει αυτό σε πολύ μεγάλο ποσοστό.
Κλασσική νοοτροπία Έλληνα γνώστη , όπως συμβαίνει χρόνια.
Ανοίγει κάποιος δουλειά και μετά από λίγο ένας άλλος ανοίγει δίπλα ίδια δουλειά και σου λέει ποιος είσαι εσύ , σιγά και εγώ μπορώ να το κάνω.
Για αυτό και κλείνουν όλα ένα ένα.
Έχεις δει πόσα eshops υπάρχουν στην Ελλάδα ? Ο μύθος......
Ούτε Αμερική ή Γερμανία να ήμασταν.
Και δεν θα εμφανιστεί αυτό το κρούσμα σε φόρουμ?
Σου λέει ο άλλος , σιγά μωρέ ποιος είναι ο τάδε Keeper , μπορώ να γίνω καλύτερος , λες και θα κερδίσουμε κάποιο βραβείο ή θα πάρουμε υποτροφία.....
Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο , απλά.
Ας ανοίξουμε λοιπόν όλοι από ένα παρείστικο φόρουμ , με τα φιλαράκια μας και με τις άκρες μας να δω τι θα καταλάβουμε στο φινάλε.
Δεν υπάρχει πραγματικά.
Αλλά εδώ δεν έχουμε μάθει να ακούμε , να δεχόμαστε κριτική , να υπομένουμε και μέσα από αυτά να γινόμαστε καλύτεροι , αλλά εγωισμός σε όλο του το μεγαλείο.
Δεν γίνεται έτσι προκοπή......
angelos7577
angelos7577
L.F.S.
L.F.S.
Αριθμός μηνυμάτων : 2484
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2010
Ηλικία : 47
Τόπος : ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
http://www.petfish.gr

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 13:58:01
Και ξέχασα να αναφέρω ότι παρόμοια τραβάω και εγώ με τα ξύλινα ενυδρεία , τρελή αμφισβήτηση , ξέρουν οι περισσότεροι αμέσως να κρίνουν και να βγάλουν κάτι άχρηστο , χωρίς καν να το έχουν δει από κοντά , παρόλο που λέω ελάτε από κοντά να δείτε και η πάροδος του χρόνου με επιβεβαιώνει.
Ξύλινο ενυδρείο ? Σιγά το κάνω και μόνος μου , ποιος είσαι εσύ που εμφανίστηκες ξαφνικά και κάνεις τέτοιες κατασκευές ?
Ε κάντο μόνος σου ρε μεγάλε , ήμαρτον , εδώ μου ζητάνε ενυδρεία από εξωτερικό , που ούτε καν με ξέρουν , μόνο μέσω internet και εδώ ακούω για τσουνάμια , φέρετρα , θα ανοίξει , θα κάνει , λες και έχουν μεγαλύτερη εμπειρία με τέτοιες κατασκευές.
Κοιτάνε οι ξένοι τα ενυδρεία που έχουμε κάνει στο φόρουμ και μένουν μαλάκες και με ρωτάνε πως το έκανες , είτε εγώ ή κάποιος άλλος.
Αυτή είναι η νοοτροπία εδώ Νίκο , δυστυχώς , έχουμε τρομερή δυναμική αλλά καταστρέφουμε τα πάντα με τον εγωισμό μας.
Είμαστε άξιοι της μοίρας μας......
Crazy_Beaver
Crazy_Beaver
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1898
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2010
Ηλικία : 38

3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! ! Empty Απ: 3 ΧΡΟΝΙΑ MFG! ! ! ! !

Τρι 25 Ιουν - 14:14:56
Χρόνια πολλά και καλά

Δυστυχώς δεν μπορώ να ταυτιστώ με τους χαρακτηρισμούς αλλά ούτε με τα αμνοερίφια.

Από την άλλη είναι στην ευχέρεια του καθενός που διαχειρίζεται τον  χώρο του να του δώσει ότι χροιά θέλει!

Φυσικά αυτό δεν έχει καμία σχέση με τις πληροφορίες που μπορεί να αντλήσει κάποιος από αυτόν εδώ τον χώρο, και αυτές είναι πολλές  αλλά ως μέλος θα ήθελα να διατηρήσω την ελευθερία της άποψής μου και να πω ότι δεν προσυπογράφω


Καλά μυαλά σε όλους μας
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης