Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!
Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Το φορουμ λειτουργει πλεων ως βιβλιοθηκη πληροφοριων χωρις δυνατοτητα νεας συζητησης.Ευχαριστουμε για την συμμετοχη σας και την στηριξη σας ολα αυτα τα χρονια.
Αναζήτηση
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
Καλησπέρα στην ομάδα Κυρ 5 Μαρ - 15:58:24dimitris
ΕΥΧΕΣΔευ 2 Ιαν - 0:16:41angelos7577
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Σαβ 31 Δεκ - 17:21:13Channa7
Ενυδρειο 750λτΠεμ 29 Δεκ - 23:55:21Kostas
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΚυρ 25 Δεκ - 12:31:57alekos
Χρόνια πολλά στο Νίκο Τετ 7 Δεκ - 21:30:06xostel77
Τιμές προϊόντωνΠεμ 17 Νοε - 18:04:52Kostas
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣΠαρ 14 Οκτ - 22:15:28xostel77
Enydreio 1300litraΤρι 13 Σεπ - 10:35:31kostasgold
Χρόνια Πολλά στους Γιωργηδες Δευ 2 Μάης - 22:41:14xostel77
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑΤετ 27 Απρ - 16:16:35Channa7
Για χαρά σας χομπιστεςΤετ 20 Απρ - 18:27:53amazonios
Αλλαγή διεύθυνσης του ForumΠαρ 15 Απρ - 9:12:55Kostas
Καλό ΜήναΠαρ 1 Απρ - 22:08:51Giannhs ray
Εκπληκτικό ενυδρείοΤετ 30 Μαρ - 22:06:57Kostas
Ομαδα ''The Keeper''Κυρ 20 Μαρ - 21:48:30beast 2
Χρόνια πολλα.Κυρ 13 Μαρ - 22:04:39Kostas
Καλησπέρα σε όλους ! Τετ 9 Μαρ - 18:52:59xostel77
Προτεινομενες συνδεσεις:

Πήγαινε κάτω
avatar
PS124
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2010

Γεια σας και από εμένα... Empty Γεια σας και από εμένα...

Τρι 5 Οκτ - 15:33:37
Ασχολούμε με τα ενυδρεία περίπου 3 χρόννια... Έχω ένα μικρό ενυδριάκι για αρχή 15 λιτρα πρεπει να είναι και έχω μέσα τώρα 3 κουνουπόψαρα... Έχω και ένα 60 λίτρα που θα το φτιάξω αργότερα όταν θα μπορώ... Ασχολείθικα με red cup, χρυσόψαρα και τώρα θέλω γέννες όμορφων μικρών αλλά και από διασταυρώσεις γτ φυσικές γέννες είχα από τα κουνοπόψαρα μου που λόγο της μεγάλης περιποίησεις κυρίως σε τροφές έχουν ποιο ωραίο χρωμα από τότε που τα πήρα... Θέλω να μάθω πολλά για τις διασταυρώσεις τώρα και αργότερα στο μεγάλο ενυδρείο με οωτόκα ψαράκια... Αυτό που θέλω να μάθω από εσάς είναι πως μπορώ να διασταυρώσω κουνουπόψαρα που είναι ζωοτόκα με άλλα ζωοτόκα τς κατηγορίας όπως τα guppy... Και θα θελα να μάθω αν θα μπορούσα να παράγω υβρίδια τα οποία να μπορούν να αναπαραχθούν...Ευχαριστω για τον χρόνο σας Very Happy nilly more
nomoreabuse
nomoreabuse
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2010
Ηλικία : 36

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τρι 5 Οκτ - 15:54:05
Για πιο λογο να θες να το κανεις αυτο?? δηλαδη γιατι να παρεμβεις στην φυση και να δημιουργησεις κατι διαφορετικο??Πχ το παπαγαλοψαρο το οποιο ειναι υβριδιο εχει παρα πολλα προβληματα και δυσκολευεται να ζησει.. δεν θελω να φανω περιεργος αλλα ας αφηνουμε καλυτερα την φυση να κανει την δουλεια της... Twisted Evil Twisted Evil
avatar
PS124
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2010

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τρι 5 Οκτ - 16:38:10
Απλά θα ήθελα να μάθω για τα υβρίδια και να κάνω μία πετυχιμένη γέννα και στο σπίτι μου... Θέλω να μάθω πως γίνεται να φλερτάρουν δύο διαφορετικά ψάρια... Δεν έχουν μεγάλες διαφορές σαν ψάρια και θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι τέτοιο και εγώ για να μάθω και πάνω σε αυτόν τον τομέα... Αν ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να καταφέρω κάτι τέτοιο αλλά και πως μπορεί να προκλειθεί έλξη ανάμεσα τους...Very Happy
konstantinos 808
konstantinos 808
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 713
Ημερομηνία εγγραφής : 08/09/2010
Τόπος : καματερο-πυργοσ

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τρι 5 Οκτ - 17:43:09
καλωσόρισες και από εμένα....εγώ θα σου προτείνω να ασχοληθείς με πιο μεγάλα ψάρια οπού και εκεί θα πετυχαίνεισ πολύ όμορφες γέννες!!
avatar
PS124
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2010

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τρι 5 Οκτ - 20:20:30
Μπορείς να με κατευθύνεις προς κάποιο είδος...??? Very Happy
noel24
noel24
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ημερομηνία εγγραφής : 22/09/2010
Ηλικία : 38
Τόπος : Πάτρα

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τρι 5 Οκτ - 20:27:52
γεια σου κ απο μενα!!Για αρχη για να πας σε μεγαλυτερο ειδος..θες και μεγαλυτερο ενυδρειο..πανω απο 60 λτ..Μετα το συζυταμε! Very Happy
Τωρα για την αναπαραγωγη διαφορετικου ειδους δν γνωριζω και πολλα και δν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο!!
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τρι 5 Οκτ - 22:20:00
nomoreabuse έγραψε:Για πιο λογο να θες να το κανεις αυτο?? δηλαδη γιατι να παρεμβεις στην φυση και να δημιουργησεις κατι διαφορετικο??Πχ το παπαγαλοψαρο το οποιο ειναι υβριδιο εχει παρα πολλα προβληματα και δυσκολευεται να ζησει.. δεν θελω να φανω περιεργος αλλα ας αφηνουμε καλυτερα την φυση να κανει την δουλεια της... Twisted Evil Twisted Evil
Αυτη ειναι λογικη και νοοτροπια αλλων.
Εδω ολα επιτρεπονται και τιποτα δεν ειναι κατακριτεο.
Κανε ενα κοπο αν θελεις και διαβασε τις ανακοινωσεις του φορουμ σε περιπτωση που δεν το εχεις κανει.
Μεχρι τοτε να θυμασαι πως εδω ειναι το MFG (MonsterFish-GreekFans)

naughty


Καλως ηρθες φιλε PS124 στο φορουμ μας.
Θα σε βοηθησουμε ολοι να κανεις αυτο που επιθυμεις και να πειραματιστεις!
Ωστοσο ψαξε για κανενα μεγαλητερο ενυδρειο!
Σιγουρα θα το χρειαστεις!!

Κααλη διαμονη, και οτι θελησεις μη διστασεις!!
thumbsup
nomoreabuse
nomoreabuse
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2010
Ηλικία : 36

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τρι 5 Οκτ - 23:01:26
Δεν εκρινα κανεναν...και συγγνωμη κιολας αλλα εδω το ολα επιτρεπονται δεν ειναι και το πιο σωστο... Δηλαδη αν καποιος παει να ασχοληθει με κατι λαθος πρεπει να πουμε και μπραβο συνεχισε ετσι??ξερω πολυ καλα σε πιο σιτε αναφερεσαι λεγοντας μου οτι εδω ειναι MFG και σε πληροφορω πως οντως εκει μεσα δεν εχουν και τον καλυερο τροπο να βοηθανε τον κοσμο... αλλα το σωστο θα το πουν... δηλαδη Δεν μπορω να πω την γνωμη μου σε κατι?? το να υβριδιζουμε Δεν ειναι σωστο εκ φυσεως δηλαδη... αλλιως δεν θα υπηρχαν συγκεκριμενα ειδη με συγκεκριμενες παραμετρους και απαιτησεις...
Το παιδι ρωτησε κατι και ειπα την γνωμη μου η οποια ηταν πως δεν ειναι σωστο να το κανει... απο κει και περα αν θα το συνεχισει η οχι ειναι δικο του θεμα.. γι αυτο αλλωστε ποσταρε νομιζω... ετσι δεν ειναι??
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τρι 5 Οκτ - 23:06:18
nomoreabuse έγραψε:Δεν εκρινα κανεναν...και συγγνωμη κιολας αλλα εδω το ολα επιτρεπονται δεν ειναι και το πιο σωστο... Δηλαδη αν καποιος παει να ασχοληθει με κατι λαθος πρεπει να πουμε και μπραβο συνεχισε ετσι??ξερω πολυ καλα σε πιο σιτε αναφερεσαι λεγοντας μου οτι εδω ειναι MFG και σε πληροφορω πως οντως εκει μεσα δεν εχουν και τον καλυερο τροπο να βοηθανε τον κοσμο... αλλα το σωστο θα το πουν... δηλαδη Δεν μπορω να πω την γνωμη μου σε κατι?? το να υβριδιζουμε Δεν ειναι σωστο εκ φυσεως δηλαδη... αλλιως δεν θα υπηρχαν συγκεκριμενα ειδη με συγκεκριμενες παραμετρους και απαιτησεις...
Το παιδι ρωτησε κατι και ειπα την γνωμη μου η οποια ηταν πως δεν ειναι σωστο να το κανει... απο κει και περα αν θα το συνεχισει η οχι ειναι δικο του θεμα.. γι αυτο αλλωστε ποσταρε νομιζω... ετσι δεν ειναι??
Ποσταρε για να τον βοηθησουμε.
Αν ηθελε κριτικη καθοτανε και αλλου.
Μην το κουραζουμε, αν δεν σε εκφραζει κατι απλα μη συμμετεχεις.
Δεν σε ειδα να βγεις να την πεις στο Βαγγελη που κανει flowrhorn's...
Εδω υπαρχει αλλη νοοτροπια και ετσι θα μεινει.
nomoreabuse
nomoreabuse
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 25
Ημερομηνία εγγραφής : 23/09/2010
Ηλικία : 36

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τρι 5 Οκτ - 23:16:04
Καλα...Δν εχω ορεξη ν αναλυσω τι ειναι λαθος και τι σωστο.. απο δω και περα λοιπον απλα θα διαβαζω αν μ αφορα κατι αλλα δν δινω καποια απαντηση...ρωτησε για να βοηθησουμε να κανει κατι που ειναι λαθος... αν θεσ εσυ βοηθα τον.. εγω παλι οχι... εληξε το θεμα γιατι δεν υπαρχει λογος για το χομπυ μας να τρωγομαστε..
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τρι 5 Οκτ - 23:30:37
nomoreabuse έγραψε:Καλα...Δν εχω ορεξη ν αναλυσω τι ειναι λαθος και τι σωστο.. απο δω και περα λοιπον απλα θα διαβαζω αν μ αφορα κατι αλλα δν δινω καποια απαντηση...ρωτησε για να βοηθησουμε να κανει κατι που ειναι λαθος... αν θεσ εσυ βοηθα τον.. εγω παλι οχι... εληξε το θεμα γιατι δεν υπαρχει λογος για το χομπυ μας να τρωγομαστε..
Ειναι λαθος για την δικη σου κριση γιατι καποιος σου διαδαξε να το θεωρεις λαθος.
Λυπαμαι αλλα δεν θα επιτρεψω να το διδαξεις και σε οσους εχουν αλλη αποψη.
Εισαι ελευθερος να λες την αποψη σου οπουδηποτε θελεις, αλλα το σωστο και το λαθος δεν μπορει κανεις να το κρινει.
Τωρα μπορουμε να κανουμε χομπυ..
Το θεμα εληξε.
vagvader
vagvader
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 2058
Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2010
Τόπος : Νεα ερυθραια-Ξανθη

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τετ 6 Οκτ - 0:03:37
nomoreabuse έγραψε:Για πιο λογο να θες να το κανεις αυτο?? δηλαδη γιατι να παρεμβεις στην φυση και να δημιουργησεις κατι διαφορετικο??Πχ το παπαγαλοψαρο το οποιο ειναι υβριδιο εχει παρα πολλα προβληματα και δυσκολευεται να ζησει.. δεν θελω να φανω περιεργος αλλα ας αφηνουμε καλυτερα την φυση να κανει την δουλεια της... Twisted Evil Twisted Evil


Εσυ φιλε μου εισαι για να διαβασεις αυτο -----> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] lol!
vagvader
vagvader
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 2058
Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2010
Τόπος : Νεα ερυθραια-Ξανθη

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τετ 6 Οκτ - 0:23:01
Λοιπον θα απευθηνθω στον φιλο/φιλη nomoreabuse που μου διαφευγει γιατι δεν τον/την εχω πετυχει στο "καλως ηρθατε" για να τον/την αναγννωριζω. Ειναι μεγαλη ιστορια και εμπεριεχει απειρες αναλυσεις και προβληματισμούς στο να θεσουμε εδω μεσα το τι ειναι σωστο, ηθικο, καλο η κακο. Θα μπορουσα να σου δωσω πολλα παραδειγματα που ισως να ικανοποιουσαν τις αποριες και τους προβληματισμους σου αλλα και να θεσουμε τις αποψεις μας, μαλλων δεν βγαζαμε ακρη αλλα αυτο ισως θα πρεπει να το κανουμε θεμα αλλου... με τιτλο "Υβριδισμος... ηθικο η οχι?" η αλλιως "Ποσο θεοι μπορούμε να ειμαστε?"κλπ....

Θα επανελθω αυριο γιατι αργησα να τα δω..... οχι τιποτε αλλο αλλα μου πατησατε το εσωτερικο κουμπι συναγερμου μου Laughing
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τετ 6 Οκτ - 0:25:16
Το θεμα εχει ληξει, δεν θα ηθελα να το συνεχισουμε αλλο.
Ας ασχοληθουμε ο καθενας με οτι κανει κεφι..


Μας συγχωρεις φιλε που καταστρεψαμε το καλωσορισμα σου, αλλα καλο ειναι καποια θεματα να λυνονται.
Ας συνεχισουμε στο αλλο σου θεμα καλητερα..
victory
vagvader
vagvader
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 2058
Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2010
Τόπος : Νεα ερυθραια-Ξανθη

Γεια σας και από εμένα... Empty Απ: Γεια σας και από εμένα...

Τετ 6 Οκτ - 0:33:19
kwstas_original έγραψε:Το θεμα εχει ληξει, δεν θα ηθελα να το συνεχισουμε αλλο.
Ας ασχοληθουμε ο καθενας με οτι κανει κεφι..
victory

irked Κριμα.... ειπα και εγω οτι βρηκα να πω τον πονο μου καπου.... να αναπτυξω εστω μια θεωρια!!!



Ας ειναι.... δεν πειραζει!! Παντως ειμαι ανοιχτος να το κουβεντιασουμε! thumbsup
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης