Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!
Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Το φορουμ λειτουργει πλεων ως βιβλιοθηκη πληροφοριων χωρις δυνατοτητα νεας συζητησης.Ευχαριστουμε για την συμμετοχη σας και την στηριξη σας ολα αυτα τα χρονια.
Αναζήτηση
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
Καλησπέρα στην ομάδα Κυρ 5 Μαρ - 15:58:24dimitris
ΕΥΧΕΣΔευ 2 Ιαν - 0:16:41angelos7577
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Σαβ 31 Δεκ - 17:21:13Channa7
Ενυδρειο 750λτΠεμ 29 Δεκ - 23:55:21Kostas
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΚυρ 25 Δεκ - 12:31:57alekos
Χρόνια πολλά στο Νίκο Τετ 7 Δεκ - 21:30:06xostel77
Τιμές προϊόντωνΠεμ 17 Νοε - 18:04:52Kostas
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣΠαρ 14 Οκτ - 22:15:28xostel77
Enydreio 1300litraΤρι 13 Σεπ - 10:35:31kostasgold
Χρόνια Πολλά στους Γιωργηδες Δευ 2 Μάης - 22:41:14xostel77
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑΤετ 27 Απρ - 16:16:35Channa7
Για χαρά σας χομπιστεςΤετ 20 Απρ - 18:27:53amazonios
Αλλαγή διεύθυνσης του ForumΠαρ 15 Απρ - 9:12:55Kostas
Καλό ΜήναΠαρ 1 Απρ - 22:08:51Giannhs ray
Εκπληκτικό ενυδρείοΤετ 30 Μαρ - 22:06:57Kostas
Ομαδα ''The Keeper''Κυρ 20 Μαρ - 21:48:30beast 2
Χρόνια πολλα.Κυρ 13 Μαρ - 22:04:39Kostas
Καλησπέρα σε όλους ! Τετ 9 Μαρ - 18:52:59xostel77
Προτεινομενες συνδεσεις:

Πήγαινε κάτω
Loukas Zitanita
Loukas Zitanita
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 09/11/2011

για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια  - Σελίδα 2 Empty Απ: για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια

Κυρ 13 Νοε - 17:27:36
λοιπόν τα "λαθιμου" δεν είναι *****, δεν είναι από το facebook και τα greeklish και αν είναι να με "καροηδεβετε" που δεν μπορώ να γράψω σωστά η ανοίξτε κάποιο πρόγραμμα να με ακούτε η αν "παρεξιχιστε" από τα ορθογραφικά μου "παρεξιχιθιτε" και ** ****** και αν είναι αυτό χιούμορ μάλλον θα είσαι από αυτούς τους ******* που κοροϊδεύουν τους αναπηρους σωματικά και νοητικά λες και δεν είναι άνθρωποι θα ήθελα να ήξερα τι θα έκανες αν είχες και εσύ κάποιο πρόβλημα

Υ.Γ Κώστα σε ευχάριστο πολύ για την υποστήριξη

* EDIT
Bo
Bo
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1880
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011
Ηλικία : 43
Τόπος : χαλαστρα θεσσαλονικης
http://fabuloustimes.gr

για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια  - Σελίδα 2 Empty Απ: για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια

Κυρ 13 Νοε - 18:26:30
εγω λεω να ριξεις λιγο τους τονους,γιατι δε σε εβρισε κανενας,τα ιντερνετικα νταϊλικια ειναι ξεπερασμενα!
Loukas Zitanita
Loukas Zitanita
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 09/11/2011

για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια  - Σελίδα 2 Empty Απ: για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια

Κυρ 13 Νοε - 18:48:37
ΔΕΝ ΝΟΜΊΖΩ ΝΑ ΦΈΡΟΜΑΙ Παράξενα ΕΊΝΑΙ ΠΟΛΎ ΧΕΙΡΌΤΕΡΑ ΝΑ ΚΟΡΟΪΔΕΎΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΜΑΖΊ ΜΕ ΜΙΑ ΟΜΔΑ ΑΤΌΜΩΝ ΠΟΥ ΈΧΟΥΝ ΈΝΑ ΠΟΛΎ ΣΟΒΑΡΌ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΑΠΌ ΤΟ ΝΑ ΒΡΊΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΦΈΡΕΤΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΣΕ ΜΕΙΟΝΌΤΗΤΕΣ ΌΠΩΣ ΕΊΝΑΙ ΟΙ ΔΙΣΛΕΚΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΊΜΑΙ ΣΕ ΑΥΤΌ ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΚΣΟ ΝΤΑΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑ8Ο ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΓΟΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΒΟΗ8ΑΝΕ ΟΠΟΣ ΒΟΗ8ΙΣΕ Ο ΚΟΣΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΣΤΙΛΕ ΜΕ ΚΟΡΟΗΔΕΒΟΘΝΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΚΑΝΟ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟ ΣΤΑ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚ’ ΤΟΥΣ ΣΧΟΛΕΙΑ
ΑΠΌ ΠΟΤΕ ΕΊΝΑΙ ΝΤΑΉΣ ΚAΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΑΝΤΙΔΡA ΣΕ ΑΥΤΟΎΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΦΕΡΙΝΤΈ ΛΕΣ ΚΑΙ ΖΟΎΜΕ ΣΤΟΝ ΜΕΣΑΊΩΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Ορθογραφικά ΕΊΝΑΙ Κ’ΤΙ ΚΑΚΌ (ΓΙΑ "ΑΠΟΒΑΛΤΕΤΑ" ΑΥΤ’ ΑΠΌ ΤΟΝ "ΜΙΑΛΟΣΑΣ" ΓΙΑΤΊ ΈΧΟΥΜΕ 2011-12
avatar
seven77
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 548
Ημερομηνία εγγραφής : 21/09/2010

για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια  - Σελίδα 2 Empty Απ: για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια

Κυρ 13 Νοε - 19:09:50
ας λήξει το θέμα εδώ ας μιλήσουμε για ψάρια!!!
Loukas Zitanita
Loukas Zitanita
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 09/11/2011

για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια  - Σελίδα 2 Empty Απ: για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια

Κυρ 13 Νοε - 22:17:53
φιλε seven είσαι πολύ μεγάλος μάγκας και με πρόλαβες ας σταματήσουμε τους "χαζοτσακομους" και να μιλήσομε για [color=red]ψαρια[/color]
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια  - Σελίδα 2 Empty Απ: για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια

Κυρ 13 Νοε - 22:42:57
Ακομα βλεπω το θεμα συνεχιζεται και περνει διαστασεις, κριμα...και πιο κριμα που καποιοι ειδικα εχουνε πιο πολλα να γραψουνε στο φορουμ για κουτσομπολιο παρα για ενυδρεια και ψαρια...ναι Crazy_Beaver, εγω δεν κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου, σε εσενα αναφερομαι.


Φιλε Λουκα ομως ουτε εσυ εισαι σωστος...με τετοιου ειδους φρασεις σε ενα φορουμ χανεις το δικιο σου.
Την επομενη φορα που δεν θα συγκρατηθεις θα ακολουθησουν οι αναλογες ποινες.
Κανενας δεν σου ειπε να μην υποστηριξεις τον εαυτο σου, απλα καντο κοσμια, οτι ειπωθηκε αλλωστε απο ολους τους υπολοιπους μεχρι στιγμης, δεν ηταν βρισια.

Για να ηρεμησουμε λιγακι και να κανουμε οτι λεει ο seven77....
Crazy_Beaver
Crazy_Beaver
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1898
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2010
Ηλικία : 38

για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια  - Σελίδα 2 Empty Απ: για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια

Δευ 14 Νοε - 11:03:23
kwstas_original έγραψε:Ακομα βλεπω το θεμα συνεχιζεται και περνει διαστασεις, κριμα...και πιο κριμα που καποιοι ειδικα εχουνε πιο πολλα να γραψουνε στο φορουμ για κουτσομπολιο παρα για ενυδρεια και ψαρια...ναι Crazy_Beaver, εγω δεν κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου, σε εσενα αναφερομαι.


Για να ηρεμησουμε λιγακι και να κανουμε οτι λεει ο seven77....



Πάντως αγαπητέ Κώστα πρώτα φυτιλίαζεις και ο ίδιο την ατμόσφαιρα και μετά λες να ηρεμήσουμε!Τι περίμενες ότι δεν θα σου απαντούσα;;;;;

Κουτσομπόλεψα εγώ κάποιον και πώς το έκανα αυτό; Όπως είδες σταμάτησα να γράφω και δεν είχα σκοπό να ξαναγράψω επ αυτού!Είπα μία φορά την άποψή μου και το τέλειωσα! Ακόμα έγραψα πώς ότι έγραψα και ο τρόπος που το έγραψα έγινε στα πλαίσια χαβαλέ! Αν εσείς πιστεύεται ότι ο τρόπος που γράφει ο φίλος βασίζεται εξολοκλήρου σε κάποιο πρόβλημα και δέχεστε και σας αρέσει να γράφουμε το Θ με 8, το Ξ με 3 και το ς με σ (πήρα έτσι γρήγορα κάποια παραδείγματα που θα μπορούσαν να διορθωθούν άμεσα) κανένα πρόβλημα από εμένα! Επέτρεψέ μου να θεωρώ όμως ότι δεν είναι σωστό!!! Στον φίλο Λουκά μίλησα με τον ίδιο τρόπο που τα είπα και στο συνομήλικό του 15χρονο ξαδερφάκι μου που γράφει συνέχεια έτσι.Και απ ότι φαίνεται τα όσα διάβασε πιάσανε τόπο αφού έκανε βήματα προς την σωστή κατεύθυνση.

Όσο για το προσωπικό σου σχόλιο για εμένα έχω να σου πω ότι παρόλο που τα ψάρια που ασχολείστε σε αυτό το φόρουμ δεν με κερδίζουν στην παρούσα φάση τουλάχιστον, με τον βασικότερο λόγο την αναλογία σε ένα ενυδρείο(δεν έχω χώρο να φτιάξω 5000 λίτρα ενυδρείο) όπως έχω γράψει σε αντίστοιχο θέμα του φόρουμ!

Για ν δούμε τώρα τις κατινιές μου!

Μου αρέσουν πολύ οι κατασκευές που κάνετέ και τις παρακολουθώ και σε σημεία που έχω απορίες ή προτάσεις συμμετέχω!! Οι περισσότεροι εδώ μέσα είναι πρωτοπόροι στον ελλαδικό χώρο σε εναλλακτικά υλικά για κατασκευή ενυδρείου. Άλλωστε να σου πω την αλήθειά αυτός ήταν και ο λόγος που βρήκα το φόρουμ σου όταν έψαχνα πληροφορίες για τα ξύλινα ενυδρεία!

Στο θέμα σου για τα mini monster fish έμαθα για ψάρια που δεν ήξερα και όπως σου έγραψα μου έκαναν εντύπωση και ίσως σε κάποια φάση στο μέλλον θα ήθελα να φιλοξενήσω.

Επίσης αγκάλιασα την προσπάθειά σου για το βίντεο της χρονιάς με ότι έχω!

Τέλος πρότεινα σε όποιον θέλει να βρεθούμε και να του τραβήξω βίντεο και καμιά φώτο το ενυδρείο του! Το πρότεινα όχι για να πάρω εύσημα ούτε για να κουτσομπολέψω κάποιον απλά γιατί έχω και αυτό το χόμπι και θεώρησα ότι μπορώ να προσφέρω με αυτό τον τρόπο σε αυτή την κοινότητα!Απ ότι φαίνεται δεν εκτιμήθηκε, τουλάχιστον από εσένα!

Απ ότι φαίνεται δεν μπορείς να δεχτείς αυτό που είμαι εγώ ( και σίγουρα δεν είμαι Κατίνα) και δεν πληρώ τα κριτήρια συμμετοχής στο φόρουμ σου! Αν το θέλεις ζήτα μου να αποχωρήσω και θα το κάνω! Δικό σου είναι το φόρουμ και κάνεις ότι θέλεις. Αν εσύ θεωρείς ότι σου πιάνω χώρο και ότι σου δημιουργώ προβλήματα πες το για να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας όπως είπες και εσύ.

Ειλικρινά λυπάμαι φίλε που διαμόρφωσες αυτή την άποψη για εμένα μιας και είναι τελείως λανθασμένη


Λουκάς

kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια  - Σελίδα 2 Empty Απ: για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια

Δευ 14 Νοε - 11:36:39
Crazy_Beaver έγραψε:
Πάντως αγαπητέ Κώστα πρώτα φυτιλίαζεις και ο ίδιο την ατμόσφαιρα και μετά λες να ηρεμήσουμε!Τι περίμενες ότι δεν θα σου απαντούσα;;;;;

Κουτσομπόλεψα εγώ κάποιον και πώς το έκανα αυτό; Όπως είδες σταμάτησα να γράφω και δεν είχα σκοπό να ξαναγράψω επ αυτού!Είπα μία φορά την άποψή μου και το τέλειωσα! Ακόμα έγραψα πώς ότι έγραψα και ο τρόπος που το έγραψα έγινε στα πλαίσια χαβαλέ! Αν εσείς πιστεύεται ότι ο τρόπος που γράφει ο φίλος βασίζεται εξολοκλήρου σε κάποιο πρόβλημα και δέχεστε και σας αρέσει να γράφουμε το Θ με 8, το Ξ με 3 και το ς με σ (πήρα έτσι γρήγορα κάποια παραδείγματα που θα μπορούσαν να διορθωθούν άμεσα) κανένα πρόβλημα από εμένα! Επέτρεψέ μου να θεωρώ όμως ότι δεν είναι σωστό!!! Στον φίλο Λουκά μίλησα με τον ίδιο τρόπο που τα είπα και στο συνομήλικό του 15χρονο ξαδερφάκι μου που γράφει συνέχεια έτσι.Και απ ότι φαίνεται τα όσα διάβασε πιάσανε τόπο αφού έκανε βήματα προς την σωστή κατεύθυνση.

Όσο για το προσωπικό σου σχόλιο για εμένα έχω να σου πω ότι παρόλο που τα ψάρια που ασχολείστε σε αυτό το φόρουμ δεν με κερδίζουν στην παρούσα φάση τουλάχιστον, με τον βασικότερο λόγο την αναλογία σε ένα ενυδρείο(δεν έχω χώρο να φτιάξω 5000 λίτρα ενυδρείο) όπως έχω γράψει σε αντίστοιχο θέμα του φόρουμ!

Για ν δούμε τώρα τις κατινιές μου!

Μου αρέσουν πολύ οι κατασκευές που κάνετέ και τις παρακολουθώ και σε σημεία που έχω απορίες ή προτάσεις συμμετέχω!! Οι περισσότεροι εδώ μέσα είναι πρωτοπόροι στον ελλαδικό χώρο σε εναλλακτικά υλικά για κατασκευή ενυδρείου. Άλλωστε να σου πω την αλήθειά αυτός ήταν και ο λόγος που βρήκα το φόρουμ σου όταν έψαχνα πληροφορίες για τα ξύλινα ενυδρεία!

Στο θέμα σου για τα mini monster fish έμαθα για ψάρια που δεν ήξερα και όπως σου έγραψα μου έκαναν εντύπωση και ίσως σε κάποια φάση στο μέλλον θα ήθελα να φιλοξενήσω.

Επίσης αγκάλιασα την προσπάθειά σου για το βίντεο της χρονιάς με ότι έχω!

Τέλος πρότεινα σε όποιον θέλει να βρεθούμε και να του τραβήξω βίντεο και καμιά φώτο το ενυδρείο του! Το πρότεινα όχι για να πάρω εύσημα ούτε για να κουτσομπολέψω κάποιον απλά γιατί έχω και αυτό το χόμπι και θεώρησα ότι μπορώ να προσφέρω με αυτό τον τρόπο σε αυτή την κοινότητα!Απ ότι φαίνεται δεν εκτιμήθηκε, τουλάχιστον από εσένα!

Απ ότι φαίνεται δεν μπορείς να δεχτείς αυτό που είμαι εγώ ( και σίγουρα δεν είμαι Κατίνα) και δεν πληρώ τα κριτήρια συμμετοχής στο φόρουμ σου! Αν το θέλεις ζήτα μου να αποχωρήσω και θα το κάνω! Δικό σου είναι το φόρουμ και κάνεις ότι θέλεις. Αν εσύ θεωρείς ότι σου πιάνω χώρο και ότι σου δημιουργώ προβλήματα πες το για να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας όπως είπες και εσύ.

Ειλικρινά λυπάμαι φίλε που διαμόρφωσες αυτή την άποψη για εμένα μιας και είναι τελείως λανθασμένη


Λουκάς

Με καληπτεις, δεν εχω κατι να σου ανταπαντησω, αλλωστε δεν ψαχνουμε να βρουμε ποιος την εχει μεγαλητερη, απλα εκανα μια ονομαστικη παρατηρηση.
Θα μπορουσα να το πω και να αφησω κατι να αιωρειται, αλλα αυτος δεν ειμαι εγω, λυπαμαι, δεν το ειπα για να στραβωσεις, απλα μου αρεσουν τα καθαρα, ξαστερα και ειλικρηνη πραγματα.
Πολλες φορες μου γυρνανε boomerang αλλα δεν πειραζει, λιγοι εκτιμουν την ευθυτητα και την ειλικρινεια πλεων.
Ειδα κατι, το χαρακτηρισα και σου το καταλογισα.Απλα.
Ρεαλιστικα ειμαι σιγουρος οτι καταβαθος το καταλαβαινεις...

Και αυτο γιατι δεν εισαι πρωταρης στα φορα, οπως επισης καταλαβαινεις τι ειναι ο γραπτος λογος και ποσο περισσοτερο κακο παρα καλο εκανες με το ποστ σου γιατι δεν αλλαζει τιποτα.
Δεν ειχα σκοπο να σου την πω, παρα μονο το παραπανω οτι εκανες περισσοτερο κακο παρα καλο και το ειδες γιατι και ο θιγομενος δεν γινοταν να μην απαντησει...

Κακως απολογεισαι Λουκα και κακως προσπαθεις να θεσεις τον εαυτο σου εκτως.
Η πορτα ανοιχτη και τα σκυλια δεμενα για ολους.
Δεν διωξαμε αλλα και δεν πασχισαμε να κρατησουμε ποτε και κανεναν.
Ειναι στο χερι του καθε ενος.

Αυτα απο εμενα και προσωπικα πιστευω πως το θεμα δεν εχει κατι αλλο να πει.
Παρολαυτα αυτο για μενα ειναι υγιεις συζητηση, ακουγωνται αποψεις, δεν σβηνεται και δεν κλειδωνει τιποτα.
Βοηθηστε να μεινουμε ετσι παιδια.... chears
Crazy_Beaver
Crazy_Beaver
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 1898
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2010
Ηλικία : 38

για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια  - Σελίδα 2 Empty Απ: για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια

Δευ 14 Νοε - 11:48:26
kwstas_original έγραψε:
Crazy_Beaver έγραψε:
Πάντως αγαπητέ Κώστα πρώτα φυτιλίαζεις και ο ίδιο την ατμόσφαιρα και μετά λες να ηρεμήσουμε!Τι περίμενες ότι δεν θα σου απαντούσα;;;;;

Κουτσομπόλεψα εγώ κάποιον και πώς το έκανα αυτό; Όπως είδες σταμάτησα να γράφω και δεν είχα σκοπό να ξαναγράψω επ αυτού!Είπα μία φορά την άποψή μου και το τέλειωσα! Ακόμα έγραψα πώς ότι έγραψα και ο τρόπος που το έγραψα έγινε στα πλαίσια χαβαλέ! Αν εσείς πιστεύεται ότι ο τρόπος που γράφει ο φίλος βασίζεται εξολοκλήρου σε κάποιο πρόβλημα και δέχεστε και σας αρέσει να γράφουμε το Θ με 8, το Ξ με 3 και το ς με σ (πήρα έτσι γρήγορα κάποια παραδείγματα που θα μπορούσαν να διορθωθούν άμεσα) κανένα πρόβλημα από εμένα! Επέτρεψέ μου να θεωρώ όμως ότι δεν είναι σωστό!!! Στον φίλο Λουκά μίλησα με τον ίδιο τρόπο που τα είπα και στο συνομήλικό του 15χρονο ξαδερφάκι μου που γράφει συνέχεια έτσι.Και απ ότι φαίνεται τα όσα διάβασε πιάσανε τόπο αφού έκανε βήματα προς την σωστή κατεύθυνση.

Όσο για το προσωπικό σου σχόλιο για εμένα έχω να σου πω ότι παρόλο που τα ψάρια που ασχολείστε σε αυτό το φόρουμ δεν με κερδίζουν στην παρούσα φάση τουλάχιστον, με τον βασικότερο λόγο την αναλογία σε ένα ενυδρείο(δεν έχω χώρο να φτιάξω 5000 λίτρα ενυδρείο) όπως έχω γράψει σε αντίστοιχο θέμα του φόρουμ!

Για ν δούμε τώρα τις κατινιές μου!

Μου αρέσουν πολύ οι κατασκευές που κάνετέ και τις παρακολουθώ και σε σημεία που έχω απορίες ή προτάσεις συμμετέχω!! Οι περισσότεροι εδώ μέσα είναι πρωτοπόροι στον ελλαδικό χώρο σε εναλλακτικά υλικά για κατασκευή ενυδρείου. Άλλωστε να σου πω την αλήθειά αυτός ήταν και ο λόγος που βρήκα το φόρουμ σου όταν έψαχνα πληροφορίες για τα ξύλινα ενυδρεία!

Στο θέμα σου για τα mini monster fish έμαθα για ψάρια που δεν ήξερα και όπως σου έγραψα μου έκαναν εντύπωση και ίσως σε κάποια φάση στο μέλλον θα ήθελα να φιλοξενήσω.

Επίσης αγκάλιασα την προσπάθειά σου για το βίντεο της χρονιάς με ότι έχω!

Τέλος πρότεινα σε όποιον θέλει να βρεθούμε και να του τραβήξω βίντεο και καμιά φώτο το ενυδρείο του! Το πρότεινα όχι για να πάρω εύσημα ούτε για να κουτσομπολέψω κάποιον απλά γιατί έχω και αυτό το χόμπι και θεώρησα ότι μπορώ να προσφέρω με αυτό τον τρόπο σε αυτή την κοινότητα!Απ ότι φαίνεται δεν εκτιμήθηκε, τουλάχιστον από εσένα!

Απ ότι φαίνεται δεν μπορείς να δεχτείς αυτό που είμαι εγώ ( και σίγουρα δεν είμαι Κατίνα) και δεν πληρώ τα κριτήρια συμμετοχής στο φόρουμ σου! Αν το θέλεις ζήτα μου να αποχωρήσω και θα το κάνω! Δικό σου είναι το φόρουμ και κάνεις ότι θέλεις. Αν εσύ θεωρείς ότι σου πιάνω χώρο και ότι σου δημιουργώ προβλήματα πες το για να μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας όπως είπες και εσύ.

Ειλικρινά λυπάμαι φίλε που διαμόρφωσες αυτή την άποψη για εμένα μιας και είναι τελείως λανθασμένη


Λουκάς

Με καληπτεις, δεν εχω κατι να σου ανταπαντησω, αλλωστε δεν ψαχνουμε να βρουμε ποιος την εχει μεγαλητερη, απλα εκανα μια ονομαστικη παρατηρηση.
Θα μπορουσα να το πω και να αφησω κατι να αιωρειται, αλλα αυτος δεν ειμαι εγω, λυπαμαι, δεν το ειπα για να στραβωσεις, απλα μου αρεσουν τα καθαρα, ξαστερα και ειλικρηνη πραγματα.
Πολλες φορες μου γυρνανε boomerang αλλα δεν πειραζει, λιγοι εκτιμουν την ευθυτητα και την ειλικρινεια πλεων.
Ειδα κατι, το χαρακτηρισα και σου το καταλογισα.Απλα.
Ρεαλιστικα ειμαι σιγουρος οτι καταβαθος το καταλαβαινεις...

Και αυτο γιατι δεν εισαι πρωταρης στα φορα, οπως επισης καταλαβαινεις τι ειναι ο γραπτος λογος και ποσο περισσοτερο κακο παρα καλο εκανες με το ποστ σου γιατι δεν αλλαζει τιποτα.
Δεν ειχα σκοπο να σου την πω, παρα μονο το παραπανω οτι εκανες περισσοτερο κακο παρα καλο και το ειδες γιατι και ο θιγομενος δεν γινοταν να μην απαντησει...

Κακως απολογεισαι Λουκα και κακως προσπαθεις να θεσεις τον εαυτο σου εκτως.
Η πορτα ανοιχτη και τα σκυλια δεμενα για ολους.
Δεν διωξαμε αλλα και δεν πασχισαμε να κρατησουμε ποτε και κανεναν.
Ειναι στο χερι του καθε ενος.

Αυτα απο εμενα και προσωπικα πιστευω πως το θεμα δεν εχει κατι αλλο να πει.
Παρολαυτα αυτο για μενα ειναι υγιεις συζητηση, ακουγωνται αποψεις, δεν σβηνεται και δεν κλειδωνει τιποτα.
Βοηθηστε να μεινουμε ετσι παιδια.... chears

Χαίρομαι που μπορώ ακόμα να περιφέρομαι εδώ μέσα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα αλλάξει κάτι από τις απόψεις που παρέθεσα παραπάνω!
Αν πρόσβαλα κάποιον με τα γραφόμενά μου ζητώ συγνώμη αλλά αυτή την καυστικότητα του χαρακτήρα μου δεν μπορώ να την αλλάξω και δεν θέλω!Αν γνωριστούμε από κοντά σε κάποια φάση θα την καταλάβεις καλύτερα!!!!!Ελπίζω τώρα να καταλαβαίνει και ο μικρός μας φίλος λίγο καλύτερα τα γραφόμενά μου!

Θεώρησα ότι πρέπει να απολογηθώ και να απαντήσω μιας και η ονομαστική σου παρατήρηση με έθιξε και κατά την γνώμη μου δεν ήταν αντιπροσωπευτική για το άτομό μου και αυτό το στηρήζω στα παραπάνω!


Το θέμα λήγει και από εμένα και εύχομαι ότι καλύτερο για το μέλλον!!!!
avatar
????????
Επισκέπτης

για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια  - Σελίδα 2 Empty Απ: για σασ εφχομαι μια καλη σινεργασια

Σαβ 3 Δεκ - 1:42:37
Καλως ηρθες.
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης