Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!

Εγγραφείτε στο φόρουμ, είναι εύκολο και γρήγορο

Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Καλως ηρθατε στο MonsterFish-GreekFans.net

Τα μέλη αυτού του φόρουμ έχουν συναντηθει για να μοιραστούν γνώσεις και εμπειρίες στην διατήρηση ψαριών. Θέλουμε να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σας, να προσφέρουμε συμβουλές και να γεμίσουμε την σελιδα με φωτογραφίες των ψαριών που έχουμε όλοι αγαπήσει.

Είμαστε μια μοναδική κοινότητα στην κρατηση ψαριών που παίρνουν στα σοβαρά το χόμπι αλλα επισης στα άκρα και στο επόμενο επίπεδο. Η συλλογών των ψαριών μας, στην πλειοψηφια περιλαμβάνει σπάνια και εξωτικά είδη όλων των μεγεθών, κυριως ΜΕΓΑΛΑ ΨΑΡΙΑ με ΜΕΓΑΛΕΣ ορέξεις και μεγάλες δεξαμενές. Δεν είναι εύκολο για τους περισσότερους ανθρώπους ή τους "κανονικους" χομπυστες να καταλάβουν γιατί έχουμε διατηρήσει αυτό το είδος ψαριων και εχουμε ριξει ολο το βαρος και την προσοχη μας σε αυτα.

Ας ελπίσουμε ότι, μέσω αυτού του φόρουμ και χώρου συζήτησης μπορούμε να ενθαρρύνουμε την επόμενη γενιά να έχουν το ίδιο και μεγαλητερο πάθος και αγάπη που έχουμε για το χόμπι και τα τερατα μας.


Ως ιδρυτικο μέλος, σας καλώ προσωπικά να εγγραφείτε και να ενωθειτε μαζί μας σήμερα. Αυτή τη στιγμή βλέπετε αυτό το site ως επισκέπτης μας, που σας δίνει περιορισμένη πρόσβαση για να δείτε περισσότερες συζητήσεις, άρθρα, φωτογραφικό υλικό και βιντεο.

Στην συνεχη προσπαθεια για ενημερωση και βελτιωση της κοινοτητας ωστε να βοηθησουμε τα ψαρια μας και το χομπυ μας να βγουν απο το περιθωριο που βρισκονται στη χωρα μας.

Ξεκινηστε σημερα κι ολας το πρωτο σας ποστ και γινετε ενεργο μελος της μοναδικης κοινοτητας μας!
Welcome to MonsterFish-GreekFans.net
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Το φορουμ λειτουργει πλεων ως βιβλιοθηκη πληροφοριων χωρις δυνατοτητα νεας συζητησης.Ευχαριστουμε για την συμμετοχη σας και την στηριξη σας ολα αυτα τα χρονια.
Αναζήτηση
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
Καλησπέρα στην ομάδα Κυρ 5 Μαρ - 15:58:24dimitris
ΕΥΧΕΣΔευ 2 Ιαν - 0:16:41angelos7577
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Σαβ 31 Δεκ - 17:21:13Channa7
Ενυδρειο 750λτΠεμ 29 Δεκ - 23:55:21Kostas
ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑΚυρ 25 Δεκ - 12:31:57alekos
Χρόνια πολλά στο Νίκο Τετ 7 Δεκ - 21:30:06xostel77
Τιμές προϊόντωνΠεμ 17 Νοε - 18:04:52Kostas
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣΠαρ 14 Οκτ - 22:15:28xostel77
Enydreio 1300litraΤρι 13 Σεπ - 10:35:31kostasgold
Χρόνια Πολλά στους Γιωργηδες Δευ 2 Μάης - 22:41:14xostel77
ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑΤετ 27 Απρ - 16:16:35Channa7
Για χαρά σας χομπιστεςΤετ 20 Απρ - 18:27:53amazonios
Αλλαγή διεύθυνσης του ForumΠαρ 15 Απρ - 9:12:55Kostas
Καλό ΜήναΠαρ 1 Απρ - 22:08:51Giannhs ray
Εκπληκτικό ενυδρείοΤετ 30 Μαρ - 22:06:57Kostas
Ομαδα ''The Keeper''Κυρ 20 Μαρ - 21:48:30beast 2
Χρόνια πολλα.Κυρ 13 Μαρ - 22:04:39Kostas
Καλησπέρα σε όλους ! Τετ 9 Μαρ - 18:52:59xostel77
Προτεινομενες συνδεσεις:

Πως σας φενεται το φορουμ?

+23
beast
nikolakis94
stiv27
xostel77
Master1313
Bo
Snakehead
Marnieros
dimitrios
thanasis76
libee
christos k
kostasgold
ΑΤΛΑΣ
krisos
babinio
xatzi8
konstantinos 808
DIMITRIUS
vag0s
vagvader
NicZ22
kwstas_original
27 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω

Πως σας φενεται το φορουμ?

1 - 1%
1 - 1%
4 - 5%
41 - 55%
26 - 35%
2 - 3%
 
Σύνολο Ψήφων: 75
 
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Πως σας φενεται το φορουμ?

Σαβ 31 Ιουλ - 12:59:21
Βοηθηστε μας να γινουμε ακομα καλύτεροι λεγοντας μας την αποψη σας, αλλα και την αιτία! Smile


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kwstas_original στις Τρι 25 Ιαν - 4:50:36, 2 φορές συνολικά
NicZ22
NicZ22
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 25/06/2010
Τόπος : chalkidiki

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Σαβ 31 Ιουλ - 17:17:17
εγω προσωπικα θα ηθελα περισσοτερα μελη αλλα αυτο θα ερθει με τον καιρο...
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Σαβ 31 Ιουλ - 17:28:11
NicZ22 έγραψε:εγω προσωπικα θα ηθελα περισσοτερα μελη αλλα αυτο θα ερθει με τον καιρο...
Εγω ρωταω να μαθω την αποψη σας για τις εννοτητες, τα θεματα που συζητιουνται, το περιεχομενο και την ιδεολογια μας γενικοτερα.
Τωρα αν ειμαστε πολλοι η λιγοι καθολου δεν με απασχολει..και εκτως αυτου δεν εχουμε κλεισει ουτε διμηνο..μην το ξεχνας!
Καλητερα λιγοι και καλοι, παρα οτι να 'ναι..αλλωστε θελουμε συγκεκριμενα ατομα με συγκεκριμενα γουστα εδω.

Ψηφισε αν θελεις με βαση την ερωτηση.
Wink

υ.γ.
Μην περιμενετε να γινουμε 5.000 μελη για να ανοιξει ο καθε ενας το θεματακι του και να μας πει δυο λογια για το ενυδρειο του και τα γουστα του!Εχουμε ηδη τελειως ανενεργα μελη... Rolling Eyes
vagvader
vagvader
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 2058
Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2010
Τόπος : Νεα ερυθραια-Ξανθη

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Σαβ 31 Ιουλ - 20:33:45
Ολα θα ερθουν και θα γινουν στην ωρα τους, αν και ειμαστε ενα φορουμ με τους λιγοτερους λατρεις μιας και η πλειοψηφία των ελληνων ενυδρειοφυλων ειναι φιλοι των γκαπιες και των σκαλαριων! Σε αυτη τη δυσκολη πιατσα εμεις θα ξεχωρισουμε!
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Σαβ 31 Ιουλ - 21:28:36
vagvader έγραψε:Ολα θα ερθουν και θα γινουν στην ωρα τους, αν και ειμαστε ενα φορουμ με τους λιγοτερους λατρεις μιας και η πλειοψηφία των ελληνων ενυδρειοφυλων ειναι φιλοι των γκαπιες και των σκαλαριων! Σε αυτη τη δυσκολη πιατσα εμεις θα ξεχωρισουμε!
Καθολου δυσκολη παστα...εχω μια τελειως διαφορετικη εικονα.
Δεν πιστευω πως η πλειοψηφια ειναι οι γκαποφιλοι κλπ..
Πιστευω πως η πλοιοψηφια ειναι:
Αυτοι που εχουν μια ντουζινα Οσκαρ σε ενα καρφουρισιο...
Αυτοι που ταιζουν ζωντανα ψαρια....
Αυτοι που πλενουν το φιλτρο τους κατω απο τη βρυση...
Αυτοι που καθε μηνα περνανε απο ενα μαγαζι και σηκωνουνε πακου,οσκαρ,γκαλαχερ....


Αυτη τη γκαμα ανθρωπων θελουμε, η οποια αν και μερικες φορες εχει επιγνωση του τι κανει, επιλεγει να το κανει συνηδητα, απλα δεν το δημοσιοποιει λογο κραξιματος.Αυτοι εχουν το ''μικροβιο'' και γουσταρουν τα μεγαλα ψαρια.
Εμεις ειμαστε εδω να προσφερουμε μια βελτιωση της καταστασης, και γιατι οχι...''ενα ψηστηρι''.... Razz

Το MFG δεν περιμενει οσους καναν/θελουν να κανουν το υπογειο τους ενυδρειο, αλλα δεν περιμενει και νανοψαρα..

Ιδιαιτερο για ιδιαιτερους... Cool
vagvader
vagvader
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 2058
Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2010
Τόπος : Νεα ερυθραια-Ξανθη

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Σαβ 31 Ιουλ - 21:33:51
Δεν εχεις αδικο... προσφατα ακουσα κατι απο εναν παλιο συμαθητη μου και μου επεσαν τα μαλια... (αυτα που δεν εχω afro ) Μου λεει.... "ααααα εχω και εγω ενυδρειο" τον ρωταω στο καπακι "τι εχεις?" και τι μου λεει... κρατησου... "Εχω μου λεει 2 παγκασιους καρχαριες (ετσι τους αποκαλεσε) και 3 σκαλαρια Exclamation σε 50 λιτρα ενυδρειο"

Φυσικα μπορεις να καταλαβεις τι ακολουθησε απο μπινελικια και κραξιμο!!! lol!
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Σαβ 31 Ιουλ - 21:43:41
Το επιασες το νοημα.. Wink

Αυτος λοιπον που ειδε τον ''καρχαρια'', η αυτος που μπηκε σε ενα μαγαζι και ζητησε κατι που να του μοιαζει, σημαινει πως γουσταρει να βλεπει πτερυγια στην επιφανεια του νερου η δεν ξερω και γω τι..

Αυτος αν τολμησει να γραψει σε Ελληνικο φορουμ το λιγοτερο που θα ακουσει θα ειναι να τα παει πισω.
Εδω ειναι το ''κομβικο σημειο'' που εμεις θα του δωσουμε εναλλακτικες (φτανει και αυτος φυσικα να ειναι ετοιμος να κανει παραχωρησεις), φθηνες λυσεις και κατασκευες (ουτε να παρει δανειο για να κανει ενυδρειο στον καρχαρια, ουτε να βγει απο το σπιτι για να κολυμπαει το ψαρι, ουτε να το κοψει φετες..)που θα δωσουνε στο ψαρι μεν το χωρο που χρειαζεται, αλλα θα συνεχισει να το χερεται για πολλα χρονια.

Θελει λιγο μερακι και τρελα η φαση...αν βαζεις καρχαρια σε 50λιτρο, σημαινει πως την εχεις αλλα ψαχνεις το μερακι..... lol!
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Τετ 4 Αυγ - 21:56:57
Υπενθυμιση για περισσοτερες ψηφους.. Exclamation
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Πεμ 12 Αυγ - 23:12:50
Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΜΕΤΡΑΕΙ!! Wink
avatar
vag0s
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2010

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Τετ 18 Αυγ - 1:27:19
Καταρχήν ψήφισα το 1ο. Δεν έχω σχηματίσει ακόμα γνώμη.

Θα τολμήσω όμως να πω ότι βρίσκω αρκετές ομοιότητες με κάποια καλά μεγάλα ξένα και εξειδικευμένα φόρουμ που παρακαλουθώ. Αυτό είναι πολύ καλό. Στα θέματα υστερείτε ακόμα, αλλά πιστεύω ότι όλα θα έρθουν με τον καιρό.

Κάπου εδώ θέλω να εκφράσω τη γνώμη μου σχετικά με τα μεγάλα ψάρια, τα οποία είναι και το κεντρικό θέμα του φόρουμ. Πιστεύω πως θα συμφωνήσετε όλοι ότι η "ζωή" ή καλύτερα η "διαβίωση" ενός τέτοιου ψαριού, που έχει αγοραστεί από κάποιον αρχάριο χομπίστα που ενημερώνεται ταυτοχρόνως από κάποιο "γενικό" ενυδρειακό φόρουμ, είναι ένας φαύλος κύκλος και τελικά φτάνει σε μάχη του ψαριού για επιβίωση. Θα προσπαθήσω να έρθω στη θέση του αγοραστή και θα ήθελα να μου πείτε αν συμφωνείτε ή όχι. Παραθέτω την κατάσταση επιγραμματικά για να γίνω σαφέστερος.

Ο Χ, Ψ χομπίστας:

α)Πάει σε ένα pet shop και παίρνει ένα καρχαριάκι για το ενυδρείο του, μη γνωρίζοντας ότι γίνεται 1,50 μέτρο.
β)Το βάζει στο ενυδρείο του, το ταίζει και κάνει γενικά ότι του είπε το μαγαζί. Αυτό γίνεται για κάποιους μήνες, αλλά κάποια στιγμή καταλαβαίνει ότι..
γ)το καρχαριάκι έχει γίνει ήδη 50cm. Ο κύριος Χ καταλαβαίνει ότι δεν χωράει πλέον στο 70αρι ενυδρείο του.
δ)Αρχίζει να ψάχνεται. Βρίσκει το Ψ φόρουμ.
ε)Μαθαίνει ότι το ψάρι του δεν μπορεί να ζήσει σε ενυδρεία. Ότι δεν έπρεπε να έρχεται καν στην Ελλάδα. Ότι κάνει μόνο για πισίνα Ολυμπιακών διαστάσεων.
στ)Τι να κάνει... απογοητεύεται το δίνει πίσω στο μαγαζί. Βάζει guppies στο 70άρι, το φυτεύει και ο κύκλος αυτός δεν τελειώνει ποτέ. Κάποιος άλλος χομπίστας παίρνει το συγκεκριμένο ψάρι από το pet shop κλπ... Το μόνο "κατόρθωμα" είναι να ταλαιπωρείται το ψάρι.

Εδώ στο *στ* πρέπει να συνεχίσει να κάνει τη διαφορά το MFG, όπως ήδη έχει κάνει. Πρέπει δηλαδή να προλαβαίνετε τέτοιες καταστάσεις, να δίνετε εναλλακτικές λύσεις στο "πρόβλημα" τέτοιων χομπιστών και αν δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν τότε ναι... Ας το βάλουν αγγελία ή ας το επιστρέψουν το ψάρι. Τι να κάνουμε... Δηλαδή καλό θα είναι να υπάρχει μια ενημέρωση πριν προβούν σε "βιαστικές" ενέργειες οι μη ενημερωμένοι για αυτά τα "διαφορετικά" ψάρια, χομπίστες. Κάποιους ίσως να τους ελκύουν μόνο τα συγκεκριμένα ψάρια, γιατί δηλαδή να τους "πετάξουμε έξω" από το hobby;

Τονίζω εδω ότι υπάρχουν πολλές, φθηνές και δοκιμασμένες λύσεις όπως ήδη ξέρει και ο Κωστάς, αλλά και τα υπόλοιπα παιδιά που παρακολουθούν ξένα φόρουμ, των οποίων το κύριο θέμα τους είναι αυτά τα ψάρια.

Υπήρξα κι εγώ MFK κάποτε, ο Κώστας το ξέρει καλά. Αν εκείνη την περίοδο υπήρχε αυτό το φόρουμ δεν θα έκανα το λάθος να επιστρέψω το συγκεκριμένο ψάρι, όπως και έκανα τότε... Που να βρίσκεται τώρα αυτό το πανέμορφο γατόψαρο; Rolling Eyes

Καλό σας βράδυ.
vagvader
vagvader
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 2058
Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2010
Τόπος : Νεα ερυθραια-Ξανθη

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Τετ 18 Αυγ - 12:07:50
Αγαπητε και συνονοματε vag0, κακως εδωσες την πρωτη απαντηση, θα επρεπε πρωτα να την σχηματισεις την γνωμη (που δεν εχεις οπως λες) και μετα να δωσεις την ψηφο σου γιατι ειμαι σιγουρος οτι οταν θα δημιουργήσεις καποια γνωμη (θετικη η αρνητική) δεν θα μπορεσεις να την ξαναψηφίσεις....

Οσο αφορα τα σχολια και τις παρατηρησεις σου για τους χομπιστες που συνειδητά η ασυνείδητα (οι περισσοτεροι) αγοραζουν τετοια "μεγαλα" ψαρια εχεις δικιο και ειναι οντως πολλοι, οποτε βρισκω την υπαρξη ενός τετοιου φορουμ υπεραναγκαιο ουτοσωστε να υπαρχει η δυνατοτητα και η ευκαιρια για καποιους να ανοιξουν λιγο τα ματακια τους η εστω να παρουν μια ιδεα του τι αναγκες και υπο ποιες προδιαγραφες πρεπει να ζουν τα ψαρια αυτα. Το MFG ειναι μοναδικο στην ελλαδα και κακως υπαρχουν ενα καρο αλλα φορουμ που ασχολουνται αποκλειστικα και μονο με οτι αλλο εκτως αυτων των ψαριων που ουτως η αλλως οι περισσοτεροι εχουν στα ενυδρεια τους και οπως ειπες δεν ξερουν (καποια στιγμη) τι να κανουν...
Και για να μην βγαζω την δικια μου ουρα απο εξω... Τα "δικα" μου θεματα που ανοιγω εδω μεσα και αφορουν υβριδια και crossbreeds κλπ θα ηταν σωστο να υπαρχουν καπου αναλυμενα και με παραδειγματα και φωτο παρα να βλεπεις σε αλλα φορουμ μπανερακια και φαμφαρες "ΟΧΙ ΣΤΑ ΥΒΡΙΔΙΑ" και ο εκαστοτε να μην εχει ιδεα για το τι ειναι αυτο που του λενε "ΟΧΙ" χωρις να ξερει η να προσπαθουν ολοι να χαρακτηρισουν (οσους εχουν και αγαπουν υβριδια) ως ατομα της αλλης οχθης κλπ.... ΝΑΙ ειμαι της αλλης οχθης και ελατε να δειτε πως ειναι! Τουλαχιστον να εχετε μια ιδεα, μια εικονα, μερικες "πραγματικες" πληροφοριες και οποιος δεν γουσταρει κανει περα, πρωτα απο ολα ομως θα ξερει, θα κρινει και αν δεν γουσταρει θα στριψει! Διοτι η ημιμαθεια και ολα τα στο περιπου βλαπτουν, οπως τα περισοοτερα σχολια που διαβαζω απο χομπιστες στα αλλα φορουμ ειναι για γελια, ο καθε ενας λεει οτι του ερθει, οτι του κατεβει και νομιζει οτι ειναι και σοστο και οτι εχει δικιο... ενα παραδειγμα θα σου δωσω, οτι οι περισσοτεροι λενε οτι οι παπαγαλοι ειναι στειροι. Δεν εχουν ιδεα τι τους γινεται αλλα στα ιδια φορουμ θα βρεις θεματα του στυλ "οοοοχ, εχω ενα παπαγαλακι και εκανε αυγα, τι να κανω? Θα βγουν ψαρακια?" και απο κατω ενα κάρο εμπειρογνώμονες να του λενε οτι δεν βγαινουν ψαρακια και αλλους μισους να τον βριζουν εμεσα που επελεξε υβριδιο! Αν συνεχισω, θα βγαλω χολη οποτε αρκουν αυτα τα λιγα...

Την καλημερα μου!
avatar
vag0s
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 12
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2010

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Τετ 18 Αυγ - 14:20:52
vagvader έγραψε:Αγαπητε και συνονοματε vag0, κακως εδωσες την πρωτη απαντηση, θα επρεπε πρωτα να την σχηματισεις την γνωμη (που δεν εχεις οπως λες) και μετα να δωσεις την ψηφο σου γιατι ειμαι σιγουρος οτι οταν θα δημιουργήσεις καποια γνωμη (θετικη η αρνητική) δεν θα μπορεσεις να την ξαναψηφίσεις....

Με αυτή τη λογική δεν χρειάζεται να υπάρχει καν η 1η επιλογή. Razz
DIMITRIUS
DIMITRIUS
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 470
Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2010
Ηλικία : 39
Τόπος : κεφαλονια

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Παρ 20 Αυγ - 10:24:33
γινεται σοβαρη δουλεια κ αυτο (πραγματικα) φαινεται.. αλλα πρεπει να γραφουν κ τα μελη κατι τοις, ερωτησεις κ οχι μονο για να δυναμωσει το φορουμ, οχι μονο ο κωστας κ οι mods..
ελατε παιδες δεν θελω να πιστεψω οτι το μεγαλυτερο μερος των ενυδρειοφιλων γουσταρουν γκαπακια κ γαριδες!! Mad
κ λυσεις πιστευω δινουμε πολλες κ οικονομικες..
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Παρ 20 Αυγ - 10:54:20
DIMITRIUS έγραψε:γινεται σοβαρη δουλεια κ αυτο (πραγματικα) φαινεται.. αλλα πρεπει να γραφουν κ τα μελη κατι τοις, ερωτησεις κ οχι μονο για να δυναμωσει το φορουμ, οχι μονο ο κωστας κ οι mods..
ελατε παιδες δεν θελω να πιστεψω οτι το μεγαλυτερο μερος των ενυδρειοφιλων γουσταρουν γκαπακια κ γαριδες!! Mad
κ λυσεις πιστευω δινουμε πολλες κ οικονομικες..
Ετσι ακριβως......
Τιποτα περισσοτερο, τιποτα λιγοτερο.......

Wink
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Παρ 10 Σεπ - 10:53:29
kwstas_original έγραψε:Υπενθυμιση για περισσοτερες ψηφους.. Exclamation
popcorn
avatar
????????
Επισκέπτης

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Παρ 10 Σεπ - 14:43:43
Μπράβο παιδιά κάνετε πολύ καλή δουλειά και αυτό φαίνεται thumbsup Έριξα λίγο διάβασμα μέσα στο φόρουμ και βρήκα αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα που δεν είχα φανταστεί πχ όπως τα καλαμάκια για βιολογικό υλικό Shocked Συνεχίστε έτσι δυναμικά clap
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Παρ 10 Σεπ - 14:51:36
Νίκος Πολίτης έγραψε:Μπράβο παιδιά κάνετε πολύ καλή δουλειά και αυτό φαίνεται thumbsup Έριξα λίγο διάβασμα μέσα στο φόρουμ και βρήκα αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα που δεν είχα φανταστεί πχ όπως τα καλαμάκια για βιολογικό υλικό Shocked Συνεχίστε έτσι δυναμικά clap
pray pray pray
konstantinos 808
konstantinos 808
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 713
Ημερομηνία εγγραφής : 08/09/2010
Τόπος : καματερο-πυργοσ

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Σαβ 11 Σεπ - 15:57:20
όλα θα έρθουν με σύνεση και με τον καιρό...ήμαστε εδώ για να βοηθηθούμε και να πούμε ελεύθερα την άποψη μας,τις συμβουλές μας και ότι μας απασχολεί clap
vagvader
vagvader
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 2058
Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2010
Τόπος : Νεα ερυθραια-Ξανθη

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Σαβ 11 Σεπ - 16:02:28
konstantinos 808 έγραψε:όλα θα έρθουν με σύνεση και με τον καιρό...ήμαστε εδώ για να βοηθηθούμε και να πούμε ελεύθερα την άποψη μας,τις συμβουλές μας και ότι μας απασχολεί clap

chears
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Τρι 2 Νοε - 6:02:12
....και οπως εχω ξανα πει, επειδη εδω ειμαστε πανω απο ολα μια ωραια και χαλαρη παρεα....

Η αποψη σας μετραει!!!

toohappy
avatar
xatzi8
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 396
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2010
Τόπος : βεροια

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty χαtzi8

Τετ 3 Νοε - 1:20:37
εγω παντως παιδια απο την στιγμη που ανακαλυψα το forum μαθαινω ολο κ καινουργια πραγματα κ δεν σταματαω να διαδιδω το forum.εχετε κανει πολλη καλη δουλεια μπραβο σας.το προβλημα κατα τη γνωμη μου ειναι οτι ενω ολοι εχουν monsterfish στα ενυδρεια τους δεν το λενε κ το παιζουν οτι δηθεν φιλοξενουν αλλα ειδη Exclamation Exclamation Exclamation να πω φοβος να πω ημιμαθεια η μαλλον ετσι τους μαθαν...κ η μεγαλυτερη στεναχωρια μου ειναι οτι κανενας απο τα pet shop που πηγαινω δεν γνωριζει για υβριδια δυστυχως... lolhit lolhit lolhit
vagvader
vagvader
1000+ posts
1000+ posts
Αριθμός μηνυμάτων : 2058
Ημερομηνία εγγραφής : 26/06/2010
Τόπος : Νεα ερυθραια-Ξανθη

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Τετ 3 Νοε - 8:54:17
xatzi8 έγραψε:εγω παντως παιδια απο την στιγμη που ανακαλυψα το forum μαθαινω ολο κ καινουργια πραγματα κ δεν σταματαω να διαδιδω το forum.εχετε κανει πολλη καλη δουλεια μπραβο σας.το προβλημα κατα τη γνωμη μου ειναι οτι ενω ολοι εχουν monsterfish στα ενυδρεια τους δεν το λενε κ το παιζουν οτι δηθεν φιλοξενουν αλλα ειδη Exclamation Exclamation Exclamation να πω φοβος να πω ημιμαθεια η μαλλον ετσι τους μαθαν...κ η μεγαλυτερη στεναχωρια μου ειναι οτι κανενας απο τα pet shop που πηγαινω δεν γνωριζει για υβριδια δυστυχως... lolhit lolhit lolhit

Βρε ειμαστε 50 χρονια πισω... εδω δεν υπαρχουν τροφες αναλογες οπως και ψαρια... με το ζωρι εχουν αρχισει και ερχονται καποια ειδη οπως Kirrin parrots που ειδα προσφατα σε πετσοπ και ξαφνιαστικα... Αλλα που θα παει... Αν δεν φερουν αυτοι θα γεμισουμε εμεις την πιατσα!!!! Δεν μας σταματα τιποτα!!!
Εχουν χασει τον υπνο τους "ολοι αυτοι που αντιδρουν και φωναζουν" Suspect Το πεπρωμενον φυγης αδυνατον!!!!
Twisted Evil
avatar
babinio
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 102
Ημερομηνία εγγραφής : 17/11/2010
Τόπος : θεσσαλονικη

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Τετ 17 Νοε - 21:30:14
γινεται σοβαρη δουλεια κι αυτο φαινεται.οσο για το αν ειναι ή δεν ειναι πολυ ενεργα τα μελη του forum αυτο ειναι το τελευταιο που πρεπει να σας απασχολει και φυσικα σε καμια περιπτωση να μην πτοει τουλαχιστον εσας που ασχολειστε με το forum (mods κ.τ.λ.).συνεχιστε ετσι και πανω απ ολα κρατηστε αυτο που βλεπω οτι συνεχως θυμιζετε στα μελη.την ελευθερια του λογου.γιατι....ναι ρε μαγκες.εχω πιρανχα και γουσταρω να το ταϊζω ζωντανη τροφη.οποιος δε θελει δεν το κανει αλλα δεν ακουω και κουβεντα για το αν ειναι σωστο ή λαθος.εχω ενα θηρευτη στο ενυδρειο μου και θελω να του προσφερω οτι και η φυση:το ενστικτο του κυνηγου. Cool Cool Cool
kwstas_original
kwstas_original
Ιδιοκτητης
Αριθμός μηνυμάτων : 12109
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2010
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
http://www.monsterfish-greekfans.net

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Τετ 17 Νοε - 21:46:38
Γεια σου babinio με τα ωραια σου!!

Ευχαριστουμε κατ'αρχην για τα καλα σου λογια ακομη μια φορα.
Σαν στο σπιτι σου λοιπον!!

Σε δευτερη μοιρα να σου θυμησω πως καποτε πολεμαγαμε για την ελευθερια....
Τωρα μας αναγκαζουνε καποιοι να το βουλωνουμε γιατι υπαρχουνε και αυτοι που ''θιγονται τα πιστευω'' τους!!!


Καπου εκει αναμεσα δημιουργηθικε το MFG....

victory
avatar
babinio
Μέλος
Μέλος
Αριθμός μηνυμάτων : 102
Ημερομηνία εγγραφής : 17/11/2010
Τόπος : θεσσαλονικη

Πως σας φενεται το φορουμ? Empty Απ: Πως σας φενεται το φορουμ?

Τετ 17 Νοε - 22:00:55
kwstas_original έγραψε:
Τωρα μας αναγκαζουνε καποιοι να το βουλωνουμε γιατι υπαρχουνε και αυτοι που ''θιγονται τα πιστευω'' τους!!!
και οχι μονο αυτοι κωστα αλλα πιστευω πως κι αυτοι που πλαγιως τ αρπαζουν.και τι εννοω;δεν μπορω ν ακουω πλεων στα forum την κλασσικη απαντηση πως δε μπορεις να χεις 4 δισκους ή καποιο μεγαλο ψαρι σε 200αρι ενυδρειο γιατι ειναι λιγα τα λιτρα σου.ΜΗΠΩΣ καποιοι επωφελουνται απ το ν αγορασεις μεγαλυτερο ενυδρειο;λεω εγω τωρα.ΜΗΠΩΣ;
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης